رمدسیویر و فاویپیراویر در بهبود بیماران کووید 19 تاثیر ندارند

رمدسیویر و فاویپیراویر
رمدسیویر و فاویپیراویر در بهبود بیماران کووید 19 تاثیر ندارند مصطفی قانعی اظهار داشت:در مطالعه ای جهانی در 405 بیمارستان به 11 هزار و 330 بیمار رمدسیویر داده شد که نتیجه آن این بود که در بهبود بیماران تأثیر کمی داشته و یا اصلاً تأثیری نداشته است. رئیس شبکه تحقیقات بیماری های تنفسی افزود:بر اساس […]

رمدسیویر و فاویپیراویر در بهبود بیماران کووید 19 تاثیر ندارند

مصطفی قانعی اظهار داشت:در مطالعه ای جهانی در 405 بیمارستان به 11 هزار و 330 بیمار رمدسیویر داده شد که نتیجه آن این بود که در بهبود بیماران تأثیر کمی داشته و یا اصلاً تأثیری نداشته است.

رئیس شبکه تحقیقات بیماری های تنفسی افزود:بر اساس همین تحقیقات رمدسیویر حتی بر کاهش تعداد و بار ویروس در بیماران هم تأثیری نداشته است.

قانعی گفت:این دارو هیچ اثری هم بر کاهش مرگ ومیر بیماران کووید 19 نداشته است.

این فوق تخصص بیماری های ریه افزود:بر اساس نتیجه مطالعاتی که در مجله معتبر نیچر آمده، فاویپیراویر هم هیچ تأثیری در کاهش مرگ و میر بیماران کووید نداشته و معلوم شده که این دارو بی تأثیر و پر عارضه بوده است.

به گزارش مهر: قانعی درخصوص ترکیب داروهای فاویپیراویر و هیدروکسی کلروکین هم گفت:تجویز این داروها هم در بیماران متوسط و شدید فایده بالینی قابل توجهی ندارد.

رئیس شبکه تحقیقات بیماری های تنفسی به عوارض جانبی این داروها هم اشاره کرد و گفت:این دارو باعث وخیم شدن عملکرد کبد و کلیه ها می شود.

قانعی گفت:ویروس بیماران کووید را نمی کشد آنچه بیماران را می کشد تورم و التهاب ریه و کاهش اکسیژن است بنا بر این اکسیژن، داروهای ضد انعقاد و کورتیکواستروئید و دگزامتازون است که می تواند التهاب ریه را کم کند اما نباید بی محابا و بی رویه و بی توجه به عفونت تجویز شود، زیرا سیتسم ایمنی را سرکوب می کند.

وی افزود:پزشکان باید بر اساس شواهد متقن دارو تجویز کنند و نباید طوری باشد که هر کس هرچه خواست به هر میزان تجویز کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت