شروع انتخاب رشته دانش‌آموزان پایه نهم از هفته آینده

شروع انتخاب رشته دانش‌آموزان پایه نهم از هفته آینده

هدایت تحصیلی
برگه‌های هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم برای انتخاب رشته تحصیلی از هفته آینده توزیع خواهد شد. دانش‌‌آموزان پایه نهم پس از دریافت فرم هدایت تحصیلی و انتخاب رشته می‌توانند در پایه دهم ثبت‌نام کنند. در فرم هدایت تحصیلی دو مولفه، بررسی‌های مشاوره‌ای و عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان لحاظ شده است که سهم بررسی‌های مشاوره‌ای ۶۵ نمره […]

برگه‌های هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم برای انتخاب رشته تحصیلی از هفته آینده توزیع خواهد شد. دانش‌‌آموزان پایه نهم پس از دریافت فرم هدایت تحصیلی و انتخاب رشته می‌توانند در پایه دهم ثبت‌نام کنند.

در فرم هدایت تحصیلی دو مولفه، بررسی‌های مشاوره‌ای و عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان لحاظ شده است که سهم بررسی‌های مشاوره‌ای ۶۵ نمره و عملکرد تحصیلی ۳۵ نمره است.

نمرات دانش‌آموزان در پایه‌های هفتم، هشتم و نهم برای انتخاب رشته ملاک است که نمرات پایه هفتم و هشتم ضریب ۱ و نمرات پایه نهم ضریب ۳ دارد.

برای ورود به رشته تجربی باید حداقل نمره در درس علوم تجربی ۱۴ و حداقل نمره در درس ریاضی ۱۳ باشد.

برای ورود به رشته ریاضی باید حداقل نمره در درس ریاضی ۱۴ و حداقل نمره در درس علوم ۱۳ باشد.

برای ورود به رشته انسانی باید حداقل نمره در درس ادبیات فارسی ۱۴، حداقل نمره در درس مطالعات اجتماعی ۱۳ و حداقل نمره در درس عربی ۱۲ باشد.

برای ورود به رشته فنی و حرفه‌ای و کاردانش، نمره درس هنر حداقل ۱۲، نمره درس ریاضی حداقل ۱۰ و نمره درس فناوری حداقل ۱۲ باید باشد.
طبق اعلام آموزش و پرورش، در سال تحصیلی گذشته گرایش دانش‌آموزان به رشته‌های فنی و حرفه‌ای رشد داشته و گرایش به رشته‌های شاخه کاردانش افت داشته است.
البته در آمار سال تحصیلی گذشته نسبت به سال گذشته، سرعت رشد گرایش به رشته علوم تجربی و رشته علوم انسانی کاهش و گرایش به سمت رشته علوم ریاضی افزایش داشته است. همچنین گرایش به سمت رشته علوم و معارف اسلامی در طی سالیان گذشته تقریباً ثابت بوده است.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت