رتبه‌بندی و پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته همچنان در پیچ و خم اجرا

رتبه‌بندی و پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته همچنان در پیچ و خم اجرا

رتبه بندی معلمان
رتبه‌بندی و پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته همچنان در پیچ و خم اجرا در حالی که ۱۴ ماه از زمان بازنشستگی معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۱ می‌گذرد، اما همچنان پاداش پایان خدمت و اعمال رتبه‌بندی در فیش حقوقی آنها در پیچ و خم وعده‌ها باقی مانده است. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، تأخیرهای طولانی […]

رتبه‌بندی و پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته همچنان در پیچ و خم اجرا
در حالی که ۱۴ ماه از زمان بازنشستگی معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۱ می‌گذرد، اما همچنان پاداش پایان خدمت و اعمال رتبه‌بندی در فیش حقوقی آنها در پیچ و خم وعده‌ها باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، تأخیرهای طولانی مدت در پرداخت مطالبات و حقوق فرهنگیان همواره به عنوان یکی از مسائل مورد اعتراض معلمان مطرح بوده است و در برخی مواقع برای دریافت این مطالبات، تجمعاتی مقابل مجلس، سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش شکل می‌گیرد.

هم‌اکنون حدود ۵۰ هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ با گذشت ۱۴ ماه از زمان بازنشستگی همچنان چشم به راه واریز پاداش پایان خدمت خود هستند.

رضا مراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش ۲۲ آبان گفته بود: به طور کلی پاداش بازنشستگی آموزش و پرورش، ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است و دولت نمی‌تواند همزمان تمام آن را پرداخت کند و فعلاً ۶ هزار میلیارد تومان آماده است که به محض تأمین شدن این رقم، پاداش‌ها را می‌دهیم. کار کارشناسی این امر تمام شده و به محض پرداخت، دولت حتی یک روز هم درنگ نمی‌کند و پاداش بازنشستگان را پرداخت می‌کند.

علی فرهادی؛ سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، نیز به تازگی درباره چرایی واریز نشدن ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته تا به امروز به تسنیم گفت: سازمان برنامه و بودجه به وزارت آموزش و پرورش قول داده بود تا اعتبار لازم برای واریز ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ را تخصیص داده و به خزانه واریز کند. متأسفانه تا به امروز این اتفاق نیفتاده است و آموزش و پرورش در حال پیگیری بسیار برای اختصاص این اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است و شرمنده معلمانی هستیم که ۱۴ ماه پس از بازنشستگی همچنان پاداش خود را دریافت نکرده‌اند.

فرهادی تأکید کرد که باید تمام پاداش پایان خدمت این افراد تا پایان سال تسویه شود.

ر شرایطی که وضعیت واریز پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته همچنان به درستی مشخص نیست، موضوع پرداخت حقوق آنها براساس رتبه تعیین شده نیز یکی دیگر از مشکلات است.

به گفته معلمان بازنشسته در حالی که احکام رتبه‌بندی آنها از سوی آموزش و پرورش صادر و رتبه‌ها تعیین شده است اما سازمان بازنشستگی برای افزایش حقوق متناسب با رتبه تعیین شده اقدام نمی‌کند.

معلم بازنشسته‌ای از استان قزوین در تماس با خبرگزاری تسنیم می‌گوید: معاون مدرسه بودم و سال ۱۴۰۱ بازنشسته شدم، با گذشت ۱۴ ماه از بازنشستگی همچنان در انتظار واریز پاداش پایان خدمت هستم اما حتی وعده واریز ۳۰ درصد از پاداش هم عملیاتی نکردند.

او ادامه می‌دهد: حقوق بازنشستگی‌ام ۱۴ میلیون تومان است و در فرآیند رتبه‌بندی، رتبه سه را کسب کردم اما در فیش حقوقی اعمال نمی‌شود در حالی که اگر این اتفاق بیفتد حقوقم اضافه می‌شود.
مسئولان صندوق بازنشستگی کشوری، تیرماه امسال گفته بودند که اجرای رتبه‌بندی برای ۶۳ هزار معلم بازنشسته سال ۱۴۰۰، ۵۱ هزار بازنشسته سال ۱۴۰۱ و ۸۰ هزار بازنشسته سال ۱۴۰۲ حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و سازمان برنامه و بودجه تعهد داده تا دو ماه آینده کل مبلغ را وصول کند تا قبل از شهریور، رتبه‌بندی معلمان بازنشسته اجرا شود.با وجود این وعده تا به امروز خبری از اعمال رتبه معلمان بازنشسته در فیش حقوقی آنها نیست و مسئولان مربوطه در سازمان بازنشستگی کشوری تا به امروز در این باره توضیح مشخصی نداده‌اند.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

  1. سلام
    واقعا متاسفم برای سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش،وپرورش و سازمان بازنشستگی که باعث نارضایتی بازنشستگان شده اند

    به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت