ظلمی که در انتقال شهید ایرلو به کشور صورت گرفت را هرگز فراموش نمی‌کنیم

ظلمی که در انتقال شهید ایرلو به کشور صورت گرفت را هرگز فراموش نمی‌کنیم
ظلمی که در انتقال شهید ایرلو به کشور صورت گرفت را هرگز فراموش نمی‌کنیم وزیر امور خارجه کشورمان گفت: شهید ایرلو، طرفدار حل بحران یمن از طریق سیاسی بود و همواره بر این موضوع تاکید داشت . به گزارش ایسنا، حسین امیر عبداللهیان در مراسم تشییع حسن ایرلو سفیر ایران در یمن که عصر امروز […]

ظلمی که در انتقال شهید ایرلو به کشور صورت گرفت را هرگز فراموش نمی‌کنیم

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: شهید ایرلو، طرفدار حل بحران یمن از طریق سیاسی بود و همواره بر این موضوع تاکید داشت .

به گزارش ایسنا، حسین امیر عبداللهیان در مراسم تشییع حسن ایرلو سفیر ایران در یمن که عصر امروز در محل وزارت خارجه با حضور خانواده وی و تعدادی از مقامات وزارت خارجه و دوستان و همرزمان او در زمان جنگ تحمیلی برگزار شد ، گفت: شهید ایرلو عاشق خدمت کردن بود و در مدت ماموریتش حتی یک روز نیز به مرخصی نیامد و برای رساندن پیام مردم مظلوم یمن از هیچ کوششی دریغ نکرد.
امیر عبداللهیان با تسلیت شهادت حسن ایرلو به مقام معظم رهبری، مردم ایران و مردم یمن ،گفت: شهید ایرلو دیپلماتی فهیم ،ورزیده و مسلط بود، او طرفدار حل بحران یمن از طریق سیاسی بود و در تمام مکاتبات خود بر این موضوع تاکید داشتند.

امیر عبداللهیان گفت: شهید ایرلو فرزندی بی ادعا و پرکار بود. مجاهدی نستوه بود. او ویژگی های منحصر به فردی داشت‌، او عاشق خدمت کردن بود .
وی ادامه داد: سه شب پیش دختر ایشان با من تماس گرفت و گفت: «شرایط خیلی سختی داریم. نه عکسی، نه فیلمی و نه اطلاعی از وضعیت پدر نداریم» این دقیقا در شرایطی بود که همه ما و همکاران من تلاش می کردند از آن طرفی که ۶ سال است مردم مظلوم یمن را بمباران می کند، مجوزی گرفته شود برای انتقال به موقع برادر جانبازمان، سفیر محترم مان، دیپلمات فرهیخته و پرکار ایران در یمن، تا بتوانیم ایشان را به موقع به تهران منتقل کنیم و مراحل درمانی ایشان تکمیل شود. کوتاهی کردند و ما این کوتاهی و این ظلمی که در حق این شهید بزرگ به عمل آمد را هرگز فراموش نخواهیم کرد.

وزیرامور خارجه کشورمان گفت: شهید ایرلو در جایگاه شایسته یک دیپلمات، همواره واقعیت های صحنه یمن و نقشی که یمن می تواند در امنیت منطقه ای ما داشته باشد یادآور می شدند و همواره بر راه حل سیاسی یمن در مکاتبات و مصاحبه های خود تاکید می کردند .

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.4 / 5. تعداد امتیاز: 7

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت