فرهنگیان بین خود و سایر کارمندان دیگر دولت تبعیض احساس می‌کنند

الهیار ترکمن : در ابتدای سال جاری اعتباری را دریافت کردیم که به دلیل اولویت نیروهای خرید خدمات و حقوق معلمان خارج از کشور در آن زمینه هزینه کردیم اما دریافت اعتبار برای پرداخت حق الزحمه امتحانات و حق التدریس شاغلین در دستور کار ما قرار دارد و امیدوارم که ما قبل از پایان فروردین‌ماه بتوانیم این مبالغ را یا بخشی از آن را پرداخت کنیم اخبار تکمیلی را من در طی هفته جاری به خدمت همه همکاران عرض خواهد کرد.
فرهنگیان بین خود و سایر کارمندان دیگر دولت تبعیض احساس می‌کنند معاون وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به کنترل افکار عمومی توسط فضای مجازی گفت: فرهنگیان بین خود و سایر کارمندان دولت تبعیض احساس می‌کنند و در این شرایط برخی افراد خارج از آموزش و پرورش با ارائه مطالب پوپولیستی در [...]

فرهنگیان بین خود و سایر کارمندان دیگر دولت تبعیض احساس می‌کنند

معاون وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به کنترل افکار عمومی توسط فضای مجازی گفت: فرهنگیان بین خود و سایر کارمندان دولت تبعیض احساس می‌کنند و در این شرایط برخی افراد خارج از آموزش و پرورش با ارائه مطالب پوپولیستی در صدد محبوبیت در افکار عمومی هستند.

 علی الهیار ترکمن در گردهمایی مدیران روابط عمومی ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران با گرامیداشت هفته بزرگداشت مقام معلم اظهار کرد: در جهت تحقق اهداف آموزش و پرورش همواره در خدمت معلمان هستیم و در صدد جلب رضایت آنان هستیم و این فعالیت در تمام روزهای سال ادامه دارد و فقط محدود به روزهای خاصی نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید با شناسایی علت‌ها به دنبال رفع معلول‌ها باشیم، گفت: آموزش و پرورش به شدت نیازمند تغییرات ماهیتی است و تمرکزی که روی برنامه‌های آموزش و پرورش وجود دارد، بیانگر نیاز آموزش و پرورش به تغییرات است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش عنوان‌کرد: این تغییرات ماهوی نیازمند یک ستاد فرماندهی و مدیریتی قوی است به طوریکه بتواند ارتباط بین اجزا را به طور کامل مشخص کند و هرچند تغییرات قبلی باعث شده اجزا کار کنند اما ارتباط منظمی بین اجزا وجود نداشته است.

وی ادامه داد: ویژگی‌های آموزش و پرورش در هیچ دستگاه اجرایی دیگری نیست و هیچ سنخیتی بین ویژگی‌های کاری آموزش و پرورش با دستگاه‌های دیگر وجود ندارد و به همین دلیل فرایند مدیریت تغییر را مهم کرده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع با اشاره به اینکه یکی از اجزای تغییر در آموزش و پرورش بحث روابط عمومی‌ها است، اظهار کرد: روابط عمومی‌ها هم باید طوری در این اجزا باشند که ارتباط با اجزا مختلف داشته باشد و بتوانند فعالیت‌های این نهاد را به مخاطبان عرضه کنند.

کنترل افکار عمومی توسط فضای مجازی 

وی چالش‌هایی که در این زمینه تجربه کرده است را برشمرد و گفت: در شرایط فعلی کنترل افکار عمومی توسط فضای مجازی صورت می‌گیرد که در این فضا چارچوب مشخصی وجود ندارد و هر فردی قابلیت پیدا کرده است تا رسانه‌ای برای خود داشته باشد و فعالانی که در این فضا هستند به دلیل پیشینه معلمی‌شان توانایی‌های خوبی در عرصه نوشتن دارند و این افراد به صورت فرصت و چالش هستند و اگر با آگاهی و علم مطالبشان را بنویسند فرصت برای ما ایجاد می‌کنند تا جامعه و مخاطبان نسبت به مسائل آگاه شوند لذا ضرورت دارد تا درصدد آگاهی بخشی به نویسندگان این حوزه اقدام کنیم.

سوءاستفاده از فرهنگیان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع افزود: آموزش و پرورش محدودیت‌های زیادی دارد و فرهنگیان بین خود و سایر کارمندان دولت تبعیض احساس می‌کنند و در این شرایط برخی افراد خارج از آموزش و پرورش با ارائه مطالب پوپولیستی در صدد محبوبیت در افکار عمومی برای پیشبرد اهداف و خواسته‌های شخصی خود هستند لذا  فضای چنین سوء استفاده‌هایی باید بسته شود.

الهیار ضرورت تعریف درست و دقیق از نقد را به عنوان چالش دیگری مطرح کرد و گفت: اگر از چارچوب نقد خارج شویم، نمی‌توانیم حرکت مثبتی را داشته باشیم لذا با تعریف درستی از نقد، فرهنگ مطالبه‌گری را ارتقا دهیم.

0/5 ( 0 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت