قانون جدید مدارس ابتدایی اعلام شد!

قانون جدید مدارس ابتدایی اعلام شد!

قانون جدید مدارس ابتدایی اعلام شد!
قانون جدید مدارس ابتدایی اعلام شد! 🔹معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد که زنگ کلاس درس ابتدایی‌ها نباید بیشتر از ۴۵ الی ۵۰ دقیقه باشد. ✨معصومه نجفی پازوکی اظهار داشت:ثبت نام دانش آموزانی که سال قبل پیش دبستانی رفته‌اند و امسال می‌خواهند در پایه اول ابتدایی ثبت نام کنند از جمله موضوعاتی […]

قانون جدید مدارس ابتدایی اعلام شد!

🔹معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد که زنگ کلاس درس ابتدایی‌ها نباید بیشتر از ۴۵ الی ۵۰ دقیقه باشد.
✨معصومه نجفی پازوکی اظهار داشت:ثبت نام دانش آموزانی که سال قبل پیش دبستانی رفته‌اند و امسال می‌خواهند در پایه اول ابتدایی ثبت نام کنند از جمله موضوعاتی است که ذهن برخی خانواده‌ها را درگیر کرده است.

وی ادامه داد: تا پیش از سال قبل بر اساس قانون، فردی که اول مهر شش سالش تمام می‌شد می‌توانست به پایه اول ابتدایی رود، اما سال گذشته برای متولدین مهرماه تبصره‌ای قرار دادند تا اگر دانش آموزی تا ۳۰ مهرماه شش سالش تمام می‌شد، بتواند به پایه اول ابتدایی رود. در واقع سال قبل تبصره‌ای در آیین نامه اجرایی مدارس بود که بر اساسا آن دانش آموز متولد مهرماه در صورت وجود ظرفیت کافی در مدرسه می‌توانست در پایه اول ابتدایی ثبت نام کند. این آیین نامه درباره مقطع پیش دبستان هیچ صحبتی نکرده بود.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، خاطر نشان کرد: از سوی دیگر تراکم کلاس‌ها در مناطق شهری بالا بود و بسیاری از افرادی که برای ثبت نام در مقطع اول ابتدایی مراجعه کرده بودند، در مناطق شهری بودند. از این رو اجرای این تبصره مشکلاتی داشت و شورای عالی امسال این مصوبه را متوقف کرد.

نجفی خاطر نشان کرد: با این وجود آن دسته از دانش آموزانی که متولد مهرماه بودند و سال قبل پیش دبستانی ثبت نام کرده بودند، امسال خواهان ثبت نام در مقطع اول ابتدایی هستند. از این رو ما تعیین کردیم که این دسته از دانش آموزانی که سال قبل در مقطع پیش دبستان بودند و امسال خواهان ثبت نام در مقطع اول ابتدایی هستند، در صورت وجود ظرفیت و امکان پذیرش در مدارس در پایه اول ابتدایی ثبت نام کنند.

۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت