رشته های انسانی و ریاضی و تجربی ادغام می شوند جزییات ادغام

رشته های انسانی و ریاضی و تجربی ادغام می شوند جزییات ادغام

رشته های انسانی و ریاضی و تجربی ادغام می شوند جزییات ادغام ادغام رشته‌های «تجربی»، «ریاضی» و «انسانی»/ دانش‌آموزان نظری یک رشته می‌خوانند؟ معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش: 🔹 بازطراحی شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی متوسطه دوم از سال گذشته در دستور کار وزارت آموزش و پرورش است .یکی از بحث‌ها ادغام رشته‌ها در […]

رشته های انسانی و ریاضی و تجربی ادغام می شوند جزییات ادغام

ادغام رشته‌های «تجربی»، «ریاضی» و «انسانی»/ دانش‌آموزان نظری یک رشته می‌خوانند؟

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

🔹 بازطراحی شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی متوسطه دوم از سال گذشته در دستور کار وزارت آموزش و پرورش است .یکی از بحث‌ها ادغام رشته‌ها در شاخه نظری و کاهش رشته‌های فعلی است.

🔹 هنوز تصمیم نهایی در خصوص اینکه رشته‌های تجربی، انسانی و ریاضی همه با یکدیگر ادغام شده و یک رشته واحد خواهیم داشت، گرفته نشده است. الگوهای مختلفی مد نظر است و اینکه کلا دو رشته یا یک رشته واحد داشته باشیم، در دست بررسی است.

🔹 در صورت تعیین یک رشته واحد برای تمام دانش آموزان طبیعتاً یک سری دروس مشترک برای همه دانش آموزان مد نظر قرار می‌گیرد و در مقابل خود دانش‌آموزان یک سری دروس را متناسب با علایق و استعدادهایشان انتخاب می‌کنند. یا اینکه برای مثال عمده دانش آموزان شاید ۸ ساعت یک درس را بخواند ولی دانش آموزی که به همان درس علاقمند است می‌تواند ۱۲ ساعت یک درس را بخواند.

🔹 اگر تصمیمی هم گرفته شود به سال تحصیلی آینده نمی‌رسد و ما سعی می‌کنیم برای دو سال تحصیلی آینده این امر را اجرا کنیم.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۱.۵ / ۵. تعداد امتیاز: ۲

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت