سخنگوی طالبان: جنگ در افغانستان پایان یافت

سخنگوی طالبان: جنگ در افغانستان پایان یافت
سخنگوی طالبان: جنگ در افغانستان پایان یافت «محمد نعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان شامگاه یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری الجزیره با ادعای اینکه جنگ در افغانستان «به پایان رسیده است»، گفت: «ما برای گفتگو با تمام شخصیت‌های افغان آماده هستیم و به آنها محافظت لازم را تضمین می دهیم». وی در ادامه افزود: «ما تصور […]

سخنگوی طالبان: جنگ در افغانستان پایان یافت
«محمد نعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان شامگاه یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری الجزیره با ادعای اینکه جنگ در افغانستان «به پایان رسیده است»، گفت: «ما برای گفتگو با تمام شخصیت‌های افغان آماده هستیم و به آنها محافظت لازم را تضمین می دهیم».

وی در ادامه افزود: «ما تصور نمی‌کنیم که نیروهای خارجی تجربه ناموفق خود در افغانستان را بار دیگر تکرار کنند».

این سخنگوی دفتر سیاسی طالبان همچنین تأکید کرد که این گروه «به احدی اجازه نخواهد داد که از سرزمین افغانستان برای هدف قرار دادن طرف دیگری استفاده کند» و خاطر نشان کرد که این گروه «نمی خواهد به هیچکسی آسیب برساند».

محمد نعیم در ادامه افزود: «ما به آنچه که طالب آن بودیم، آزادی کشورمان و استقلال ملت خود، دست یافته ایم».

گفتنی است که همزمان با کنترل طالبان بر پایتخت افغانستان، شماری از کشورهای خارجی کارکنان سفارتخانه‌های خود را از افغانستان خارج کردند.

نعیم همچنین در مورد سفارتخانه‌ها و هیأتهای دیپلماتیک خارجی گفت که تمام این نهادها و افراد در کابل در امان هستند و از تمام افراد در شهر کابل خواست که «آرامش خود را حفظ کنند».

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت