درخواست برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان به صورت غیرحضوری

درخواست برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان به صورت غیرحضوری 🔹 عباس مقتدایی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت فعلی شیوع کرونا گفت که با توجه به برگزاری کلاس های ترم جاری به صورت مجازی و تجربه موفق امتحانات غیرحضوری در […]

درخواست برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان به صورت غیرحضوری

🔹 عباس مقتدایی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت فعلی شیوع کرونا گفت که با توجه به برگزاری کلاس های ترم جاری به صورت مجازی و تجربه موفق امتحانات غیرحضوری در ترم های گذشته، برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری می تواند مدنظر قرار گیرد.

🔹متن نامه نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به وزیر آموزش و پرورش به شرح زیر است :

«جناب آقای حاجی میرزایی
وزیر محترم آموزش و پرورش
با سلام و احترام
اعلام آن وزارتخانه مبنی بر برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم پایه های نهم و دوازدهم، باعث ایجاد نگرانی برای دانش آموزان و خانواده های مکرم آنان شده است. این درحالی است که موج چهارم شیوع کرونا فراگیر شده، که این مساله قطعاً باعث افزایش احتمال ابتلا به کرونا و طبیعتا ایجاد خطر برای دانش آموزان، خانواده ها و کادر اداری آموزشی می گردد.
با توجه به برگزاری کلاس های ترم جاری به صورت مجازی و تجربه موفق امتحانات غیرحضوری در ترم های گذشته، برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری می تواند مدنظر قرار گیرد. قطعاً یکی از دغدغه های وزارت آموزش و پرورش در برگزاری حضوری امتحانات، رعایت مبحث مهم عدالت آموزشی است. دانش آموزان و کارشناسان متعددی اظهار می دارند که راه حل های گوناگونی در راستای رعایت عدالت آموزشی و غیرحضوری برگزار شدن امتحانات وجود دارد؛ که به نظر می رسد این نظرات قابل بررسی است.
در همین راستا پیشنهاد می شود آن وزارتخانه با قید فوریت کمیته ای تشکیل و با دعوت از کارشناسان، صاحب نظران و دانش آموزان، طرح ها و پیشنهادات مربوطه را بررسی و اجرایی نماید.
در همین راستا با عنایت به درخواست مکرر دانش آموزان، خانواده ها و صاحب نظران، ضمن تاکید مجدد بر اولویت برگزاری غیرحضوری امتحانات، مستدعی است دستور فرمایید در اسرع وقت کمیته مربوطه تشکیل و پیشنهادات و راه حل ها بررسی شود و اینجانب را نیز از نتیجه اقدامات انجام شده مطلع نمایند.
نگرانی های جدی موجود برای دانش آموزان و خانواده ها و همچنین عدم اهتمام جدی آن وزارتخانه بر تبیین صحیح و اقناعی تصمیمات خود و عدم اطلاع رسانی مستدل و منطقی، قطعاً باعث افزایش نگرانی ها خواهد شد.
از حُسن توجه جنابعالی قدردانی می نماید.»

4.1/5 (10 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

  1. لطفا در حد آموزش انلاینتون امتحانات نهایی را هم غیر حضوری برگذار کنید . اموزش غیر حضوری = امتحانات غیر حضوری
    معلم ما کل سال ریاضی و با وویس تدریس کرد . حالا ما چجوری باید با همچین کیفیت اموزشی امتحان حضوری بدیم ؟ لطفا کمی هم خودتون به جای ما بزارید امسال با سال قبل کاملا متفاوته دوازدهمی های پارسال دو ماه پایان سال و غیر حضوری بودن و همه ی درسارو حضوری یاد گرفتن و امتحانشون هم حضوری بود الان مایی که دو ساله مدرسه نرفتیم هم باید حضوری امتحان بدیم ؟ لطفا همه امتحانات رو غیر حضوری برگذار کنید با تشکر

    به این نظر امتیاز بده
  2. اموزش مجازی بوده و کرونا زیاد شده امتحانات باید غیر حضوری باشه

    به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت