شرایط دریافت وام جدید خرید خودرو با اقساط ۳۶ ماهه

شرایط دریافت وام جدید خرید خودرو با اقساط ۳۶ ماهه

وام خودرو
مهم‌ترین نکته‌ای که برای خرید خودرو با وام باید به آن توجه داشته باشید این است که خودرو باید ساخت داخل باشد و نمی‌توانید برای خرید خودروهای وارداتی از وام ماشین استفاده کنید. بانک‌های مختلف شروط متفاوتی برای گرفتن وام برای خرید ماشین در نظر می‌گیرند اما به‌صورت کلی سه شرط زیر میان تمامی بانک‌ها […]

مهم‌ترین نکته‌ای که برای خرید خودرو با وام باید به آن توجه داشته باشید این است که خودرو باید ساخت داخل باشد و نمی‌توانید برای خرید خودروهای وارداتی از وام ماشین استفاده کنید. بانک‌های مختلف شروط متفاوتی برای گرفتن وام برای خرید ماشین در نظر می‌گیرند اما به‌صورت کلی سه شرط زیر میان تمامی بانک‌ها برای استفاده از انواع تسهیلات خودرو یکسان است:

حداقل سن ۱۸ سال
عدم وجود سابقه چک برگشتی یا تسهیلات معوقه متقاضی وام
اثبات توانایی متقاضی وام برای پرداخت اقساط با توجه به فیش حقوقی او یا ضامن
چه بانک‌هایی وام خرید خودرو می‌دهند؟
با توجه به آخرین اخبار منتشرشده، برای دریافت وام خرید خودرو در اکثر بانک‌ها باید بعد از ثبت درخواست، دو ضامن رسمی یا سند ملک نیز به بانک ارائه دهید. در اغلب موارد میزان سودی که این بانک‌ها برای وام ماشین در نظر گرفته‌اند، سالانه ۲۴ درصد است و مدت بازپرداخت وام نیز حداکثر سه سال یا ۳۶ ماه است.

به نظر می‌آید با توجه به قیمت خودرو در کشور ما و شرایط دریافت تسهیلات بانکی خرید خودرو، خرید اقساطی ماشین توجیه اقتصادی بیشتری داشته باشد.

در ادامه با شرایط تسهیلات خودرو در بانک‌های مختلف آشنا می‌شوید. این نکته را به خاطر داشته باشید که اکثر این وام‌ها لزوما وام خرید خودرو نیستند و با عناوین مختلف به صورت وام نقدی ارائه می‌شوند. اما شما می‌توانید از آن‌ها برای خرید خودرو نیز استفاده کنید.

وام خرید خودرو بانک سامان
سقف مبلغ وام خرید خودرو بانک سامان به‌تازگی به ۱۰۰ میلیون تومان رسیده و یکی از پرداخت‌کنندگان وام صد میلیونی خرید خودرو محسوب می‌شود. مهلت بازپرداخت این وام ۳۶ ماه بوده و سود آن ۱۸ درصد است. این بانک برای ضمانت از متقاضی وام خرید اتومبیل، سند ملک می‌خواهد و ۱۵% از مبلغ وام خرید خودرو تا زمان تسویه کامل مسدود باقی می‌ماند. حساب سپرده کوتاه‌مدت به همراه سه تا ۶ ماه گردش حساب نیز از دیگر مدارکی است که بانک سامان از متقاضی وام می‌خواهد.

لازم به ذکر است که مبلغ تسهیلات نباید از ۸۰ درصد قیمت خودرو بیشتر باشد.

وام خرید خودرو بانک تجارت
بانک تجارت در سال ۱۴۰۰ تا سقف مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان را تحت عنوان طرح پیشرو بانک برای خرید خودرو با وام اعلام کرد. در این طرح متقاضی وام با داشتن یک حساب سپرده کوتاه‌مدت عادی و معرفی یک ضامن رسمی، می‌توانست این مبلغ را از بانک دریافت کند؛ اما در حال حاضر این طرح ارائه نمی‌شود. مبلغ هر قسط این وام با بازپرداخت ۳۶ ماهه، سه میلیون و شش‌صد هزار تومان بود.

البته این بانک ۲ طرح دیگر را برای اعطای وام نقدی دارد که یکی از آن‌ها به حساب‌های قرض‌الحسنه و تا سقف ۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود و دیگری مربوط به حساب‌های کوتاه‌مدت است و سقف ۲۰۰ میلیون‌تومانی دارد. سود وام قرض‌الحسنه این بانک ۴ و وام حساب‌های کوتاه‌مدت آن ۷ درصد است.

وام خرید خودرو بانک شهر
تسهیلات بانکی خرید خودرو که بانک شهر برای متقاضیان وام اتومبیل در نظر گرفته، برای خودرو سواری، ۶۰% ارزش خودرو تا سقف ۱۵ میلیون تومان و برای جایگزین کردن خودروهای فرسوده از محل تولید، ۸۰% ارزش خودرو تا حداکثر ۲۰ میلیون تومان است.

این بانک هم یک وام قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیون‌تومانی دارد که حداکثر تعداد اقساط آن ۶۰ ماه و سود آن ۲۳ درصد است.

وام خرید خودرو بانک ملت
سقف مبلغ وام خرید خودرو بانک ملت ۷۰ میلیون تومان است و در مقایسه با بانک‌های دیگر، شرایط دشوارتری دارد. سود این وام خرید ماشین نیز ۱۸ درصد است. برای دریافت سقف وام خودرو بانک ملت، باید سپرده خود را تا ۱۲ ماه در بانک بخوابانید.

حداکثر مدت بازپرداخت این وام ۶۰ ماه است و به ازای هر ۴ ماه خواب سپرده، می‌توانید به اندازه یک برابر مبلغ آن وام بگیرید. نکته جالب این وام، این است که برای دریافت مبلغ کمتر از ۵۰ میلیون تومان، تنها به یک ضامن رسمی نیاز دارید. درصورتی‌که بخواهید سقف مبلغ وام ماشین بانک ملت را دریافت کنید و مدت بازپرداخت آن نیز حداکثر حالت ممکن باشد، مبلغ قسط ماهانه شما به ۲٫۹۳۷٫۵۰۰ تومان می‌رسد.

بانک ملت در سال ۱۴۰۲ یک وام بدون ضامن هم پرداخت می‌کند که سقف آن ۱۰۰ میلیون تومان است. برای دریافت این وام، باید حقوق شما به حسابتان در بانک ملت واریز شود و رتبه اعتبارسنجی بانک مرکزی شما A، B یا C باشد. سود وام فوری بانک ملت ۱۸ درصد است.

وام خرید خودرو بانک رفاه
دریافت وام خرید خودرو بانک رفاه از طریق شرکت در طرح کرامت این بانک امکان‌پذیر است. آن دسته از مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می‌کنند می‌توانند با استفاده از طرح کرامت این بانک، وامی را تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کرده و از آن به عنوان وام خرید خودرو استفاده کنند. سود این وام ۱۸ درصد و بازپرداخت آن ۴۸ ماهه است.

در سال ۱۴۰۲ بانک رفاه یک طرح دیگر را برای پرداخت تسهیلات نقدی تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان معرفی کرده است. این طرح حرکت نام دارد و سود آن بر حسب مدت خواب سپرده، بین ۱ تا ۲۲ درصد است. دریافت این وام به ضامن رسمی و حداقل خواب سپرده ۶ ماهه نیاز دارد. همچنین متقاضیان این وام می‌توانند از آن برای خرید خودرو در طرح یکپارچه استفاده کنند.

وام خرید خودرو بانک سپه
این بانک نیز تسهیلاتی را با عنوان وام خرید خودرو ارائه نمی‌دهد اما برای استفاده از وام‌های پرداختی این بانک در قالب وام خرید خودرو بانک سپه، می‌توانید از طرح‌های مختلف وام بانک سپه مثل طرح باران و نگین اعتماد استفاده کنید. حداکثر مبلغ وام در طرح باران ۵۰ میلیون تومان و در طرح نگین اعتماد، ۹۰ درصد مبلغ سپرده است.

برای دریافت وام در طرح باران باید سپرده خود را بین ۲ تا ۶ ماه بخوابانید و در طرح نگین اعتماد نیز باید یک سپرده کوتاه‌مدت عادی یا ۶ ماهه داشته باشید که پس از دریافت وام مبلغی از آن تا پایان بازپرداخت تسهیلات مسدود می‌شود. حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات در هر دو طرح ۳۶ ماه و سود وام‌ها نیز به ترتیب ۱۸ و ۱۷ درصد است. امکان وکالتی کردن سپرده‌های تسهیلاتی نگین مهر و نگین اعتماد بانک سپه برای شرکت در طرح یکپارچه خرید خودرو نیز وجود دارد.

وام خرید خودرو بانک صادرات
وام خرید خودرو بانک صادرات در قالب وام کارت اعتباری پرداخت می‌شود و سقف مبلغ آن ۲۰۰ میلیون تومان است. حداکثر تعداد اقساط این وام نیز ۶۰ ماهه است و در صورت استفاده از حداکثر سقف و اقساط، مبلغ هر قسط به حدود ۵٫۱۰۰٫۰۰۰ تومان می‌رسد. سود این وام نیز ۱۸ درصد است و از شرایط خاص دریافت آن می‌توان به روشن بودن وضعیت نظام‌وظیفه برای وام‌گیرندگان مرد زیر ۵۰ سال سن و عدم امکان دریافت وام مشابه از سایر بانک‌ها اشاره کرد. این وام در قالب یک کارت اعتباری به شما ارائه می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید از تمامی فروشگاه‌های دارای دستگاه پوز در کشور استفاده کنید.

این بانک یک وام خرید خودرو ۲۰ میلیون‌تومانی هم دارد که مستقیماً به حساب خودروساز واریز می‌شود و سود آن ۱۸ درصد است. حداکثر مدت بازپرداخت وام خرید خودرو بانک صادرات ۳۶ ماهه است و برای دریافت آن به ۲ ضامن رسمی نیاز دارید.

وام خرید خودرو بانک ملی
وام خرید خودرو بانک ملی تا سقف ۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود و سود آن ۱۸ درصد است. حداکثر مدت بازپرداخت این وام ۳۶ ماه در نظر گرفته شده و برای دریافت آن باید ۲ ضامن معتبر معرفی کنید.

امکان دریافت وام با استفاده از طرح کارگشای این بانک تا سقف ۵۰ میلیون تومان هم وجود دارد. برای دریافت این وام، باید طلا و سکه نزد بانک به امانت بگذارید و بانک بر اساس ارزش کلی آن‌ها، سقف وام شما را تعیین می‌کند. حداکثر مدت پرداخت اقساط در این طرح ۶۰ ماه و سود آن نیز ۱۸ درصد است. در صورت انتخاب سقف تعداد اقساط، باید هر ماه حدود یک میلیون و دویست هزار تومان قسط پرداخت کنید.

بانک ملی وام قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیون‌تومانی هم پرداخت می‌کند که سود آن ۲۳ درصد و حداکثر مدت بازپرداخت آن ۶۰ ماه است و دریافت آن به معرفی ۳ ضامن رسمی نیاز دارد.

وام خرید خودرو بانک پارسیان
وام خرید خودرو بانک پارسیان تا سال ۱۴۰۰ با سقف ۳۰ میلیون تومان و با سود ۱۸ درصد پرداخت می‌شد که از سال گذشته پرداخت آن متوقف شده است. با این حال همانند بانک سپه، می‌توانید انواع وام نقدی را با استفاده از طرح‌های مختلف این بانک دریافت کنید. در طرح پژواک پارسیان، حداکثر مبلغ وام معادل ۹۷ درصد مبلغ سپرده شما است و می‌توانید تعداد اقساط آن را تا حداکثر ۶۰ ماه تعیین کنید. در طرح نوید نیز می‌توانید با داشتن میانگین حساب مناسب یا دستگاه پوز، اقدام به دریافت وام نقدی کنید که سود آن بسته به تعداد اقساط و مدت‌زمان خواب سپرده متفاوت است.

این بانک هم یک وام قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیونی دارد که شرایط آن مشابه سایر وام‌های قرض‌الحسنه بانک‌های دیگر است.

وام خرید خودرو بانک رسالت
وامی با نام وام خرید خودرو بانک رسالت وجود ندارد. اما بانک رسالت نیز از جمله بانک‌هایی است که وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند و بر خلاف بانک‌های دیگر، وام آن سقف ۳۰۰ میلیون‌تومانی دارد. سود این وام ۲ درصد است؛ اما برای دریافت آن باید حداقل مدت‌زمان خواب سپرده شما سه ماه باشد.

مدت‌زمان بازپرداخت اقساط این وام به مدت‌زمان خواب سپرده و نسبت وام به میزان سپرده بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر بخواهید معادل ۱۰۰ درصد مبلغ سپرده‌تان وام بگیرید، تعداد اقساط آن ۱۲ ماه تعیین خواهد شد و در صورتی که نسبت مبلغ وام به سپرده به ۲۰ درصد برسد، تعداد اقساط به ۶۰ ماه می‌رسد. به ازای هر ماه خواب سپرده بیشتر هم می‌توانید ۲ قسط به مدت بازپرداخت وام‌تان اضافه کنید.

وام خرید خودرو بانک مهر ایران
وام خرید خودرو بانک مهر ایران هم در حقیقت وام خرید خودرو نیست و می‌توانید از آن به عنوان کمک هزینه خرید خودرو استفاده کنید. ازآنجایی‌که بانک مهر ایران بانک تخصصی حساب‌های قرض‌الحسنه است، این وام هم یک وام قرض‌الحسنه محسوب می‌شود. بر اساس اعلام این بانک، وام قرض‌الحسنه جدید این بانک تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و بهره ۴ درصدی پرداخت می‌شود. برای دریافت این وام، متقاضیان باید نسبت به افتتاح حساب قرض‌الحسنه در شعب بانک مهر ایران اقدام کنند. مهم‌ترین شرایط وام جدید بانک مهر ایران را در ادامه می‌خوانید:

معرفی ضامن رسمی الزامی است.
سقف تعداد اقساط ۶۰ ماه است.
برای دریافت این وام باید میانگین حساب ۳ تا ۱۲ ماهه داشته باشید.
برای اقساط ۶۰ ماهه، هر قسط این وام ۳,۳۳۳,۳۳۳ تومان تمام می‌شود.
نداشتن چک برگشتی و بدهی به بانک الزامی است.

وام خرید خودرو بانک ایران‌زمین
وام خرید خودرو بانک ایران‌زمین در قالب تسهیلات کمک هزینه ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خرید خودرو پرداخت می‌شود. این سامانه به‌نوعی جایگزین خرید خودرو از بورس شده است. متقاضیان باید در زمان اعلام شده در آن ثبت‌نام و بسته به خودرویی که انتخاب می‌کنند، مبلغی را در حساب وکالتی خود شارژ کنند. بعد از قرعه‌کشی نوبت دریافت خودرو و مشخص شده قیمت تمام شده، متقاضی باید مابقی مبلغ را نیز واریز کند. تسهیلات کمک هزینه بانک ایران‌زمین، در حساب وکالتی مشتریان این بانک شارژ می‌شود و سقف آن ۳۰۰ میلیون است.

البته این وام یک تبصره هم دارد و برای دریافت آن، متقاضی باید مبلغ ۷۰ میلیون را برای معرفی حساب خود به سازمان حمایت واریز کند. متأسفانه جزئیات بیشتری در مورد این وام در دسترس نیست و برای کسب اطلاعات بیشتر، باید به شعب این بانک مراجعه کنید.

مدارک موردنیاز برای دریافت وام خرید خودرو چیست؟
همان‌طور که در این مقاله اشاره کردیم، سقف مبلغ وام خرید خودرو با توجه به نوع بانک ارائه‌دهنده متفاوت است؛ اما در اکثر بانک‌ها مدارک دریافت وام خودرو شامل این‌هاست:

اصل و کپی کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه متقاضی وام به همراه یک قطعه عکس
اصل و کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه ضامن
گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی با ذکر میزان حقوق دریافتی
اصل و کپی فیش حقوقی ضامن
پیش‌فاکتور خرید خودرو و اسناد آن
مهم‌ترین نکات برای دریافت وام خرید خودرو چیست؟
دو نکته مهم وجود دارد که در زمان دریافت وام برای خرید ماشین باید به آن توجه داشته باشید. مورد اول این است که مبلغ وام به حساب گروه خودروساز حواله می‌شود.
مورد دوم این است که سند خودرو مانند شرکت‌های لیزینگ در رهن بانک قرار نمی‌گیرد؛ اما بانک‌ها در امور مربوط به ضمانت نسبت به شرکت‌های لیزینگ کمی سخت‌گیرتر هستند و باید صلاحیت متقاضی وام برای خرید ماشین برای آن‌ها محرز شود.

۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت