سهم ۱۰ درصدی آموزش و پرورش از بودجه کشور

سهم ۱۰ درصدی آموزش و پرورش از بودجه کشور رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در حالی آموزش و پروش از بودجه کشور سهمی ۱۰ درصدی دارد که این رقم در کشورهای توسعه یافته بین ۲۰ تا ۲۵ درصد است. محمد بیرانوندی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با [...]

سهم ۱۰ درصدی آموزش و پرورش از بودجه کشور
رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در حالی آموزش و پروش از بودجه کشور سهمی ۱۰ درصدی دارد که این رقم در کشورهای توسعه یافته بین ۲۰ تا ۲۵ درصد است.

محمد بیرانوندی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به لزوم اختصاص بودجه مناسب به حوزه آموزش و پرورش، عنوان کرد: به طور معمول ۲۰ تا ۲۵ درصد از بودجه عمومی هر کشور به حوزه آموزش اختصاص مییابد و این رقم در برخی از کشورهای توسعه یافته بیشتر هم است.

بودجه در آموزش و پرورش حرف اول را می‌زند

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه در حوزه آموزش به ویژه آموزش و پرورش حرف اول را می‌زند، افزود: پس از اختصاص بودجه مناسب است که می‌توان درباره افزایش کیفیت و سایر مسائل بحث و گفتگو کرد.

وی یادآور شد: سهم آموزش و پرورش از بودجه‌های عمومی در کشور ما حدود ۱۰ درصد است که به هیچ عنوان، این رقم قابل قبول نیست.

در حال حاضر حقوق یک معلم پایین تر از نرمی است که برای یک زندگی حداقلی تعریف شده است

بیرانوندی با یادآوری اینکه در حال حاضر حقوق یک معلم پایین تر از نُرمی است که برای یک زندگی حداقلی تعریف شده است، افزود: رتبه بندی معلمان و پرداخت مطالبات فرهنگیان می‌تواند در این راستا مؤثر باشد و وزیر جدید آموزش و پرورش با توجه به وعده‌هایی که از رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گرفته است، انتظار داریم در این راستا حرکت‌های مهمی داشته باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصرح کرد: توجه به فرهنگیان باید اولویت اصلی ارکان دولت باشد تا بتوانیم در این حوزه اقدامات لازم را صورت دهیم./

0/5 ( 0 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت