اخبار آموزش و پرورشاخبارفرهنگیانپربازدید امور اداری

ساعت آموزشی دبستان‌ها باید در ۵ زنگ ۴۵ دقیقه‌ای تنظیم شود

ساعت آموزشی دبستان‌ها باید در ۵ زنگ ۴۵ دقیقه‌ای تنظیم شود

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: ساعت آموزشی مدارس ابتدایی باید در ۵ زنگ ۴۵ دقیقه‌ای تنظیم شود.

معصومه نجفی پازوکی معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شعار «مدرسه قوی، ایران قوی» در سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: داشتن مدرسه قوی نیازمند هم افزایی والدین دانش آموزان با معلمان و سایر اولیای مدرسه است و در این راستا توجه والدین دانش آموزان دوره ابتدایی به رعایت چند نکته مهم در مدرسه ضروری است.

وی با اشاره به اینکه زمان آموزش از حقوق دانش آموزان است و همه ما باید نسبت به زمان آموزش بچه‌ها در مدرسه حساس باشیم، افزود: ساعات آموزشی مدارس باید در پنج زنگ ۴۵ دقیقه‌ای تنظیم شود تا معلم بتواند در هر زنگ دو موقعیت یادگیری و ۵ دقیقه استراحت بین آن، در طراحی آموزشی خود داشته باشد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به توجه والدین که در رأس هرم تربیت دانش‌آموزان قرار دارند، افزود: والدین باید دقت و توجه کافی به داشتن کتابخانه کلاسی به عنوان مهم‌ترین منابع آموزشی در مدرسه داشته باشند و اولیای مدرسه را در فعال کردن یک کتابخانه کلاسی که شامل تعدادی کتاب که مناسب با گروه سنی دانش‌آموزان باشد، یاری کنند.

نجفی پازوکی ادامه داد: دوره ابتدایی، طلایی‌ترین دوره عمر کودک است و تأثیر آن در تمام عمر فرد بسیار چشمگیر است و در شکل‌گیری شخصیت و آینده کودک نقش بسزایی دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: فضای آموزشی در دوره ابتدایی بسیار خاص و ویژه است چراکه در این دوره دانش‌آموز باید به انواع شایستگی‌ها مانند شایستگی ارتباطی و شایستگی تفکر مجهز شود.

وی، نقش والدین در این مسیر را بسیار مهم و اساسی دانست و از والدین خواست که جریان داشتن تربیت تمام ساحتی در مدرسه را رصد و مطالبه کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از والدین دانش‌آموزان درخواست کرد که تغییرات رویکردی در آموزش نوین را بپذیرند و با تأکید بر مردود دانستن رونویسی‌های بدون فکر،کودک خود را به خواندن مطالب کتاب تشویق کنند که تأثیر بیشتری در یادگیری و فهم مطالب و در نهایت آموزش املای کلمات دارد.

نجفی یادآور شد: امسال ماهنامه‌ای ویژه والدین دانش آموزان کلاس اولی منتشر خواهد شد که اولین نسخه آن روز جشن شکوفه‌ها در اختیار والدین قرار گرفته است و در این ماهنامه قرار است اطلاعاتی در حوزه برنامه درسی و مسائل تربیتی ارائه شود.

وی با تاکید بر اهمیت کتابخوانی برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی، تصریح کرد: والدین در انتخاب کتاب برای فرزند خود دقت کنند چراکه کتاب خوراک فکری کودکان بوده و در شکل‌گیری شخصیت وی تأثیرگذار است.

وی افزود: فهرست بهترین کتاب‌ها به تفکیک پایه برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی در سایت معاونت آموزش ابتدایی قرار دارد که والدین می‌توانند در انتخاب کتاب مناسب فرزند خود از آن استفاده کنند. همچنین رمزینه‌ای در پایان کتاب‌های درسی قرار داده شده است که لیست کتب پیشنهادی و مناسب با سن دانش‌آموزان را ارائه می‌ده

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید