شوک جدید برای افزایش سنوات بازنشستگان

شوک جدید برای افزایش سنوات بازنشستگان
شوک جدید برای افزایش سنوات بازنشستگان عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس افزایش سنوات بازنشستگان را خلاف قانون دانست. احسان ارکانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس با اشاره به تصمیم دولت برای سن بازنشستگی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور گفت: براساس بررسی‌ها درج پیشنهادات برای افزایش سن بازنشستگی […]

شوک جدید برای افزایش سنوات بازنشستگان

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس افزایش سنوات بازنشستگان را خلاف قانون دانست.

احسان ارکانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس با اشاره به تصمیم دولت برای سن بازنشستگی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور گفت: براساس بررسی‌ها درج پیشنهادات برای افزایش سن بازنشستگی خلاف قانون است.

او  در مورد افزایش سن بازنشستگان دارای مدرک کارشناسی از ۳۰ سال به ۳۲ سال اظهار کرد: عدد ۳۲ سال برای سن بازنشستگی افراد دارای مدرک کارشناسی موضوعی نبوده که در لایحه بودجه سنواتی تعریف شود، بلکه براساس متن مندرج در قانون مدیریت خدمات کشور سن ۳۰ برای بازنشستگی مشخص شده است.

ارکانی تاکید کرد: در این راستا دولت باید برای افزایش سن بازنشستگی اصلاحیه‌ای را در مورد قانون مدیریت خدمات کشوری به مجلس ارسال کند. اما دولت نمی‌تواند یک قانون دائمی را در لایحه بودجه سنواتی تغییر دهد.

افزایش سنوات بازنشستگان قانونی است؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس بیان کرد: افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر هستند نیز اختیار دارند تا ۳۵ سال سابقه خدمت به کار خود ادامه داده و بازنشسته نشوند. کسانی هم که دارای مدرک کارشناسی هستند، در پایان ۳۰ سال بازنشسته می‌شوند، اما اگر سازمان مربوطه خواستار ادامه فعالیت آنها باشد، می‌توانند به کار خود تا ۳۵ سال خدمت و یا سن ۶۵ سال ادامه کار دهند.

وی اظهار کرد: افزایش سنوات دو سال برای بازنشستگی کاملا خلاف قانون مدیریت خدمات کشوری است و دولت برای انجام این کار باید اصلاحیه‌ای را برای قانون دائمی به مجلس شورای اسلامی ارسال کند.

ارکانی در ادامه ضمن انتقاد از پیشنهاد کاهش حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: مبنای محاسبه حقوق پرداختی بازنشستگان تاکنون میانگین سال بیست و نهم و سی ‌ام خدمت بازنشستگان بود اما در بودجه سال آینده سال بیست و هشتم نیز به آن اضافه شده است که براین اساس حقوق بازنشستگان کاهش پیدا خواهد کرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1.5 / 5. تعداد امتیاز: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

  1. با سلام تصمیمات یک بام و دو هوای مجلس کارمندان و بخصوص فرهنگیان را سر در گم کرده چطور تا حالا سن بازنشستگی ۳۰ سال بود حالا شد ۳۲ سال ؟!!!!!!!!!!!!!!

    به این نظر امتیاز بده
  2. ما مارکنان دولت مخالف این لایحه هستیم…امیدواریم مجلس محترم با این پیشنهاد مخالفت کنه…من که ۲۹ سال سابقه خدمت دارم برای بازنشستگی خودم برنامه چیده بودم.چرا زور میگویند که سن بازنشستگی ۳۲ سال بشود..صندوق بازنشستگی اگر خالی شده باید سراغ اون افرادی بروند که پولهارو خوردند و از اونها بگیرند

    به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت