خطر شیوع مجدد کرونا بعد از تعطیلات کریسمس در کمین دنیاست/

خطر شیوع مجدد کرونا بعد از تعطیلات کریسمس در کمین دنیاست/

خطر شیوع مجدد کرونا بعد از تعطیلات کریسمس در کمین دنیاست/
خطر شیوع مجدد کرونا بعد از تعطیلات کریسمس در کمین دنیاست/ نمی‌دانیم واکسن‌های موجود دربرابر امیکرون اثر دارد یا خیر این متخصص بیماری‌های عفونی گفت: از آنجایی که کرونا در چند کشور زیاد شده و قربانی می‌گیرد با تعطیلات کریسمس و افزایش سفرها قطعا ویروس جابجا خواهد شد و خطر شیوع مجدد کرونا در کمین […]

خطر شیوع مجدد کرونا بعد از تعطیلات کریسمس در کمین دنیاست/ نمی‌دانیم واکسن‌های موجود دربرابر امیکرون اثر دارد یا خیر

این متخصص بیماری‌های عفونی گفت: از آنجایی که کرونا در چند کشور زیاد شده و قربانی می‌گیرد با تعطیلات کریسمس و افزایش سفرها قطعا ویروس جابجا خواهد شد و خطر شیوع مجدد کرونا در کمین دنیاست.

متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با   کارگزین خبر با اشاره به احتمال شیوع مجدد کرونا در کشور گفت: تجربه سال‌های گذشته به ما ثابت کرده وقتی کرونا در کشوری شیوع پیدا می‌کند به سرعت همه دنیا گرفتار می‌شوند از آنجایی هم که کرونا در چند کشور زیاد شده و قربانی می‌گیرد با تعطیلات کریسمس و افزایش سفرها قطعا ویروس جابجا خواهد شد و خطر شیوع مجدد کرونا در کمین دنیاست.

 

او درخصوص شدت درگیری این ویروس عناون کرد: جهش‌هایی که هم اکنون در کشور چین پیدا شده از نوع امیکرون است بنابراین احتمال ابتلای دوباره افراد وجود دارد اما اینکه شدت آن چقدر است را هنوز نمی‌دانیم فقط این هشدار را باید جدی گرفت که پس از تعطیلات کریسمس قطعا این ویروس در دنیا پخش خواهد شد.

 

محرز در توصیه‌ای به مردم گفت: پیشنهاد ما به مردم همان تمهیدات همیشگی یعنی شستن دست‌ها و استفاده از ماسک است.

این متخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به این سوال که آیا تزریق دز یادآور واکسن کرونا ضرورت دارد یا خیر؟ بیان کرد: نوع جهش‌های جدید چین هنوز برای ما مشخص نیست و نمی‌دانیم واکسن‌های موجود برای امیکرون کارساز است یا خیر.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت