سامانه شاد توسعه می‌یابد فراخوانی برای ارائه محتوا و پیشنهادات

سامانه شاد توسعه می‌یابد فراخوانی برای ارائه محتوا و پیشنهادات سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شبکه شاد به تدریج توسعه می‌یابد، گفت: فراخوانی را برای ارائه محتوا و پیشنهادات اعلام خواهیم کرد.   ، درباره مشکلات خانواده‌ها برای احراز هویت دانش‌آموزان هنگام ورود به شبکه […]

سامانه شاد توسعه می‌یابد فراخوانی برای ارائه محتوا و پیشنهادات

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شبکه شاد به تدریج توسعه می‌یابد، گفت: فراخوانی را برای ارائه محتوا و پیشنهادات اعلام خواهیم کرد.

 

، درباره مشکلات خانواده‌ها برای احراز هویت دانش‌آموزان هنگام ورود به شبکه شاد، اظهار کرد: برخی خطاهایی که رخ می‌دهد ممکن است از سوی خانواده‌ها باشد چرا که در بعضی گوشی‌ها گوگل پلی آپدیت نیست، همچنین هنگام کار با شاد و احراز هویت در گوشی، فیلترشکن باید خاموش و زبان صفحه کلید گوشی به انگلیسی باشد.

وی افزود: برای ثبت اطلاعات شناسنامه‌ای دانش آموز ۵ دقیقه زمان دارند و اگر در این مدت اطلاعات را وارد نکنند با خطای ۴۰۶ مواجه می‌شوند. همچنین بخشی از خطاها نیز به خاطر ترافیک سرورهای ما است اما در مجموع تعداد خطاها چند صدم درصد هم نیست.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش وپرورش گفت: هم اکنون بیش از هشت میلیون دانش آموز در کلاسهای درس شاد ثبت‌نام و بعضی مدارس کلاسها را شروع کرده‌اند و به صورت آزمایشی کار را انجام دادند.

  فعالیت کلاسی تا ۶ ماه در شاد ذخیره می‌شود

وی در پاسخ به این پرسش که برخی خانواده‌ها در ساعاتی که کلاسهای درس تشکیل می‌شود سرکار هستند و دانش‌آموز به موبایل دسترسی ندارد در این شرایط تکلیف دانش‌آموز چیست، افزود: اطلاعات و کار کلاسها تا ۶ ماه در شاد ذخیره می شود و دانش‌آموزان می‌توانند استفاده کنند. همچنین فعالیت دانش‌آموز در گروه قابل چک کردن است اما ممکن است همه آنها در آن زمانی که اعلام می‌شود حضور نداشته باشند.

وی در پاسخ به این سؤال که برخی معلم‌ها می گویند سرعت شاد برای  ارسال یا دانلود مطالب ضعیف است بنابراین مجدداً کلاسهای درس خود را به پیام رسان‌هایی که قبلاً کار می‌کردند بازگردانند، مطرح کرد: در شاد امکان آپلود و بارگذاری همه موارد وجود دارد و یک میلیون گروه کلاسی تشکیل شده است که خیلی از آنها در حال فعالیت در این محیط هستند و مطالب خود را ارسال می‌کنند.

شرفی اضافه کرد: در حال رایزنی هستیم تا اینترنت رایگان برای شاد فراهم شود، بحث آموزش جزو مصوبات ستاد ملی کرونا است و قطعاً اینترنت رایگان را پیگیری و اجرا می‌کنیم.

وی درباره تشکیل کلاسهای درس دانش آموزان دوره متوسطه، گفت: کلاسهای آنها از روز سه شنبه شروع شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آخر اردیبهشت امتحانات دانش‌آموزان شروع می‌شود و شبکه شاد در سال تحصیلی فعلی عملاً امکان استفاده چندانی ندارد، بیان کرد: کل مانور شبکه شاد و اینکه چقدر می‌تواند فعال باشد با توجه به شرایط در سال تحصیلی فعلی است و امیدواریم در سالهای بعد مشکلاتی نداشته باشیم و شاد ابزار کمکی برای آموزش باشد.

وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند ایجاد شبکه شاد توسعه آموزش الکترونیک نیست و صرفاً یک پیام‌رسان است، متذکر شد: این فاز اول فعالیت است، شاد یک پلتفرم است و مرحله به مرحله مجموعه‌ای به آن  اضافه می‌شود،  در فاز نخست هدف این بود کلاس‌های درس تشکیل شود و دانش‌آموز و معلم در کنار هم قرار گیرند و بعد از آن ابزارهای کمک آموزشی و فیلم‌های آموزشی اضافه می‌شود، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و محتوای آموزشی آن به این مجموعه اضافه می‌شود.

شرفی گفت: شاد به لحاظ توسعه‌ای تکمیل خواهد شد و ابزارهای مختلف الکترونیک، ابزارهای آزمون‌ساز، ابزارهای تشخیصی و برنامه‌‌های تولید محتوای الکترونیک به آن اضافه خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه افراد پیشنهادات خود درباره شاد را چگونه می‌توانند مطرح کنند، گفت: فراخوانی در این رابطه اعلام می‌کنیم و شرکتهایی که شرایط دارند می‌توانند پیشنهادات و محتواهای خود را ارائه دهند.

2.3/5 (3 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت