راه اندازی نظام سنجش رتبه ای

و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: پیش‌نیاز لازم برای نظام رتبه بندی، وجود نظام سنجش صلاحیت‌حرفه‌ای است به این معنا که این نظام شایستگی‌های معلم را مرتبا مورد اندازه‌گیری قرار دهد و معلمی که میزان پیشرفتش در این شایستگی‌ها بیشتر شد، از منزلت و رتبه و نظام پرداخت بالاتری برخوردار خواهد شد.

وی تاکید کرد: امیدوار هستیم که نظام سنجش صلاحیت تا قبل از پایان سال جاری ابلاغ شود تا برای آغاز سال 95 ارتقاء رتبه‌ معلمان بر اساس نظام سنجش صلاحیت صورت گیرد.

بطحایی عنوان کرد: امیدواریم با شروع سال 95 و آغاز برنامه توسعه‌ی ششم بخشی از مشکلات آموزش و پرورش در حوزه‌ی منابع که در کیفیت آموزش و پرورش تاثیر گذار است را بتوانیم برطرف کنیم و امیدواریم که سال تحصیلی آینده، سالی بسیار پرفروغ تر از سال‌های تحصیلی گذشته باشد.

 

وی در پایان گفت: بودجه‌ی آموزش و پرورش در سال 95 هنوز به طور دقیق اعلام نشده اما نزدیک به 20 درصد افزایش بودجه برای آموزش وپرورش پیش‌بینی شده است و این بودجه در سال 95 نزدیک به 30 هزار میلیارد خواهد رسید و امید است که این 20 درصد با تصویب برخی از احکام، بیشتر شود تا بخش بیشتری از اعتبارات را صرف مدارس و نگه‌داری از مدارس و برنامه‌های آموزش و پرورش کنیم.

 

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت