سرنوشت بازار سهام در گرو توافق هسته‌ای

سرنوشت بازار سهام در گرو توافق هسته‌ای

بورس
احمدرضا جانجان، کارشناس بورس: اگر توافق شکل بگیرد، بازار تا آخر امسال بین شاخص ۲ میلیون واحد تا ۲ میلیون ۵۰۰ هزار واحد نوسان خواهدداشت، ولی اگر توافق حاصل نشود شاخص بازار سهام تا محدوده ۳ میلیون و۵۰۰ هزار واحد خواهدرسید. در بدبینانه‌ترین حالت ممکن برای بازار سهام بعید به نظر می‌رسد شاخص واحدهای سهام […]

احمدرضا جانجان، کارشناس بورس:
اگر توافق شکل بگیرد، بازار تا آخر امسال بین شاخص ۲ میلیون واحد تا ۲ میلیون ۵۰۰ هزار واحد نوسان خواهدداشت، ولی اگر توافق حاصل نشود شاخص بازار سهام تا محدوده ۳ میلیون و۵۰۰ هزار واحد خواهدرسید.
در بدبینانه‌ترین حالت ممکن برای بازار سهام بعید به نظر می‌رسد شاخص واحدهای سهام به زیر ۱ میلیون ۸۵۰ هزار واحد برسد و این رنج را می‌توان کف بازار در نظر گرفت.
در بازار سهام ارزش معاملات خرد زیر ۷ همت است که نشان دهنده وضعیت رکودی بازار است و بازار قابلیت رشد قیمتی را خواهدداشت.
اما پیش‌بینی می شود که ارزش معاملات برای کل بازار سهام باید به بالای ۸ همت بیاید که جانی دوباره به بازار سهام بدهد و اگر ارزش معاملات تا ۱۲ همت برسد نوید یک بازار به شدت صعودی را به ما خواهدداد.
در حال حاضر ما در ایران در وضعیت رکود تورمی قرار داریم که از دولت قبل تا دولت فعلی ادامه پیدا کرده و همچنین وضعیت نابسامان ارزی در بحث ارز ترجیحی، تاثیر گذار بر فرایند تولید صنایع و قیمت سهام است.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد امتیاز: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت