شرایط تبدیل وضعیت از قرارداد پیمانی به رسمی آزمایشی ابلاغ شد

شرایط تبدیل وضعیت از قرارداد پیمانی به رسمی آزمایشی ابلاغ شد

شرایط تبدیل وضعیت از قرارداد پیمانی به رسمی آزمایشی در دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد سازمان اداری و استخدامی کشور طی بخشنامه‌ای با امضای مهندس جمشید انصاری شرایط جدید تبدیل وضعیت کارکنان دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری را از قرارداد پیمانی به رسمی آزمایشی در مشاغل حاکمیتی ابلاغ کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان

شرایط تبدیل وضعیت از قرارداد پیمانی به رسمی آزمایشی در دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد

سازمان اداری و استخدامی کشور طی بخشنامه‌ای با امضای مهندس جمشید انصاری شرایط جدید تبدیل وضعیت کارکنان دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری را از قرارداد پیمانی به رسمی آزمایشی در مشاغل حاکمیتی ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، این بخشنامه در اجرای تصویبنامه شماره ۱۴۷۹۹۱‏/ت۵۴۷۷۰هـ مورخ ۲۱‏/۱۱‏/۱۳۹۶ هیأت وزیران و پیرو بخشنامه شماره ۱۴۴۱۸۹ مورخ ۲۸‏/۳‏/۱۳۹۷ به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.

بر اساس این بخشنامه به دستگاههای اجرایی که مشاغل حاکمیتی خود را در اجرای بند (۶) تصویبنامه شماره ۱۶۳۴۶۷‏/۴۴۹۱۳ مورخ ۲۲‏/۷‏/۱۳۸۹ وزیران عضو کمیسیون اجتماعی و دولت الکترونیک و بخشنامه شماره ۴۲۴۸۰‏/۲۰۰ مورخ ۱۶‏/۰۸‏/۱۳۸۹ به این سازمان اعلام نمودهاند، اجازه داده میشود کارمندان واجد شرایط مندرج در این بخشنامه را به رسمی آزمایشی تبدیل وضع کنند.

طبق بخشنامه ابلاغی، شرایط تبدیل وضعیت از قرارداد پیمانی به رسمی آزمایشی مشتمل است بر:

– شاغلین پست‌های سازمانی مشاغل حاکمیتی که دستگاه‌های اجرایی در اجرای تصویب‌نامه و بخشنامه‌های موضوع بند یک این بخشنامه تعیین و به این سازمان اعلام نموده اند.

– پست‌های سازمانی تخصیص یافته به مشاغل اختصاصی دستگاههای اجرایی با شرایط احراز مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر، که با توجه به بند (۳) مصوبه اشاره شده در بند (۱)، در تعریف شغل، در اجرای مفاده ماده (۷۰) قانون مدیریت خدمات کشوری طبق مصوبه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، عهده دار وظایف سیاستگذاری، هدایت و نظارت باشند،

– شاغلین پستهای سازمانی مستقر در واحدهای تقسیمات کشوری (موضوع بند (۲) مصوبه شماره ‌۲۴۸۱۹۷‏/ت۴۴۹۱۳ک مورخ ۱۶‏/۱۲‏/۱۳۹۰ وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک) که در زمره مشاغل موضوع بندهای (۱‏-۱) و (۱‏-۲) این بخشنامه باشند.

همچنین در بخشنامه ابلاغی یادآوری شده است که دستگاههای اجرایی که تاکنون مشاغل حاکمیتی خود را به این سازمان اعلام ننمودهاند، باید ابتدا منطبق با تصویب نامه و بخشنامه‌‌ی ابلاغی موضوع بند (۱) نسبت به اعلام مشاغل حاکمیتی خود اقدام، سپس با توجه به موارد مطروحه در بند (۱) در خصوص تبدیل وضع کارمندان پیمانی خود اقدام کنند.

بر اساس بخشنامه ابلاغی از سوی رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، تبدیل وضع ایثارگران مشمول قوانین و مقررات خاص خود میباشد.

در این بخشنامه به دستگاه‌های مشمول یادآوری شده است که تمامی عملیات مربوط به صدور شماره مستخدم رسمی آزمایشی برای کارکنان پیمانی واجد شرایط، پس از طرح و تأیید موضوع توسط شورای راهبری توسعه مدیریت دستگاه اجرایی، در بستر سامانه کارمندایران صورت میگیرد و براین اساس، دستگاه های اجرایی می توانند پس از بارگذاری اطلاعات و مستندات خود در سامانه مذکور، مستقیماً نسبت به اخذ شماره مستخدم رسمی آزمایشی اقدام کنند.

بخشنامه تبدیل وضعیت کارکنان دستگا‌ه‌های اجرایی با شماره ۶۷۱۷۰۹ در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۰۵ به دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ ش شد

تذکر در صورت استفاده از فیلتر شکن/ برای دانلود پی دی اف فیلتر شکن خاموش کنید

متن PDF  این بخشنامه بدین شرح است:

0/5 ( 0 نظر )
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رامین یکشنبه , ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۱

پس نیروهای قراردادی چی!!!!؟؟؟!!! جزو هیچ گزینه ای نیستند!!! تا کی اجحاف

همایون شنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

باعرض سلام واحترام و تشکر از اطلاع رسانی شما
درمورد تبدیل وضعیت استخدامی از پیمانی به رسمی آزمایشی در آموزش وپرورش، لازم به ذکر است که آموزش و پرورش جزء نهادهای حاکمیتی است و مشمول بخشنامه تبدیل وضعیت استخدامی می باشد.
از جمله مستندات حاکمیتی بودن آموزش و پرورش می توان به بند دوم سیاست های کلی مقام معظم رهبری درایجاد تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش کشور اشاره نمود که در آن بیان شده: ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش به مثابه مهمترین نهاد تربیت نیروی انسانی و مولد سرمایه‌ی اجتماعی وعهده دار اجرای سیاست های مصوب وهدایت و نظارت بر آن (ازمهدکودک و پیش دبستانی تا دانشگاه) به عنوان امر حاکمیتی با توسعه همکاری دستگاه ها.
همچنین در سند تحول بنیادین آموزش وپرورش هم به حاکمیتی بودن آموزش و پرورش اشاره شده است.
ولی بر خلاف مستندات موجود ظاهراً سازمان اداری و استخدامی کشور ، آموزش و پرورش را به عنوان یک نهاد حاکمیتی به حساب نمی آورد و در نتیجه مشمول بخشنامه تبدیل وضعیت قرار نمی دهد لذا خواهشمنداست مستندات فوق را در تایید حاکمیتی بودن آموزش و پرورش اطلاع رسانی فرمایید.

.