رایزنی آموزش و پرورش با مجلس و دیوان عدالت برای حل مشکل معلمان دانشسرایی

تلاش داریم فرهنگیان را در اولویت واکسیناسیون قرار دهی
رایزنی آموزش و پرورش با مجلس و دیوان عدالت برای حل مشکل معلمان دانشسرایی وزیر آموزش و پرورش گفت: برای حل مشکل معلمان دانشسرایی در حال تعامل و هم افزایی با مجلس شورای اسلامی، سازمان بازنشستگی و دیوان عدالت هستیم تا این مسئله به سرعت حل شود. محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در واکنش به […]

رایزنی آموزش و پرورش با مجلس و دیوان عدالت برای حل مشکل معلمان دانشسرایی

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای حل مشکل معلمان دانشسرایی در حال تعامل و هم افزایی با مجلس شورای اسلامی، سازمان بازنشستگی و دیوان عدالت هستیم تا این مسئله به سرعت حل شود.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در واکنش به مشکلات معلمان دانشسرایی در صفحه خود در تویتر نوشت: ” وظیفه می‌دانم که پیگیر مطالبه و رفع مشکل معلمان دانشسرایی باشم.

برای حل این مشکل در کنار همکاران و در حال تعامل و هم افزایی با مجلس شورای اسلامی، سازمان بازنشستگی و دیوان عدالت هستیم تا این مسئله به سرعت حل شود”.

اخیراً وزارت آموزش و پرورش، اطلاعیه‌ای در خصوص عدم احتساب فاصله فراغت از تحصیل تا استخدام فارغ‌التحصیلان دانشسراها صادر و اعلام کرده که «با توجه به صراحت بند ۲ بخشنامه شماره ۲۱۲۷۲۰ به تاریخ ۲۰ دی ۹۴ وزارتی احتساب بلاتکلیفی مشمول دانشسراها  نمی‌شود» و این بدان معناست که ده‌ها هزار معلم در شرف بازنشستگی با این اطلاعیه چند سال اضافه باید به خدمت مشغول شوند.

همین موضوع موجب بروز نارضایتی در میان حدود ۴۰ هزار نفر از معلمان مشمول این اطلاعیه شده است.

ماجرا از این قرار است، در دهه ۷۰ که دانشسراها فعالیت می‌کردند، دانش آموزان پس از اتمام دوره راهنمایی برای تحصیل در دوره متوسطه به دانشسراها می‌رفتند و پس از تعهد خدمت و فارغ التحصیلی به عنوان معلم مشغول به کار می‌شدند اما در آن ایام به دلیل عدم نیاز آموزش و پرورش به نیروی انسانی، میان فارغ التحصیلی افراد از دانشسراها تا جذب آنها چند سال فاصله افتاد و عده‌ای ۳ یا ۴ سال منتظر ماندند تا در آموزش و پرورش جذب شوند.

4/5 (1 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت