فوق العاده ویژه فرهنگیان چگونه محاسبه می‌شود؟

فعلا احکام معلمان تمام وقت لغو نشده
فوق العاده ویژه فرهنگیان چگونه محاسبه می‌شود؟ براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه فوق العاده ویژه معلمان بین ۲۱ تا ۲۷ درصد خواهد بود. تاریخ اجرای حکم از اول فروردین است. همچنین زمان واریز فوق العاده ویژه معلمان اعلام شده و قرار است با حقوق مرداد ماه پرداخت شود. همچمین مبلغ افزایشی هر کدام از […]

فوق العاده ویژه فرهنگیان چگونه محاسبه می‌شود؟
براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه فوق العاده ویژه معلمان بین ۲۱ تا ۲۷ درصد خواهد بود. تاریخ اجرای حکم از اول فروردین است. همچنین زمان واریز فوق العاده ویژه معلمان اعلام شده و قرار است با حقوق مرداد ماه پرداخت شود. همچمین مبلغ افزایشی هر کدام از رتبه‌ها به قرار زیر است.
رتبه ۱:

مقطع ابتدایی ضربدر ۱۱ درصد

مقطع متوسطه ضربدر ۱۲ درصد
رتبه ۲:

مقطع ابتدایی ضربدر ۹ درصد

مقطع متوسطه ضربدر ۱۰ درصد
رتبه ۳:

مقطع ابتدایی ضربدر ۶ درصد

مقطع متوسطه ضربدر ۷ درصد
رتبه ۴:

مقطع ابتدایی ضربدر ۶ درصد

مقطع متوسطه ضربدر ۷ درصد
رتبه ۵:

مقطع ابتدایی ضربدر ۶ درصد

مقطع متوسطه ضربدر ۷ درصد

از آنجا که درصدهای اعلامی برای رتبه‌های یک تا سه همه ۲۱ درصد و برای رتبه چهار، ۲۴ درصد و رتبه پنج، ۲۷ درصد است و چون در رتبه‌بندی ناقص قبلی مقداری برای هر رتبه افزایش داشتیم در این مرحله بایستی میزان افزایش رتبه‌بندی قبلی رو کسر کنیم مثلا برای رتبه یک متوسطه قبلا ۹ درصد افزایش داشتیم و اکنون ۲۱ درصد هست پس تفاضل این دو میشه ۱۲ درصد افزایش برای رتبه یک همچنین برای رتبه پنج متوسطه قبلا ۲۰ درصد افزایش داشتیم که اکنون به ۲۷ درصد رسیده پس میزان افزایش رتبه پنج، ۷ درصد خواهد بود.

آخرین وضعیت استخدام گروه‌های چهارگانه معلمی

نامه ضریب جدید فوق العاده ویژه فرهنگیان

در نامه نوبخت به حاجی میرزایی آمده است: در پاسخ به نامه شماره ۲۹۶۲۲ تاریخ ۹/۳/۱۴۰۰، بدین وسیله به آگاهی می‌رساند که درخواست دستگاههای اجرایی و آن وزارتخانه محترم در برخورداری از حداکثر تا پنجاه درصد سقف امتیاز حقوق ثابت و فوق العاده‌های مستمر موضوع بند ۱۰ ماده ۴۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، با توجه به مصوبه شماره ۱۳۸۰۹۱ /ت ۵۰۰۰۰ه تاریخ ۱۵/۱۱/۹۳ هیأت وزیران که این سقف را حداکثر تا سی و پنج درصد تعیین کرده است، قانونی و قابل اجرا نیست. لذا در این راستا اعمال فوق العاده ویژه موضوع مصوبه مذکور برای مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور به میزان حداقل ۲۱ درصد و حداکثر ۲۷ درصدی با رعایت مفاد مصوبه یاد شده و ترتیبات مندرج در جزه (۵) بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۳۰۰ کل کشور و سایر قوانین و مقررات ذیربط از ابتدای امسال در سقف اعتبارات مصوب بلامانع است.

دانش آموزان چه زمانی واکسن کرونا می‌زنند؟

نحوه محاسبه فوق العاده ویژه فرهنگیان تا به امروز

برای معلمان ومدیرومعاونان مدارس، از تاریخ ۹۹/۱/۱ فوق العاده ویژه برقرار می‌شود که مطابق جدول پایین با توجه به مقطع مقطع اشتغال فعلی پرسنل و عدد رتبه مندرج درحکم کارگزینی درصد متفاوتی دارد.

درصد فوق العاده ویژه معلمان براساس مقطع
رتبه(۱): ابتدایی= ۱۰درصد، متوسطه = ۹ درصد

رتبه(۲): ابتدایی= ۱۲ درصد، متوسطه= ۱۱ درصد

رتبه(۳): ابتدایی= ۱۵درصد، متوسطه=۱۴ درصد

رتبه(۴): ابتدایی=۱۸درصد، متوسطه= ۱۷ درصد

رتبه(۵): ابتدایی= ۲۱درصد، متوسطه=۲۰ درصد
مبالغ بندهای حقوقی موثر:

حق شغل

فوق العاده مدیریت

حق شاغل

فوق العاده ایثارگری

فوق العاده سختی کار

فوق العاده شغل

تفاوت بند (ی)

تفاوت جزء (۱)

بر اساس حکم

تغییر ضریب حقوقی سال ۹۹ (۹۹/۱/۱) باهم جمع کرده و حاصل را در درصد تعیین شده فوق العاده ویژه ضرب می‌کنیم. مبلغ به‌دست آمده مبلغ فوق العاده ویژه این پرسنل درسال ۹۹ خواهد بود.

ضریب حقوقی سال ۹۹: ۲۴۳۸ ریال
فوق العاده ویژه ۵۰ درصدی چیست؟

فوق العاده ویژه ۵۰ درصد یعنی مجموع حق شغل، حق شاغل، فوق العاده شغل، سختی کار، بند الف، بند ی و حق مدیریت ضرب در ۵۰ درصد یا نیم است که مبلغ قابل توجهی می‌شود. در احکام جدید برقراری فوق العاده ویژه ۵۰ درصدی معلمان آموزش و پرورش به صورت ناقص بین صفر تا بیست درصد اجرا شده و دیوان عدالت اداری این موضوع را تایید کرده است. این موضوع باعث شده تا معلمان پیگیر اجرای کامل فوق العاده شغل شوند و از دولت خواسته‌اند که با پیگیری این موضوع و مشمول شدن تمامی معلمان به فوق العاده ویژه پنجاه درصدی خاطره‌ای خوش از دولت دوازدهم برای معلمان برجا بگذارند.

پرداخت ناقص فوق العاده شغل در حالی است که چندی پیش محمدباقر نوبخت در لایو اینستاگرامیش اعلام کرد منابع لازم برای پرداخت فوق العاده ویژه ۵۰ درصدی معلمان را اختصاص داده اما از اینکه چرا آموزش و پرورش آن را اعمال نکرده، اطلاعی ندارد. معلمان می‌گویند تا پیش از این تصور می‌شد منابع مالی کافی وجود ندارد، اما با این صحبت نوبخت معلمان به دنبال پاسخ این سوالند که چرا با وجود اینکه منابع مالی وجود دارد اما وزارتخانه آن را در احکام درج نکرده است. معلمان معتقدند وزارت آموزش و پرورش فوق العاده ویژه را از ۹ درصد تا ۲۱ درصد با شرایط عجیب و غریب جیره بندی کرده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت