پربازدید امور اداری

راهنمای ورود به سامانه سخا/ سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir

راهنمای ورود به سامانه سخا/ سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir

برخی کاربران جهت برخورداری از خدمات نیروی انتظامی از جمله ثبت درخواست گواهینامه پایه ۳ با سامانه سخا آشنا نبوده و به صورت حضوری اقدام به انجام امور می کنند. نحوه ثبت نام و ورود به سایت سخا پلیس از جمله مشکلات افراد بوده که نیاز به راهنمایی در این باره دارند. سامانه سخا یک سایت ارائه شده توسط سازمان انتظامی جمهوری اسلامی به نشانی shttps://sakha.epolice.ir/ بوده که در راستای ارائه خدمات انتظامی به صورت آنلاین فعالیت می کند.

از جمله خدمات سایت سخا می توان به امور مربوط به گواهی نامه، شماره گذاری وسایل نقلیه و خدمات مرتبط با نظام وظیفه اشاره کرد. در این مقاله به معرفی سخا پلیس sakha.epolice.ir و راهنمای ورود به آن پرداخته خواهد شد. در ادامه نیز در ارتباط با نحوه ثبت نام و همچنین امکانات این سایت توضیح داده می شود.
معرفی سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir
در راستای تسهیل امور و تحقق دولت الکترونیک، بسیاری از خدمات به صورت اینترنتی شروع به فعالیت کرده تا افراد بدون مراجعه حضوری به انجام امور مرتبط بپردازند. در همین راستا سازمان انتظامی جهت برخورداری افراد از خدمات مرتبط به صورت اینترنتی سامانه سخا پلیس با نام سخا پلیس +۱۰ را ارائه کرده است. این سایت به صورت اینترنتی در اختیار کاربران قرار داشته که در ادامه در ارتباط با آن شرح داده می شود.

سخا پلیس https://sakha.epolice.ir/ یک سایت در محیط وب بوده که توسط سازمان انتظامی جمهوری اسلامی ارائه شده و افراد جهت انجام اموری مانند ثبت درخواست گواهینامه پایه ۳ به این بستر مراجعه می کنند. علاوه بر خدمات مرتبط با گواهی نامه، سخا نیروی انتظامی خدمات مربوط به مشمولان نظام وظیفه و شماره گذاری وسیله نقلیه را در اختیار کاربران قرار داده است. در واقع مشمول این قابلیت را داشته تا وضعیت اعزام و موارد مرتبط دیگر را در سخا پلیس راهور بررسی نموده و از آن اطلاع یابد.

سایت ثبت نام سخا راهور از بخش های مختلفی تشکیل شده و فرد جهت برخورداری از خدمات این بستر اینترنتی نیاز به ورود به آن دارد. از الزامات ورود به سامانه سخا پلیس داشتن شماره تلفن همراه با کد ملی مرتبط با آن بوده تا فرد بتواند این عملیات را طی نماید. ورود به سامانه احراز هویت خدمات انتظامی از جمله مواردی بوده که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.
راهنمای ورود به سامانه سخا پلیس
سامانه سخا پلیس یک بستر اینترنتی ارائه شده توسط سازمان انتظامی بوده که به ارائه خدمات انتظامی از قبلی شماره گذاری وسایل نقلیه، ارائه خدمات مرتبط با مشولان سربازی و همچنین امور مربوط به گواهینامه می پردازد. سخا نیروی انتظامی در راستای تسهیل امور کاربران و جلوگیری از اتلاف وقت ارائه شده که افراد به صورت غیر حضوری به موارد مربوطه دست خواهند یافت. مخاطب جهت استفاده از سخا پلیس راهور نیاز به وارد شدن به آن داشته که در ادامه در این ارتباط صحبت می شود.

نحوه ورود به سایت سخا بدین صورت بوده که فرد بایستی به راهنمای ورود به سامانه سخا پلیس مراجعه نماید. در همین راستا کاربر ابتدا آدرس اینترنتی سخا پلیس +۱۰ به نشانی sakha.epolice.ir را در مرورگر دستگاه تلفن همراه یا سیستم رایانه مورد استفاده وارد نموده و پس از درج آن به صفحه اول این سایت وارد می شود. شخص پس از انتقال به صفحه اول نیاز به این داشته تا نام کاربری خود را به همراه کلمه عبور وارد نماید. پس از درج موارد گفته شده، عبارت امنیتی را نوشته و بر روی دکمه ورود مطابق تصویر زیر کلیک می کند.

سخا1

همچنین کاربر این قابلیت را داشته تا با کلیک بر روی گزینه ورود از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند روند ورود را طی نماید. کاربر با انجام این رویه نیاز به ورود شماره تلفن همراه خود و عبارت امنیتی داشته و در ادامه نیز کد یک بار مصرف را از طریق پیامک دریافت نموده و درج خواهد کرد.

سخا2

با استفاده از یکی از دو روش گفته شده کاربر امکان ورود به سامانه احراز هویت خدمات انتظامی را خواهد داشت. در روش اول ورود به سامانه سخا پلیس وارد نمودن رمز عبور الزامی بوده و فرد در صورت فراموشی نیاز به بازیابی آن خواهد داشت. همچنین قابل ذکر بوده که فرآیند وارد شدن به سایت ثبت نام سخا نیاز به اینترنت داشته و تنها به صورت آنلاین امکان پذیر می باشد.

نحوه ثبت نام سامانه سخا پلیس

سامانه سخا پلیس به ارائه خدمات انتظامی به صورت اینترنتی پرداخته و افراد جهت استفاده از آن نیاز به طی فرآیند ورود خواهند داشت. در قبل به نحوه ورود به سخا نیروی انتظامی پرداخته شد تا مخاطب با این روند آشنا شود. یکی از موارد مهم جهت برخورداری از امکانات سایت و قابلیت ورود، طی روند نام نویسی در سایت ثبت نام سخا راهور می باشد که در ارتباط با آن توضیح داده می شود.

نحوه ثبت نام سامانه سخا پلیس بدین صورت بوده که فرد ابتدا آدرس سخا پلیس +۱۰ را در مرورگر اینترنتی خود درج نموده تا به صفحه اول این بستر اینترنتی منتقل گردد. در ادامه در صفحه اول سامانه احراز هویت خدمات انتظامی بر روی گزینه ثبت نام کلیک خواهد کرد. تصویر درج شده در زیر مرتبط با این موضوع بوده و بایستی مورد توجه قرار گیرد.

سخا

در ادامه روند نام نویسی فرد به صفحه بعد منتقل شده و در این مرحله نیاز به ورود کد ملی خود به همراه عبارت امنیتی خواهد داشت. سپس بر روی گزینه ادامه کلیک کرده و در صورت سردرگمی بایستی به انتخاب گزینه راهنما بپردازد.

سخا4.jpg

پس از درج کد ملی احتمال نمایش چندین حالت به کاربر وجود داشته که در وهله اول در صورتی که فرد ثبت نام کرده باشد پیغام شما در قبل نام نویسی کرده اید را به او نمایش می دهد. در صورتی که شماره فرد در سامانه موجود بوده، این شماره جهت تایید به فرد نمایش داده خواهد شد. در حالت سوم فرد ثبت نام انجام نداده و نیاز به ورود شماره تلفن همراه خواهد داشت. در زیر روند تایید شماره تلفن نمایش داده شده که قابل مشاهده می باشد.

سخا5.jpg

شخص پس از کلیک بر روی تایید شماره و ادامه به صفحه بعد رفته و در این بخش نیاز به این داشته تا کلمه عبور و تکرار آن به همراه کد احاز هویت ارسال شده را وارد نماید.

سخا6.jpg

در ادامه نیز پیام موفقیت برای فرد ارسال شده تا ثبت نام تکمیل شود. در حالتی که شماره تلفن همراه تایید نشده باشد کاربر نیاز به ورود یک شماره تلفن همراه منطبق با کد ملی داشته تا بتواند روند نام نویسی را طی نماید. در این مواقع مطابق تصویر زیر فرد نیاز به ورود شماره تلفن همراه، کد ملی و کلیک بر روی گزینه تایید شماره و ادامه خواهد داشت.

سخا7

بدین صورت روند ثبت نام در سامانه سخا پلیس به اتمام رسیده و کاربر موفق به انجام این کار می شود. انجام مراحل نام نویسی در سایت ثبت نام سخا راهور به صورت اینترنتی بوده و فرد بایستی اتصال اینترنت به دستگاه تلفن همراه یا سیستم رایانه مورد استفاده را بررسی نماید.

فراموشی کلمه عبور سایت سخا پلیس

سامانه ثبت نام سخا راهور یک بستر اینترنتی متشکل از خدمات مرتبط با گواهی نامه، پلاک گذاری وسایل نقلیه و موارد دیگر بوده که از طریق نشانی sakha.epolice.ir در اختیار عموم قرار دارد. افراد جهت استفاده از این سایت نیاز به ثبت نام و ورود به آن داشته که در قبل به این موارد پرداخته شد. در روند ورود درج رمز عبور الزامی بوده و فرد بایستی به آن دسترسی داشته باشد. فراموشی رمز عبور باعث ابهام برای کاربران شده و نیاز به راهنمایی در این باره دارند.

کاربر در صورت فراموشی کلمه عبور سایت سخا پلیس امکان بازیابی آن را داشته و بایستی در همین سایت به انجام این کار بپردازد. روند بازیابی رمز عبور سخا نیروی انتظامی بدین صورت بوده که مخاطب در وهله اول آدرس سامانه احراز هویت خدمات انتظامی به نشانی مذکور را در مرورگر دستگاه مورد استفاده خود درج می کند. سپس به صفحه اول منتقل شده و بر روی لینک فراموشی کلمه عبور طبق تصویر زیر کلیک خواهد کرد.

سخا8.jpg

مخاطب در ادامه راه کد ملی خود را به همراه شماره تلفن همراه وارد شده در روند ثبت نام را درج می کند. سپس بر روی گزینه ارسال پیامک کلیک کرده که مانند تصویر زیر قابل مشاهده می باشد.

سخا9.jpg

در ادامه روند بازیابی رمز عبور به صفحه اول منتقل شده و پیغام پیامک رمز عبور ارسال شد را مشاهده می کند. سپس با مراجعه به بخش پیامک های تلفن همراه رمز عبور را مشاهده و امکان طی فرآیند ورود را خواهد داشت.

سخا10.jpg

بدین صورت فرد موفق به بازیابی کلمه عبور سخا پلیس +۱۰ شده و به آن دست پیدا خواهد کرد. قابل ذکر بوده که فرد بایستی از کلمه عبور خود محافظت نموده و آن را در اختیار دیگران قرار ندهد. روند بازیابی رمز عبور نیز به مانند سایر فرآیندها به صورت اینترنتی قابل انجام بوده کاربر امکان طی کردن آن را به صورت آفلاین ندارد.

امکانات سامانه سخا پلیس

سامانه سخا پلیس یک سایت اینترنتی جهت ارائه خدمات انتظامی به صورت الکترونیک بوده که باعث تسهیل امور و عدم اتلاف وقت کاربران شده است. افراد جهت استفاده از سایت ثبت نام سخا راهور نیاز به ورود به آن داشته و بایستی مراحل وارد شدن را مطابق مطالب گفته شده طی نماید. شخص پس از ورود قابلیت استفاده از خدمات سخا پلیس راهور داشته و به آن ها دست خواهد یافت. سخا پلیس +۱۰ از بخش های مختلف تشکیل شده و از امکانات سامانه سخا پلیس می توان به موارد زیر اشاره کرد.

درخواست گواهینامه

 

یکی از امکانات موجود در سایت ثبت نام سخا راهور قابلیت درخواست گواهی نامه پایه ۳ می باشد. افراد بدون مراجعه حضوری این قابلیت را داشته تا پس از طی روند ورود به سامانه احراز هویت خدمات انتظامی به صورت آنلاین درخواست خود را جهت دریافت گواهی نامه ثبت نمایند. همچنین در این بخش امکان پیگیری گواهی نامه نیز وجود داشته و در اختیار کاربران قرار دارد.

شماره گذاری وسایل نقلیه

 

از دیگر قابلیت های موجود در سامانه سخا پلیس امکان شماره گذاری وسایل نقلیه می باشد. این قابلیت شامل دو نوع نقل و انتقال وسیله نقلیه توسط خریدار و فروشنده و نقل و انتقال وسیله نقلیه به صورت وکالتی خواهد بود. داشتن کد ملی برای شخص متقاضی جهت انجام این کار الزامی بوده و این نکته بایستی مورد توجه قرار گیرد.

امور مرتبط با نظام وظیفه

 

از دیگر خدمات قابل ارائه در سایت ثبت نام سخا راهور امور مرتبط با نظام وظیفه برای مشمولان نظم وظیفه می باشد. این افراد قابلیت این را داشته تا در سایت سخا نیروی انتظامی عملیات مرتبط را انجام دهند. سپردن وثیقه خرج از کشور یکی از این موارد بوده که در این روند فرد ابتدا دفترچه سربازی را دریافت نموده و سپس از پلیس +۱۰ کد ۵ رقمی مرتبط را دریافت می کند.

سامانه سخا کاربردی ترین سامانه برای انجام خدمات الکترونیک انتظامی بوده که افراد به ورود به آن از امکانات گفته شده بهره مند خواهند شد. استفاده از این سامانه بسیار آسان بوده و از طراحی رابط کاربری ساده ای برخوردار می باشد. بر این اساس کاربران در این سایت با مشکلات و پیچیدگی خاصی جهت انجام امور روبرو نیستند.

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید