علائم تزریق واکسن تا چند روز ادامه دارد؟

سنینی که بیشتر گرفتار «اُمیکرون» می‌شوند/دز سوم واکسیناسیون را جدی بگیرید
علائم تزریق واکسن تا چند روز ادامه دارد؟ ، نگین نوروزی فوق تخصص اعصاب‌وروان و محقق واکسن کرونا در خصوص بروز عوارض بیماری کرونا بعد از تزریق واکسن گفت: ممکن است برخی افراد پس از تزریق واکسن دچار علائم کرونا از جمله آبریزش بینی، تب، بدن درد و … شوند. وی با بیان این‌که معمولا […]

علائم تزریق واکسن تا چند روز ادامه دارد؟

، نگین نوروزی فوق تخصص اعصاب‌وروان و محقق واکسن کرونا در خصوص بروز عوارض بیماری کرونا بعد از تزریق واکسن گفت: ممکن است برخی افراد پس از تزریق واکسن دچار علائم کرونا از جمله آبریزش بینی، تب، بدن درد و … شوند.

وی با بیان این‌که معمولا افرادی‌که واکسن آسترازنکا می‌زنند دچار علائم بیشتری می‌شوند، افزود: این علائم در روز دوم تزریق واکسن شروع می‌شود و در نهایت اگر فردی بسیار حساس باشد تا ۵ روز ادامه خواهد داشت و بعد از این مدت اگر فرد همچنان دچار علائم بود به کرونا مبتلا شده است.

این فوق تخصص به این‌که برخی افراد بعد از تزریق واکسن دچار علائم تلقینی می‌شوند تاکید کرد و گفت: انتشار خیلی سریع ویروس مشخصه اصلی کرونای دلتا است و تفاوت آنچنانی با انواع دیگر کرونا ندارد.

نوروزی ضمن تاکید بر این‌که اگر فردی دچار علائم سرماخوردگی شد نیاید تصور کند به دلیل باد کولر و حساست و آلرژی است، عنوان کرد: حتما فرد باید به پزشک مراجعه کند و درمان اولیه را بگیرد تا از فاز التهابی بیماری جلوگیری شود.

وی به مصرف داروهای فاویپیراویر، هیدروکسی‌کلروکین، ایمورمکتین و سووداک در فاز ابتدایی بیماری که با علائم سرماخوردگی بروز پیدا می‌کند تایید کرد و افزود: در صورتی‌که بیماری جدی گرفته نشود و درگیری ریه ایجاد شود از داروی رمیدیسیور استفاده می‌شود.

این محقق واکسن با درمان دارویی بیماران مبتلا به کرونا تا قبل از درگیری ریه و حاد شدن بیماری تاکید کرد و ادامه داد: افراد در صورت مشاهده علائم حتما به پزشک مراجعه کنند واز خوددرمانی در منزل بپرهیزند

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت