دوره

دوره

 اجرای دوره آموزشی اجباری معلمان در تابستان امسال

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش از برگزاری دوره های آموزشی معلمان در تابستان ۹۵ برای عناوین درسی جدید خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگاردر خصوص عناوین کتب درسی پایه دهم، اظهار داشت: چهار عنوان درسی جدید در دوره متوسطه دوم داریم که برای سال تحصیلی آینده نیز در پایه دهم وجود دارد.
معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش این عناوین اضافه شده را به ترتیب «انسان و محیط زیست»، «تفکر و سواد رسانه‌ای»، «سلامت و بهداشت» و «کار و فناوری» دانست و در خصوص معلمان این دروس بیان کرد: عمدتا تعدادی از معلمان را برای تدریس این عناوین درسی آموزش می دهیم. درواقع دوره های آموزش مدرس عناوین جدید احتمالا بعد از تعطیلی مدارس و در تابستان ماه ۹۵ برگزار می شود.
وی اظهار داشت: این دوره در تهران برگزار می شود و نمایندگان استان ها در آن شرکت می کنند، بعد از پایان دوره هر یک از نمایندگان به شهر و استان خود بر می گردند و آموزش های لازم را به معلمان مربوط به شهر استان خود ارائه می کنند.
گفتنی است مدرسان تا شروع سال تحصیلی جدید دوره های آموزشی شان تکمیل می شود و برای سال تحصیلی جدید در کلاس های درس برای تدریس عناوین جدید مذکور حاضر می شوند.
محمدیان خاطر نشان کرد: کتب درسی پایه دهم متوسطه در دست تألیف است و چاپ آن تا  شهریورماه سال جاری به پایان می رسد و در ابتدای سال تحصیلی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.
منبع   خبر  حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان 
۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت