شناسایی و دستگیری متخلفین امتحانات نهایی

شناسایی و دستگیری متخلفین امتحانات نهایی

امتحان نهایی
رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: باتوجه‌به اینکه تأثیر سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در آزمون سراسری لحاظ می‌شود مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی آزمون‌های استاندارد و با امنیت بالا برگزار کرد. یکی از موضوعاتی که در تصحیح الکترونیکی رصد می‌شود این است که اگر فردی در زمان برگزاری […]

رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: باتوجه‌به اینکه تأثیر سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در آزمون سراسری لحاظ می‌شود مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی آزمون‌های استاندارد و با امنیت بالا برگزار کرد.

یکی از موضوعاتی که در تصحیح الکترونیکی رصد می‌شود این است که اگر فردی در زمان برگزاری امتحان از الگوهایی که در فضای مجازی به‌ویژه الگوهایی که در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته، استفاده کند و پاسخ سؤالات را بدهد سامانه به‌صورت هوشمند پاسخ برگ‌ها را با نمونه‌های تقلب تطبیق داده و آنهایی را که همخوانی دارد پیدا می‌کند.

کارشناسان مربوطه پس از تشخیص سامانه، به حوزه‌های تصحیح مراجعه کرده و پاسخ برگ فیزیکی را با الگوهای قرار گرفته در فضای مجازی تطبیق داده که در صورت تأیید به‌عنوان تخلفات مکشوفه در حوزه تصحیح تلقی شده و برخورد قانونی لازم با متخلف صورت می‌گیرد.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد امتیاز: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت