عدم ثبت‌نام دانش‌آموزان در رشته ریاضی به دلیل نبود معلم!

تکلیف برای روشن کردن وضعیت نیروهای اداری و آموزشی
عدم ثبت‌نام دانش‌آموزان در رشته ریاضی به دلیل نبود معلم! معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش گفت: کمبود نیرو از سال‌های ۹۳ و ۹۴ خود را نشان داده و تا سال ۱۴۰۳ هم برقرار است، اما بعد از آن با توجه به جذب نیروهای صورت گرفته، این مسئله تا حد بسیار زیادی جبران […]

عدم ثبت‌نام دانش‌آموزان در رشته ریاضی به دلیل نبود معلم!
معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش گفت: کمبود نیرو از سال‌های ۹۳ و ۹۴ خود را نشان داده و تا سال ۱۴۰۳ هم برقرار است، اما بعد از آن با توجه به جذب نیروهای صورت گرفته، این مسئله تا حد بسیار زیادی جبران خواهد شد.

“علی الهیار ترکمن” معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایلنا درباره کمبود معلم در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش موضوعی است که خاص سال‌های اخیر بوده و کماکان به قوت خود باقی است. ما به دلیل سیاست‌های نیروی انسانی که در اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ اتخاذ شده، این مسائل را شاهد هستیم و اکنون اثرات آن را در نظام آموزشی می‌بینیم.

وی درباره بازنشستگی معلمان و تشدید کمبود معلم در سال‌های پیش رو گفت: حجم بالای افرادی که مشمول بازنشستگی می‌شوند،‌ همچنین مبهم بودن سیاست‌های ارائه مجوز استخدام به وزارت آموزش و پرورش، موجب تشدید وضعیت کمبود نیروی انسانی در این وزارتخانه شده است. کمبود نیرو تقریبا از سال‌های ۹۳ و ۹۴ خود را نشان داده و تا سال ۱۴۰۳ هم برقرار است. پس از سال ۱۴۰۳ با توجه به جذب نیرویی که تا آن زمان خواهیم شد و سایر اقدامات، خوشبختانه موضوع کمبود نیروی انسانی تا حد بسیار زیادی جبران خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش درباره نحوه جبران کمبود نیرو گفت: استفاده از افرادی که به مرحله بازنشستگی رسیدند و همچنین جذب سالیانه ۳۰ تا ۵۰ هزار نفر طبق مجوز، پس از سال ۱۴۰۳ ما را وارد یک دوران ثبات از نظر تعداد کمی نیروی انسانی خواهد کرد. ما کمبود نیروی انسانی را رد نمی‌کنیم، اما تمام برنامه‌ریزی‌ها مبتنی بر این است که در شروع سال تحصیلی کلاس بدون معلم نداشته باشیم و بنای ما با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده آغاز سال تحصیلی به صورت حضوری است. بر این اساس برنامه ریزی کردیم تا با تمام ظرفیت‌هایی که در اختیار داریم به این سمت برویم تا کلاس بدون معلم نداشته باشیم.

اللهیار توضیح داد: ما نیروهای موجودمان را سازمان‌دهی کردیم، آنها بر اساس ساعات موظفی خود تدریس را انجام می‌دهند. برای پر کردن سایر خلاءها،‌ معمولا از یک بسته پنج عنصری استفاده می‌کنیم که شامل حق‌التدریس نیروهای شاغل و حق التدریس نیروهای آزاد، سرباز معلمان، نیروهای خرید خدمت، استفاده از نیروهای بازنشسته به مدت ۱۴ ساعت در هفته و تدریس معاونان مدرسه و معلمان تمام وقت است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت