علت اینکه معلمان بازنشسته نیمه نخست ۹۸ از رتبه‌بندی جا ماندند؟

وزیر آموزش و پرورش درباره دلایل محروم ماندن معلمان بازنشسته در نیمه نخست سال ۹۸ از رتبه‌بندی توضیحاتی داد. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و‌پرورش در گفت‌وگو با صدا و سیما درباره در پاسخ به این پرسش که چرا معلمانی که ابتدای سال ۹۸ [...]

وزیر آموزش و پرورش درباره دلایل محروم ماندن معلمان بازنشسته در نیمه نخست سال ۹۸ از رتبه‌بندی توضیحاتی داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و‌پرورش در گفت‌وگو با صدا و سیما درباره در پاسخ به این پرسش که چرا معلمانی که ابتدای سال ۹۸ بازنشسته شدند از رتبه‌بندی محروم هستند، اظهار کرد: یکی از سوالات این است که چرا رتبه‌بندی نیمه دوم سال ۹۸ اجرا شد، باید گفت، رقمی که در بودجه برای رتبه‌بندی تعیین شده بود ۲ هزار میلیارد تومان است و این امکان وجود داشت که رتبه بندی را برای ۶ ماه جواب دهد.

وی افزود: زمان تصویب رتبه‌بندی در دولت آذر ۹۸ بود. البته اجرای آن از اول مهرماه لحاظ شد بنابراین افرادی که در نیمه اول سال ۹۸ بازنشسته شدند عملاً از چرخه رتبه‌بندی خارج شدند.

وزیر آموزش و پرورش درباره فاصله حقوق بازنشستگان و شاغلین اظهار کرد: در قانون پیش‌بینی شده دریافتی بازنشسته‌ها ۸۰ درصد شاغلان باشد و دولت در طول سالهای برنامه باید این همسان سازی را انجام دهد که اعمال این قانون بر عهده سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه است و در حال تلاش برای اجرا هستند.

2/5 ( 1 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

  1. جناب وزیراجرای رتبه بندی ازاول مهر۹۸است ونبودبودجه هیچوقت نبایدمانع ازاجرای صحیح قانون باشد.آیابودجه شمافقط برای اوول مهر۹۸نبود.دوفرزندمعلول دارم ودرخواست ادامه اشتغال مینمایم لطفامراراهنمایی فرمایید

    به این نظر امتیاز بده
  2. با توجه به اینکه پست معاونت آموزشی داشته ام و تا تاریخ ۹۸/۷/۱ در اموزشگاه مشغول به خدمت بوده ام حتی یک روز از کارم غیبت نداشته ام و این اجحاف و بی احترامی به ۳۰ سال و سه ماه و ۷ روز من در این نهاد بوده است آیااین طور شما می خواهید جوابگوی مشکلات اقتصادی و معیشتی یک خانواده فرهنکی باشید تاسف می خوررم که در طول خدمتم خیلی از حق قانونی بچه هایم بخاطر کار و خدمتم چشم پوشی کردم این هم شد نتیجه ی زحماتم کمتر به مردم دروغ بگویید هرچه مسئولیت سنگین تر باشد بازخواست آن نیز نزد خدای متعال بیشتر است.

    به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت