علت استعفای وزیر آموزش و پرورش از نگاه خبر گزاریها

علت استعفای وزیر آموزش و پرورش از نگاه خبر گزاریها   خبر گزاری تسنیم ماجرای استعفای وزیر آموزش و پرورش + خبر تکمیلی سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش از مسئولیت خود استعفا داده اما خبرها حاکیست که رئیس‌جمهور با استعفای وی موافقت نکرده و او به احتمال زیاد به کار خود [...]

علت استعفای وزیر آموزش و پرورش از نگاه خبر گزاریها

 

خبر گزاری تسنیم

ماجرای استعفای وزیر آموزش و پرورش + خبر تکمیلی

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش از مسئولیت خود استعفا داده اما خبرها حاکیست که رئیس‌جمهور با استعفای وی موافقت نکرده و او به احتمال زیاد به کار خود ادامه خواهد داد.

 

یک منبع آگاه در هیئت دولت در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دولت ،‌ از استعفای سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش خبر داد.

وی گفت: این استعفا در جلسه اخیر هیئت دولت به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور تقدیم شده است.

این منبع آگاه درباره علت استعفای بطحایی نیز عنوان کرد: علت این استعفا دلایل شخصی بوده است و مشخص نیست که رئیس‌جمهور با استعفای وی موافقت می‌کنند یا خیر.

بر اساس این گزارش، اتکمیلی حاکی از آن است که رئیس‌جمهور به احتمال بسیار زیاد با استعفای وی موافقت نکرده و بطحائی در آموزش و پرورش خواهد ماند

 


خبر گزاری فارس

اما نکته حائز اهمیت این است که وزیر آموزش و پرورش در چند ماه اخیر با گلایه‌های شدید فرهنگیان در خصوص عدم پرداخت مطالبات و عدم اجرای رتبه‌بندی مواجه شده است و حتی به جای پاسخگویی به رسانه‌ها، عنوان شده است که به فرهنگیان از طریق سایت وزارتخانه پاسخ داده می‌شود که فرهنگیان از این طریق هم پاسخی نگرفتند.

گلایه‌ فرهنگیان حتی به تجمعات مختلف در استان‌ها و روبه‌روی وزارت آموزش و پرورش کشیده است؛ جدا از فرهنگیان شاغل و رسمی آموزش و پرورش، معلمان حق‌التدریس، معلمان طرح خرید خدمات، معلمان بازنشسته و مربیان پیش‌دبستانی و سربازمعلمان نیز در صف گلایه از آموزش و پرورش قرار دارند.

در شرایطی وزارت آموزش و پرورش از صبح امروز پاسخگوی خبرنگاران نیست که سخنگوی وزارت آموزش و پرورش توئیتی منتشر کرده است که ماجرای استیضاح وزیر را از مشکلات آموزش و پرورش به سمت مسائل دیگری سوق می‌دهد.

تمام این اخبار در حالی منتشر شده است که سخنگوی وزارت کشور در توئیتی اعلام کرده است: «امروز ١۶ خردادماه آخرین مهلت پذیرش استعفاى مقامات براى نامزدى در انتخابات مجلس است؛ پذیرش استعفا ملاک است نَه صرفاً ارائه استعفا».

آنچه مسلم است دستگاه تعلیم و تربیت نباید اسیر گردبادها حواشی شود و به نظر می‌رسد امروز کلید این اتفاق با عدم پاسخگویی مسؤولان آموزش و پرورش زده شده است!

 


 

0/5 ( 0 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت