اخبار آموزش و پرورشاخبارفرهنگیانپربازدید

دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزگاری ۱۴۰۲ منتشر شد

کارگزین خبر- سازمان سنجش راهنمای انتخاب شغل محل در مرحله تکمیل ظرفیت استثنایی سال ۱۴۰۱ آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته های شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار را منتشر کرد.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون آموزگاری
آگهی تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزگاری

با عنایت به اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی ویژه رشته‌های شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال ۱۴۰۱ بدینوسیله به اطلاع داوطلبان آزمون مزبور میرساند در اجرای بندهای ۱ و ۲ بخش پنجم دفترچه آزمون مذکور و به منظور تکمیل ظرفیت‌های باقی مانده مجوز شماره ۹۹۶۶۵ به تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز آن وزارتخانه براساس معیارهای صلاحیت و شایستگی های مرتبط با احراز شغل معلمی و ضوابط عمومی و اختصاصی منطبق با مفاد دفترچه آزمون استخدامی مزبور میتوانند نسبت به انتخاب کدشغل‌محل اقدام نمایند.

۱- قبول شدگان نهایی این آزمون و افرادی که درکارنامه نهایی آنان کد ۱۹ درج شده است مجاز به انتخاب کدشغلمحل در مرحله تکمیل ظرفیت نیستند.

۲- داوطلبان شرکت کننده در آزمون آموزگاری که برای بررسی مدارک و تکمیل پرونده به آموزش و پرورش معرفی شده و در مرحله ارزیابی تکمیلی که به دلایلی از جمله؛ عدم احراز شرایط در آزمون عملی، صلاحیت‌های عمومی، عدم تطابق رشته تحصیلی، نداشتن شرط سنی و نظام وظیفه (پایان خدمت-معافیت) و عدم احراز شرایط پزشکی حائز شرایط نشده‌اند، مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت نیستند.

۳- در مرحله تکمیل ظرفیت داوطلب واجد شرایط مجاز به انتخاب یک کدشغل‌محل است. به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب کدشغل‌محل حدنصاب‌های علمی لازم را مدنظر قرار دهند.

۴- در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش جنسیت به صورت (مرد / زن) لحاظ می‌شود بنابراین داوطلبان در این مرحله میتوانند نسبت به انتخاب کدشغل‌محل درج شده در این راهنما با رعایت سهمیه ثبت‌نامی تایید شده برای معرفی شدگان مرحله قبل و سهمیه ثبت‌نامی برای داوطلبانی که قبلاً جهت ارزیابی تکمیلی به آموزش وپرورش معرفی نشده‌اند بدون در نظر گرفتن جنسیت اقدام نمایند.

۵- با توجه به موارد فوق‌الذکر، سازمان سنجش آموزش کشور بارعایت کامل شرایط مندرج در دفترچه آزمون، یک برابر ظرفیت را جهت فرایند ارزیابی تکمیلی به آموزش و پرورش معرفی می‌نماید.

۶- شرایط احراز بومی بودن و محاسبه امتیاز آن برای تمامی داوطلبان معرفی شده در این مرحله منطبق با شرایط شغل محل انتخابی جدید و با توجه به حدنصاب مقرر در دفترچه آزمون بررسی خواهد شد.

۷- داوطلبان معرفی شده جدید و همچنین داوطلبان فاقد حدنصاب‌های قبلی که در این مرحله نیز در ردیف معرفی‌شدگان قرار گرفته‌اند، مطابق ضوابط مربوط باید در فرایند ارزیابی تکمیلی که از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار خواهد شد، شرکت نمایند.

۸- با توجه به معرفی یک برابر ظرفیت، چنانچه داوطلب معرفی شده تحت هر شرایط در مهلت تعیین شده مراجعه نکند و یا واجد شرایط نباشد، براساس نمره مکتسبه نهایی کتبی از داوطلبان بعدی واجد شرایط در شغل‌محل مربوط، دعوت خواهد شد.

۹- پذیرفته‌شدگان نهایی مرحله تکمیل ظرفیت مطابق ضوابط مندرج در صفحه ۱۵ بخش هفتم شرایط اختصاصی دفترچه آزمون مزبور، مکلف به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی دردانشگاه فرهنگیان هستند.

۱۰- مسئولیت رعایت تمامی شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی مندرج در مرحله تکمیل ظرفیت منطبق با مفاد دفترچه آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته‌های شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال ۱۴۰۱ بر عهده داوطلب خواهد بود. چنانچه فردی با ارائه اطلاعات نادرست در ردیف معرفی شدگان قرار گیرد حقی برای داوطلب جهت استخدام ایجاد نمی‌نماید.

۱۱- داوطلبان واجد شرایط می‌توانند از روز سهشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ لغایت روز جمعه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۷/۲۱ به مدت چهار روز با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی org.sanjesh.www نسبت به اعلام وضعیت بومی و انتخاب شغل‌محل از فهرست شغل‌محل‌های مندرج در این راهنما اقدام نمایند.

تذکر: زمان تعیین شده برای انتخاب شغل‌محل در مرحله تکمیل ظرفیت غیرقابل تمدید است.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۱ / ۵. تعداد امتیاز: ۱

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ادامه مطلب اینجا ببنید
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا