زمان قطعی ۲برابر شدن یارانه اعلام شد

زمان قطعی 2برابر شدن یارانه اعلام شد | چه کسانی مشمول این افزایش یارانه می شوند؟
زمان قطعی ۲برابر شدن یارانه اعلام شد | چه کسانی مشمول این افزایش یارانه می شوند؟ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ورود این کمیسیون به سخت‌گیری بانک‌ها برای پرداخت وام خرد خبر دادمحمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره سخت‌گیری‌های بانک‌ها برای پرداخت وام‌های خرد به متقاضیان، گفت:در کمیسیون اقتصادی درباره این موضوع پیگیری‌های از […]

زمان قطعی ۲برابر شدن یارانه اعلام شد | چه کسانی مشمول این افزایش یارانه می شوند؟

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ورود این کمیسیون به سخت‌گیری بانک‌ها برای پرداخت وام خرد خبر دادمحمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره سخت‌گیری‌های بانک‌ها برای پرداخت وام‌های خرد به متقاضیان، گفت:در کمیسیون اقتصادی درباره این موضوع پیگیری‌های از بانک مرکزی داشتیم و جوابیه‌ای نیز به کمیسیون ارائه شد که بانک مرکزی اعلام کرد چون در قانون بحث ضامن معتبر مورد نظر قرار گرفته است لذا این موضوع را به خود بانک‌ها سپرده‌اند.وی با بیان اینکه در آئین‌نامه‌های که وزارت اقتصاد و بانک مرکزی برای پرداخت وام می‌نویسند باید چارچوب‌های داشته باشد که موارد سخت‌گیرانه در آن گنجانده نشود، ادامه داد: پس از درخواست‌های که متقاضیان وام از مجلس داشتند از بانک مرکزی خواسته شده تا آئین‌نامه‌ای جدیدی در این زمینه با هماهنگی وزارت اقتصاد نوشته شود تا برخی از مشکلات حل و فصل شود.

نماینده کرمان در مجلس تصریح کرد:بانک مرکزی با بازنگری در آئین‌نامه پرداخت وام‌ها باید جلوی زمینه‌های برخورد سلیقه‌ای با مردم را بگیرد تا گلایه‌های که وجود دارد از بین برود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه از بانک مرکزی هم باید این سوال را پرسید اگر نحوه ارائه ضامن معتبر را به بانک‌ها سپرده‌اند چگونه حجم عظیمی از معوقات بانکی را شاهد هستیم، اظهار داشت:بیشتر معوقات بانکی برای وام‌های متوسط و کلانی است که پرداخت شده و وام‌گیرندگان نیز اقساط خود را پرداخت نکرده‌اند.

براساس زمان‌بندی که از دی ماه سال ۹۸ رعایت شده، دولت در روز دهم هر ماه باید یارانه معیشتی بنزین و در روز بیستم یارانه نقدی را واریز کند. تا اواسط هفته قبل پیش‌بینی‌ها برای پرداخت یارانه در دی ماه طبق زمان‌بندی ذکر شده بود، اما صحبت‌های معاون اقتصادی رئیس‌جمهور کمی معادلات را عوض کرد، چرا که خبر از افزایش یارانه‌ها می‌دهد

محسن رضایی گفت که قرار است در دی ماه یارانه‌ها دو برابر شود. به گفته او یک خانواده چهار نفره در این ماه حدود ۸۰۰ هزار تومان یارانه دریافت می‌کند که بخشی از آن به صورت نقدی و بخشی دیگر به صورت بن کارت خرید کالا پرداخت می‌شود.

در پایان هفته آینده دولت باید یارانه معیشتی بنزین را واریز کند، پیگیری‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد که قرار است تغییر یارانه‌ها همزمان با پرداخت یارانه معیشتی بنزین صورت بگیرد.

گفته می‌شود مبنای دو برابر شدن یارانه‌ها، یارانه معیشتی بنزین است، چرا که براساس برنامه دولت قرار است یارانه ۶۰ میلیون نفر افزایش یابد که همان مشمولان یارانه بنزین هستند. همچنین

در گزارش ایسنا نیز آمده که به ۳۰ میلیون نفر یارانه ۹۰ هزار تومانی و ۳۰ میلیون نفر دیگر یارانه ۱۲۶ هزار تومانی دریافت می‌کنند.

پیش‌تر قرار بود که پرداخت این یارانه جدید در قالب کارت‌های اعتباری باشد اما ظاهرا به نتیجه مشخصی در این رابطه نرسیده‌اند و احتمالا به صورت کاملا نقدی پرداخت انجام می شود.

همچنین قرار است امشب طی جلسه‌ای جمع‌بندی نهایی درباره پرداخت یارانه جدید انجام و به زودی در این رابطه اطلاع‌رسانی رسمی شود. بنابراین به نظر می‌رسد که دستورالعمل اجرایی آن طی روزهای ابتدایی هفته آینده برای نهادهای مرتبط در پرداخت یارانه‌ها صادر شود.
احتمال واریز یارانه ۱۵۰ هزار تومان به حساب هر ایرانی

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران می‌گوید با برنامه ریزی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، دولت باید مبلغ یارانه نقدی را افزایش دهد.

کاوه زرگران در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، اظهار کرد: در صورتی که دولت ارز ترجیحی پنج قلم کالای اساسی را حذف کند، باید برای هر ایرانی ماهانه یارانه‌ای ۱۵۰ هزار تومانی برای جبران واریز کند.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی در وزارت کشاورزی با فعالان بخش خصوصی، توضیح داد: بر اساس صحبت‌های مطرح شده در این جلسات، دولت اعلام کرده که از اول دی ماه ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی حذف خواهد شد و به بخش خصوصی در این زمینه آماده باش داده شده است.

به گفته رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران، ‌ در صورت اجرای برنامه دولت، نهاده‌های دامی، روغن و دانه‌های روغنی با ارز نیمایی توزیع خواهند شد.
زرگران با بیان اینکه کار دولت در حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اقدامی بزرگ و مهم است، توضیح داد: فعالان بخش خصوصی از همان زمان که این ارز رسما تخصیص یافت، مخالفت خود را با چند نرخی شدن ارز و لزوم اصلاح این فرایند اعلام کرده بودند. حتی ما معتقدیم با توجه به کمتر بودن فاصله ارز نیمایی و ارز ترجیحی، بهتر بود که دولت قبل این اقدام را انجام می‌داد اما به هر حال کار دولت قطعا بزرگ و مهم است و بخش خصوصی تلاش می‌کند در اجرای آن، در کنار دولت باشد.وی ادامه داد: بر اساس آمارهای رسمی در هفت ماهه سال جاری بیش از ۱۱ میلیارد دلار ارز ترجیحی از سوی دولت تخصیص یافته که میزان یارانه پرداختی آن را به ۲۴۴ هزار میلیارد تومان می‌رساند. یعنی برای هر ایرانی حدود ۴۰۰ هزار تومان در این حوزه‌ها هزینه شده است. ما معتقدیم که ارز گندم نیز باید حذف شود زیرا باز هم امکان نشت آن به بازار آزاد و ایجاد رانت و فساد وجود خواهد داشت و اگر بناست که این یارانه همچنان پرداخت شود، لااقل باید به آرد تعلق بگیرد نه گندم.

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران با بیان اینکه جلب رضایت مردم در اجرای این طرح اهمیت فراوانی دارد، گفت: نظر ما این است که اگر بنا باشد همچنان گندم و دارو، حمایت مستقیم دولتی بگیرند، برای حذف سایر کالاها، باید مبلغ یارانه به ۱۵۰ هزار تومان برای هر نفر افزایش یابد تا هم فشار جدیدی به مردم وارد نشده و رضایت آنها جلب شود و هم فضای رانت و فساد مسدود شود. اگر دولت به این نگرانی‌ها توجه نکند و مردم ناراضی شوند، طرح از رسیدن به اهداف خود جا خواهد ماند
جزییات جدید از تخصیص یارانه بنزین

سرپرست منطقه آزاد کیش با با اشاره به اجرای طرح “بنزین برای همه” در جزیره کیش،گفت: در این طرح به مردم سهمیه ۲۰ لیتری تعلق می‌گیرد.

محمدرضا لواسانی اظهار کرد: محمد رضا لواسانی خبر افزایش قیمت بنزین را کذب دانست و با تاکید بر این که تغییر قیمت‌ حامل‌های انرژی نیازمند مصوبه مجلس است گفت: در بودجه ۱۴۰۱ اشاره ای به افزایش قیمت بنزین و سهمیه سوخت نشده است.

وی تفاوت این طرح با طرح پیشین را تخصیص سهمیه بنزین به هر کد ملی عنوان کرد که پیش از این به هر خودرو تعلق می گرفت.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2 / 5. تعداد امتیاز: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت