شرایط نقل‌وانتقال فرهنگیان در سال ۹۸ اعلام شد

شرایط نقل‌وانتقال فرهنگیان در سال ۹۸ اعلام شد

شرایط نقل‌وانتقال فرهنگیان در سال ۹۸ اعلام شد به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان در سال ۹۸ از سوی علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش ابلاغ شد. در این شیوه‌نامه آمده است: در راستای عدم تمرکز، افزایش بهره‌وری و کارایی کارکنان وزارت آموزش و پرورش همچنین

شرایط نقل‌وانتقال فرهنگیان در سال ۹۸ اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان در سال ۹۸ از سوی علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش ابلاغ شد.

در این شیوه‌نامه آمده است:

در راستای عدم تمرکز، افزایش بهره‌وری و کارایی کارکنان وزارت آموزش و پرورش همچنین افزایش رضایت شغلی فرهنگیان و استفاده بهینه از نیروی انسانی موجود در مناطق آموزش و پرورش؛ نقل و انتقال نیروهای رسمی، آزمایشی، پیمانی و قراردادی شاغل در واحدهای آموزشی متقاضی انتقال دائم و موقت برون و درون استانی با رعایت ضوابط و مقررات مربوط در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ تفویض می‌‌گردد.

متقاضیان انتقال درون استانی با رعایت شرایط بندهای “الف و ب” این شیوه نامه و براساس جدول زمان بندی اعلام شده از سوی استان باید از طریق سامانه مربوط ثبت‌نام و با رعایت عدم نیاز مبدأ و نیاز مقصد اقدام لازم را انجام دهند.

متقاضیان انتقال برون استانی در صورت دارا بودن شرایط این شیوه‌نامه و مطابق جدول زمان‌بندی باید با مراجعه به سایت نقل و انتقال به آدرس “enteghal.medu.ir ” نسبت به ثبت درخواست و تکمیل فرم امتیاز بندی خود اقدام و سپس مدارک لازم را جهت بررسی به امور اداری آموزش و پرورش منطقه مبدأ ارائه دهند.

شروط موافقت با نقل‌وانتقال برون استانی

درخواست ثبت شده متقاضیان در سامانه HRM مشروط به عدم نیاز مبدأ “مبتنی بر داده های سامانه بکفا و تراز نیروی انسانی به نحوی که در مبدأ در گروه -جنس متقاضی هیچ حق‌التدریسی پرداخت نشود” و نیاز مقصد “مبتنی بر داده‌های بکفا و تراز نیروی انسانی به طوری که در منطقه مقصد در گروه-جنس متقاضی هیچ کسری ساعت موظفی نباشد” قابل بررسی خواهد بود.

بدیهی است مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این دستورالعمل و پاسخگویی به متقاضیان با توجه به تفویض اختیار با مدیرکل آموزش وپرورش استانهاست بنابراین باید تمهیدات لازم به نحوی فراهم شود تا ضمن عدم مراجعه متقاضیان به واحدهای ستادی، تعیین تکلیف نهایی متقاضیان انتقال دائم  و موقت درون استانی حداکثر تا تاریخ ۳۱ فروردین ۹۸ و برون استانی حداکثر تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۹۸ پایان پذیرد.

الف: ضوابط و مقررات انتقال دائم

نداشتن تعهد خاص خدمت به منطقه مبدأ.

دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه خدمت تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ به موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی.

مدت سوابق خدمت به صورت حق‌التدریس، نهضت سوادآموزی، سایر دستگاه‌ها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه، قرارداد کار معین جزو سابقه خدمت محسوب نخواهد شد.

همسر جانبازان درصورت تغییر محل اشتغال جانباز با ارائه تأییده از مراجع ذی‌صلاح به استناد ماده ۱۷ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان بدون داشتن شرایط فوق منتقل می‌شوند.

ب: شرایط و ضوابط انتقال موقت

دارا بودن حداقل دو سال سابقه خدمت رسمی تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ و به موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی.

مستخدمینی که در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ با رعایت مفاد بخشنامه مورخ ۱۷ شهریور ۹۴ در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه‌های دولتی”غیراز دانشگاه علمی کاربردی و پیام نور” مشغول به تحصیل بوده و با ارائه مدارک مستند متقاضی انتقال موقت به استان محل تحصیل هستند.

همسر همکاران فرهنگی که جهت ادامه تحصیل در رشته مورد نیاز متقاضی انتقال موقت یا مأمور به تحصیل”مشمولین تبصره ذیل ماده ۶۶ قانون مدیریت خدمات کشوری” باشد.

متقاضیانی که به تشخیص کمیته توسعه مدیریت منطقه مبدأ و تأیید کارگروه توسعه مدیریت استان مبدأ و مقصد دارای شرایط حاد و خاص هستند.

انتقال نیروهای قراردادی

انتقال این نیروها با موافقت ادارات کل مبدأ و مقصد و سایر مقررات از جمله تأمین اعتبار در اداره کل مقصد” با هماهنگی ادارات بودجه” براساس ضوابط مربوط بلامانع است.

انتقال اضطراری

لازم به ذکر است موارد ضروری، حاد و اجتناب ناپذیر صرفاً با تأیید کارگروه توسعه مدیریت استان و با رعایت شرایط عدم نیاز در مبدأ و نیاز در مقصد و شرایط بندهای الف و ب این شیوه نامه در بازه زمانی ۱۵تا۲۵ شهریور ماه انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

 

0/5 ( 0 نظر )
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

.