طرح «بازی و یادگیری» در همدان اجرا می‌شود

طرح «بازی و یادگیری» در همدان اجرا می‌شود

[ad_1] به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، یاسر نانکلی بعد از ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه بازی در حوره آموزش و پرورش و کودکان مغفول واقع شده است اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش طرحی را به اسم «بازی و یادگیری» در حوزه پایه اول، دوم و سوم […]

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، یاسر نانکلی بعد از ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه بازی در حوره آموزش و پرورش و کودکان مغفول واقع شده است اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش طرحی را به اسم «بازی و یادگیری» در حوزه پایه اول، دوم و سوم دبستان و پیش‌دبستانی اجرایی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه با توجه به ضرورت بازی در کودکان که موجب رشد شناختی، اجتماعی، جسمانی و زبانی می‌شود، مورد توجه قرار گرفته است افزود: افزایش نشاط و شادابی دانش‌آموزان، کاهش استرس و اضطراب در مدارس، افزایش انگیزه و علاقه حضور در مدرسه، شوق‌انگیز کردن محیط‌های یادگیری و ارتقای صلاحیت‌های حرفه‌ای معلمان با به کارگیری روش‌های یادگیری از اهداف اجرای این طرح است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه برای هر اتاق بازی ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان اعتبار نیاز است افزود: آموزش مربیان برای ۱۰۰ مدرسه آغاز شده و اگر معلمی آموزش نبیند طرح به اهداف خود نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح دائمی خواهد بود و تمام مدارس زیر پوشش قرار خواهند گرفت افزود: یکی از اولویت‌های پژوهشی این موضوع قرار گرفته که محققان بعد از اجرای طرح در مورد بازخورد آن پژوهش کرده و نتیجه را اعلام کنند.

نانکلی با بیان اینکه برای آموزش از مربیان آموزش‌دیده در حوزه ورزش‌های جسمی و حرکتی استفاده خواهد شد تصریح کرد: این طرح برای پایه چهارم، پنجم و ششم دبستان فعلا اجرایی نمی‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان در ادامه با بیان اینکه وزارت آموزش وپرورش یک سند تحول بنیادین دارد که اولویت اصلی است اظهار کرد: براساس این سند وزارت آموزش و پرورش به دنبال سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان و مدیران است.

محمد پورداوود با بیان اینکه مدیران ۳ هزار مدرسه کشور انتخاب شده است افزود: مدیران مدارس ۱۹ منطقه براساس آزمون و مصاحبه در سال آینده انتخاب خواهند شد.

وی افزود: مجوز اجرای پروژه بازی یادگیری در۱۰ استان داده شده و در هر استان ۱۰۰ مدرسه زیر پوشش قرار خواهد گرفت که همدان نیز جزو این ۱۰ استان است.

انتهای پیام/۸۹۰۴۵/ ۲۰

[ad_2]

Source link

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت