خبر رسمی رئیس بورس ، زمان دقیق واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲ اعلام شد | سهامداران عدالت بخوانند

خبر رسمی رئیس بورس ، زمان دقیق واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲ اعلام شد | سهامداران عدالت بخوانند

زمان واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲
خبر رسمی رئیس بورس ، زمان دقیق واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲ اعلام شد | سهامداران عدالت بخوانند با توجه به صحبت رییس سازمان بورس مبنی بر اینکه احتمالا پرداخت سود سهام عدالت در تاریخ‌های مشابه سال گذشته انجام می‌شود، اواخر آذرماه باید منتظر واریز مرحله اول و روزهای پایانی اسفند شاهد پرداخت مرحله دوم […]

خبر رسمی رئیس بورس ، زمان دقیق واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲ اعلام شد | سهامداران عدالت بخوانند

با توجه به صحبت رییس سازمان بورس مبنی بر اینکه احتمالا پرداخت سود سهام عدالت در تاریخ‌های مشابه سال گذشته انجام می‌شود، اواخر آذرماه باید منتظر واریز مرحله اول و روزهای پایانی اسفند شاهد پرداخت مرحله دوم باشیم.

زمان واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲
زمان واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲

نماینده مردم سپیدان در مجلس با یادآوری اینکه پیگیری تغییر ساختار مدیریت سهام عدالت توسط دولت به وقوع یک فاجعه در کشور منتهی می شود، از رئیس مجلس خواست تا با پیگیری از وزیر اقتصاد مانع این کار شود.

محسن علیزاده در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۲۱۶ آیین نامه داخلی خطاب به رئیس مجلس ضمن درخواست ورود وی به نحوه انتخاب نمایندگان در هیات ها گفت: اخبار نگران کننده ای درخصوص پیگیری وزیر امور اقتصادی و دارایی در ارتباط با نحوه تغییر ساختار مدیریت سهام عدالت در کشور شنیده می شود که در صورت صحت بسیار نگران کننده است و گمان می رود که دولت به دنبال این است که سهام عدالت را به طور کامل به دست بگیرد.

با توجه به صحبت رییس سازمان بورس مبنی بر اینکه احتمالا پرداخت سود سهام عدالت در تاریخ‌های مشابه سال گذشته انجام می‌شود، اواخر آذرماه باید منتظر واریز مرحله اول و روزهای پایانی اسفند شاهد پرداخت مرحله دوم باشیم.

اخیرا مجید عشقی ـ رییس سازمان بورس – درباره نحوه و جزئیات پرداخت سود سهام عدالت گفته است درخصوص سود سهام عدالت با توجه به اینکه شرکت‌ها به صورت تدریجی این کار را انجام می‌دهند اختلاف چند ماهه را شاهد هستیم و هنوز نهایی نشده است، اما احتمالا در تاریخ‌های مشابه سال گذشته، سود سهام عدالت پرداخت خواهد شد.

سال ۱۴۰۱ سود سهام عدالت مربوط به سال ۱۴۰۰ طی دو مرحله واریز شد. روند پرداخت مرحله اول از روز ۳۰ آذرماه ۱۴۰۱ آغاز و تا سوم دی ماه ادامه یافت. در مرحله نخست سهامدارانی که در پرتفوی سهام خود ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومان داشتند به ترتیب ۵۱۰، ۵۵۵ و ۶۰۰ هزار تومان و افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار داشتند، مبلغ یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان سود علی‌الحساب دریافت کردند.

فرآیند پرداخت مرحله دوم نیز روز ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ انجام گرفت. در اسفندماه نیز سهامدارانی که در پرتفوی سهام خود ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومان دارایی داشتند، به ترتیب ۶۱۳، ۶۶۷ و ۷۲۱ هزار تومان سود دریافت کردند. همچنین افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار داشتند، مبلغ یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان سود به ایشان تعلق گرفت.

بیش از ۴۹ میلیون نفر در کشور مشمول دریافت سود سهام عدالت هستند. هنوز مبلغ سود سهام عدالت در سال جاری که مربوط به سال ۱۴۰۱ خواهد بود مشخص نشده است.

درباره سهام عدالت جاماندگان نیز سال گذشته حدود ۳.۵ میلون نفر به عنوان جاماندگان سهام عدالت شناسایی شدند و قرار بود به هرکدام از این افراد مبلغ ۱۰ میلیون تومان سهام عدالت اختصاص پیدا کند. اما رییس سابق سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که تحقق این موضوع به ۳۵ هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد که چنین منابعی فعلا موجود نیست. اواسط شهریور امسال هم احسان خاندوزی ـ وزیر اقتصاد – اظهار کرد که مراحل تصویب و تخصیص سهام عدالت به جاماندگان باید از طریق هیات دولت طی شود.

رئیس سازمان بورس گفت: سامانه واگذاری سهام عدالت متوفیان هفته آینده رونمایی می‌شود و سهام ۳.۵‌میلیون متوفی تعیین تکلیف خواهد شد.

مجید عشقی در نشست خبری با اشاره به برنامه‌های سازمان بورس برای نیمه دوم سال گفت: توسعه صندوق بازنشستگی‌های تکمیلی و همینطور واگذاری سهام متوفیان سهام عدالت را انجام خواهیم داد که هفته بعد سامانه آن رونمایی خواهد شد و سهام ۳.۵ میلیون نفر متوفی به ۱۶ میلیون وراث آن‌ها واگذار خواهد شد.

او افزود: بر اساس ماده ۲ قانون، وظیفه سازمان بورس حمایت از حقوق سهامداران و توسعه بازار شفاف است. بر اساس این وظیفه در اولین روز‌های خود در سازمان بورس برنامه راهبردی تدوین شد که با توجه به شرایط بازار به روز شد و بعد از تصویب در شورای عالی بورس رونمایی خواهد شد. چند هدف اصلی داشتیم حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران، تشکیل سرمایه و مدیریت ریسک و سعی کردیم برنامه‌های سازمان حول این اهداف باشد.
عشقی تصریح کرد: در حوزه اقداماتی که برای حمایت از حقوق سهامداران انجام دادیم مهمترین بحث تنوع بخشی به زمینه‌های سرمایه گذاری بود که سعی شده در این دو سال سرعت بیشتری داشته باشد. انواع صندوق‌هایی که ایجاد شده با این هدف بوده و در پی این هستیم که عمق بیشتری به آن‌ها بدهیم.

ئیس سازمان بورس گفت: با توجه به شرایطی که صندوق‌ها داشتند، تا کنون بالای ۳۰ هزار میلیارد تومان جذب سرمایه داشته اند که نشان می‌دهد بازار از آن‌ها استقبال می‌کند.

او ادامه داد: توجه ویژه به ابزار‌های سرمایه گذاری در مسکن شده که به موجب آن صندوق املاک و مستغلات تشکیل شد. تا هفته آینده بررسی را خواهیم داشت و بورس کالا در حال بررسی گزینه‌ها و بررسی طرح‌هایی است که می‌توانند عرضه شوند و ابزار مالی مناسبی برای تامین مالی مسکن باشند.

او افزود: بخش بعدی در حوزه افزایش کیفیت خدمات به سرمایه‌گذاران و رقابتی شدن سرمایه‌های مالی است. ۲۶۰ مجوز نهاد مالی تقدیم متقاضیان شد. نهاد‌های مالی فعال ما به بیش از هزار مورد رسیده و تعداد صندوق‌ها نیز به ۴۰۰ مورد رسیده و چندین درخواست هم داریم که روند صدور صندوق‌های سرمایه گذاری همچنان ادامه دارد.

۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت