فوری احمد مسعود در پنجشیر اعلام جنگ با طالبان کرد

احمد مسعود در پنجشیر اعلام جنگ با طالبان کرد
پرچم اتحاد شمال پس از ۲۰ سال مجدد در پنجشیر برافراشته شد ! ?احمد مسعود تصمیم خود را گرفته ، نبرد با طالبان .     احمد مسعود، فرزند احمدشاه مسعود یک روز پس از ورود طالبان به کابل و سقوط دولت، مردم افغانستان را به مقاومت در برابر این گروه دعوت کرد. احمدشاه مسعود، […]

پرچم اتحاد شمال پس از ۲۰ سال مجدد در پنجشیر برافراشته شد !

احمد مسعود در پنجشیر اعلام جنگ با طالبان کرد

?احمد مسعود تصمیم خود را گرفته ، نبرد با طالبان .

 

مسعود
احمد مسعود

 

احمد مسعود، فرزند احمدشاه مسعود یک روز پس از ورود طالبان به کابل و سقوط دولت، مردم افغانستان را به مقاومت در برابر این گروه دعوت کرد.

احمدشاه مسعود، یکی از شناخته شده ترین فرماندهان جهادی افغانستان علیه دولت خلق و ارتش شوروی، در دهه ۹۰ میلادی زمانی که طالبان بخش اعظم خاک افغانستان را کنترل می‌کردند، فرماندهی ائتلاف شمال (باریکه‌ای از خاک افغانستان) را در دست داشت که زیر پرچم «امارت اسلامی» نرفته بود.

القاعده در سال ۲۰۰۱ میلادی تنها دو روز پیش از حملات ۱۱ سپتامبر احمدشاه مسعود را به قتل رساند.

 
 

فرزند احمدشاه مسعود روز دوشنبه ۱۶ اوت با انتشار مقاله‌ای در مجله فرانسوی لا رِگل دو ژو (La Règle du jeu/ قاعده بازی) تاکید کرد که تصمیم دارد همچون پدرش مبارزه برای آزادی را در زمان قدر قدرتی «استبداد» در افغانستان سازماندهی کند.
مجله‌ای که مقاله آقای مسعود را منتشر کرده از سوی برنار-هانری لوی، اندیشمند فرانسوی هوادار مداخلات نظامی بشردوستانه منتشر می‌شود. آقای لوی یکی از طرفداران پروپا قرص حمله ایالات متحده به افغانستان و عراق در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ میلادی بود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت