طالبان مدعی تصرف بدخشان شد/ اشرف غنی در مزارشریف

مدعی تصرف بدخشان شد اشرف غنی در مزارشریف
طالبان مدعی تصرف بدخشان شد/ اشرف غنی در مزارشریف نقشه بدخشان طالبان گفته که ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان را تصرف کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، طالبان در بیانیه‌ای از تصرف فیض آباد، مرکز ولایت بدخشان، ساختمان دولتی، مقر پلیس، اداره اطلاعات محلی و سایر تاسیسات این منطقه خبر […]

طالبان مدعی تصرف بدخشان شد/ اشرف غنی در مزارشریف
نقشه بدخشان

مدعی تصرف بدخشان شد اشرف غنی در مزارشریف

طالبان گفته که ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان را تصرف کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، طالبان در بیانیه‌ای از تصرف فیض آباد، مرکز ولایت بدخشان، ساختمان دولتی، مقر پلیس، اداره اطلاعات محلی و سایر تاسیسات این منطقه خبر داد.

آژانس خبری پژواک نیز تایید کرد که شبه نظامیان طالبان کنترل بسیاری از نواحی این ولایت را به دست گرفته‌اند که شامل مرکز آن می‌شود و نیروهای امنیتی را عقب رانده‌اند. بدخشان نهمین ولایت است که توسط طالبان در کمتر از یک هفته سقوط می‌کند.

در همین حال، اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان نیز امروز (چهارشنبه) به مزارشریف، مرکز ولایت بلخ رفت و قصد دارد تا امنیت کلی در منطقه شمالی افغانستان را رصد کند.

وی همچنین با عطا محمد نور، یکی از مقام‌های بلندپایه در مزارشریف و همچنین عبدالرشید دوستم، جنگ سالار افغان دیدار و درباره دفاع از شهر همزمان با حضور نیروهای طالبان در حومه آن گفتگو کرد.

سقوط مزارشریف یک ضربه بزرگ برای دولت کابل و بیانگر سقوط کامل و کنترل نواحی شمالی افغانستان به دست طالبان است که مدت‌ها محل حضور نیروهای ضد طالبان بوده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت