ساماندهی نیروی انسانی

همدان- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: ساماندهی نیروی انسانی مهمترین راهبرد وزارت آموزش و پرورش است و با جدیت در دست اقدام می باشد .

‘محمد دیمه ور’ روز دوشنبه در سومین جشنواره درس پژوهی دوره ابتدایی در همدان اظهار کرد: نیروی انسانی مهمترین مشکل وزارت آموزش و پرورش کشور است.

وی افزود: این وزارتخانه در راستای توانمند سازی، متناسب سازی و آموزش تخصصی و مهارتهای حرفه ای به معلمان مشغول برنامه ریزی و اقدام جدی است.

وی اضافه کرد: با اقدامات دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلمان متخصص در طول سالهای آتی بخشی از مشکل کمبود نیروی انسانی دوره ابتدایی حل خواهد شد.

وی گفت: اقدامات خوبی برای ساماندهی منابع انسانی در آموزش و پرورش بویژه در دوره ابتدایی انجام شده که با ساماندهی و توزیع متوازن، بخش قابل توجهی از مشکلات نیروی انسانی مرتفع خواهد شد.

دیمه ور تصریح کرد: توزیع نامتوازن معلمان در مناطق، شهرستانها و سطح کشور موجب شده با وجود نیروی مناسب در برخی مناطق با کمبود نیرو مواجه باشیم که این موضوع در حال پیگیری است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: مشکل منابع و انگیزه در دوره ابتدایی از دیگر مسایلی است که باید پیگیری شود و اقداماتی برای افزایش انگیزه معلمان انجام گیرد.

دیمه ور افزود: در آستانه ارایه بودجه سال 94 به مجلس از نمایندگان درخواست شده که به تقویت انگیزه های شغلی و حرفه ای معلمان ابتدایی کمک کنند.

وی اظهار کرد: معلم ابتدایی و دوره ابتدایی اساسی ترین دوره یادگیری در کل نظام آموزشی در آموزش پرورش و آموزش عالی است.

وی افزود: بخشی از انگیزه معلمان، انگیزه معیشتی است و از مسوولان توقع است توجه جدی به وضع معیشت معلمان در دوره ابتدایی شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: حمایت و نگاه ویژه دولت و مجلس در این زمینه بسیار اثر گذار خواهد بود.

وی درباره استفاده دانش آموزان از منابع کمک درسی نیز افزود: آنچه منطبق با محتوی آموزشی و اهداف آموزشی است در منابع داخل آموزش و پرورش و کتاب ها به وسیله معلمان و گروه های آموزشی تدوین شده و هرگونه منبع درسی که به صورت تجارت درآمده از طریق موسسات و شرکت های به ظاهر آموزشی توصیه نمی شود.

دیمه ور خاطرنشان کرد: ظرفیت آموزشی کتاب های درسی به اندازه کافی مطلوب است و معلمان باید با تقویت خلاقیت مطالب را آموزش دهند.

معاون دوره ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری گفت: 200 هزار نفر دانش آموز دوره ابتدایی نسبت به سال گذشته در کشور افزایش یافته و در مجموع هفت میلیون و 190 هزار نفر در سامانه ثبت نام دانش آموزان ثبت شده است.

دیمه ور تاکید کرد: منابع مالی دوره ابتدایی در وزارت آموزش و پرورش بر اساس بودجه در اختیار وزارتخانه قرار می گیرد که 99 درصد از آن صرف پرداخت حقوق و مزایا و یک درصد باقی مانده صرف فعالیت های آموزش و پرورش می شود.

وی گفت: با منابع موجود توقعاتی که مردم و تصمیم سازان کشور از وزارت آموزش و پرورش در زمینه کیفی سازی آموزش دارند انجام نخواهد شد و لازم است خانواده ها این وزارتخانه را در ارایه خدمات مطلوب به فرزندان کشور یاری کنند.

دیمه ور بودجه دروه آموزش ابتدایی را 250 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: سهمی از آن دریافت شده و مابقی نیز با تخصیص دولت دریافت خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان را مرکزی برای تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش از طریق کنکور اعلام کرد و گفت: براساس نامه این امکان به آموزش و پرورش داده شده که در صورت کمبود نیروی انسانی از فارغ التحصیلان این دانشگاه استفاده شود.

دیمه ور با بیان اینکه استخدام فرزندان فرهنگیان اولویت استخدامی در آموزش و پرورش است تاکید کرد: این به معنای تبعیض در بین افراد نیست و همه افراد می توانند در استخدامی های آموزش و پرورش شرکت کنند.

سومین جشنواره درس پژوهی با حضور مسوولان و معلمان دوره ابتدایی استان همدان در خانه معلمان این شهر برگزار شد.

0/5 ( 0 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت