شرط استخدام نیروهای حق التدریس در آموزش و پرورش اعلام شد

شرط استخدام نیروهای حق التدریس در آموزش و پرورش اعلام شد

رئیس مرکز برنامه ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌ و پرورش: استخدام نیروی حق التدریس در آموزش و پرورش، منوط به شفاف سازی مجلس است رئیس مرکز برنامه ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه درباره استخدام حق‌التدریسی‌ها اختلاف‌نظر وجود دارد، تاکید کرد که مجلس باید در […]

رئیس مرکز برنامه ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌ و پرورش:

استخدام نیروی حق التدریس در آموزش و پرورش، منوط به شفاف سازی مجلس است

رئیس مرکز برنامه ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه درباره استخدام حق‌التدریسی‌ها اختلاف‌نظر وجود دارد، تاکید کرد که مجلس باید در این زمینه شفاف‌سازی کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از ایلنا، اسفندیار چهاربند، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رایزنی‌های صورت گرفته در خصوص دریافت مجوز برای جذب ۲۵هزارنفر نیرو به کجا رسید؟ گفت: با توجه به میزان نیروی انسانی فعلی در نظرگرفتن ۲۵ هزار ردیف استخدامی اجتناب‌ناپذیر است و امیدواریم ظرف چند روز آینده این مجوز گرفته شود تا بخشی از مشکلات آموزش و پرورش به خصوص برای سال‌های آتی تا حدی حل و فصل شود.

رییس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش درباره دانشگاه‌های دولتی که می‌توانند به دانشگاه فرهنگیان برای تامین نیرو کمک کنند، توضیح داد: محوریت تربیت معلم با دانشگاه فرهنگیان است. هر توافقی با هر دانشگاهی که صورت می‌گیرد متولی آن توافق باید دانشگاه فرهنگیان باشد. در واقع  با ماموریت و نظارت دانشگاه فرهنگیان این اتفاق می‌افتد.

چهاربند گفت: دانشکده‌های معتبر دولتی را برای این کار در نظر دارند از جمله دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران و دانشگاه خوارزمی که می‌توانند برای جذب نیروهای موردنظر مدارس اقدام کنند.

رئیس مرکز برنامه ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به تامین نیروی پایه دوازهم اظهار داشت: پایه دوازدهم باید طبق مصوبات شورای عالی برنامه‌ریزی شود و معلمانشان هم آموزش‌های ضمن خدمت را ببیند تا بتوانیم اول مهرماه از آن‌ها استفاده کنیم.

چهاربند همچنین درباره آخرین وضعیت استخدام معلمان حق‌التدریسی گفت: به تازگی دو پیشنهاد در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در یک نوبت مطرح شد و مجدد به کمیسیون برگشت و احتمالا دوباره آن پیشنهادات مطرح شود. یکی از آن پیشنهادات این بحث است که استخدام معلمان حق‌التدریسی شامل چه کسانی می‌‎شود در این میان اختلاف نظرهایی وجود دارد که باید مجلس آن را شفاف‌سازی کند. بحث دیگر هم نحوه تبدیل وضعیت نیروهایی است که در رابطه با آن‌ها باید یک سری ضوابط و استانداردها رعایت شود. مثل آزمون و بقیه معیارهایی که حداقل‌های لازم را برای یک استخدام سی ساله تضمین کند.

وی در این خصوص که گفته می‌شود؛ ظرفیت برای جذب نیروهای حق‌التدرسی وجود ندارد، گفت: باید دید منظور از ظرفیت چیست؟ اگر منظور از ظرفیت نیاز است، نیاز آموزش و پرورش در حوزه‌هایی مثل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مشخص است، و به نیروی مرد بیشتر نیاز داریم، اما اگر ظرفیت مربوط به ردیف‌های استخدامی و تامین منابع مالی برای استخدام باشد، این را باید سازمان اداره استخدامی و برنامه بودجه توضیح دهند.

۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت