علیرضا زاکانی به‌نفع حجت‌الاسلام رئیسی کناره‌گیری کرد

علیرضا زاکانی به‌نفع حجت‌الاسلام رئیسی کناره‌گیری کرد بر پایه این خبر؛ آقای علیرضا زاکانی پس از حضور در امامزاده علی اکبر(ع) چیذر و در جوار مرقد فرمانده شهیدش حاج محمود (عبدالله) نوریان از حضور در عرصه انتخابات کناره‌گیری کرد. آقای زاکانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: با توجه به اقبال فراوانی که از […]

علیرضا زاکانی به‌نفع حجت‌الاسلام رئیسی کناره‌گیری کرد

بر پایه این خبر؛ آقای علیرضا زاکانی پس از حضور در امامزاده علی اکبر(ع) چیذر و در جوار مرقد فرمانده شهیدش حاج محمود (عبدالله) نوریان از حضور در عرصه انتخابات کناره‌گیری کرد.

آقای زاکانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: با توجه به اقبال فراوانی که از آیت الله رئیسی شده است من ایشان را اصلح می‌دانم و خودم هم به ایشان رأی می‌دهم و امیدوارم با انتخاب ایشان اصلاحات اساسی در کشور انجام شود
علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در آخرین روز از ثبت‌نام انتخابات‌های ریاست‌جمهوری به وزارت کشور رفت و داوطلب کاندیداتوری انتخابات شد؛ زاکانی در سال‌های ۹۲ و ۹۶ نیز در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد، اما صلاحیتش احراز نشد.

زاکانی ۱۳ سال سابقه نمایندگی مجلس و یک سال ریاست بر مرکز پژوهش‌های مجلس را دارد، او در سخنان پس از ثبت‌نام در انتخابات گفت: “مسببین وضع اسفبار فعلی و حامیان آنان طلبکارانه به میدان آمدند و سودای دولت سوم روحانی را در سر می‌پرورانند؛ پیشرفت ایران با تصمیمات بیست‌دقیقه‌ای محقق نخواهد شد.”

او یکی از منتقدان جدی برجام و تصویب بیست‌دقیقه‌ای آن در مجلس نهم با ریاست علی لاریجانی است و در آن مجلس ریاست کمیسیون ویژه بررسی برجام را نیز به‌عهده داشت.

2

زاکانی مؤسس جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی است و سه دوره دبیرکلی آن را به‌عهده داشت که اکنون دبیرکل این جمعیت مالک شریعتی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون انرژی مجلس است.

زاکانی دولت احتمالی خود را “اقدام و اصلاح” نام‌گذاری کرده بود و در مناظرات و گفتگوهای تلویزیونی بر مبارزه با فساد تأکید داشت، روح‌الله متفکرآزاد نماینده مردم تبریز و مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس، ریاست و سخنگویی ستاد وی را در این دوره از انتخابات به‌عهده داشتند.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت