قانون مالیات بر ارزش افزوده از دوشنبه ۱۳ دی ماه اجرا میشود

قانون مالیات بر ارزش افزوده از دوشنبه ۱۳ دی ماه اجرا میشود
قانون مالیات بر ارزش افزوده از دوشنبه ۱۳ دی ماه اجرا میشود مسیحی گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده‌ای که از ۱۳ دی ماه اجرایی می‌شود مالیات جدیدی در کشور نیست و اصلاحیه همان مالیات بر ارزش افزوده‌ قبلی است. محمد مسیحی، معاون درآمد‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی، گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده‌ای که […]

قانون مالیات بر ارزش افزوده از دوشنبه ۱۳ دی ماه اجرا میشود

مسیحی گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده‌ای که از ۱۳ دی ماه اجرایی می‌شود مالیات جدیدی در کشور نیست و اصلاحیه همان مالیات بر ارزش افزوده‌ قبلی است.

محمد مسیحی، معاون درآمد‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی، گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده‌ای که از ۱۳ دی ماه (دوشنبه) اجرایی می‌شود مالیات جدیدی در کشور نیست و جایگزین همان مالیات بر ارزش افزوده‌ای است که ۱۳ سال در کشور اجرایی و عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: استفاده از تجربه ۱۳ ساله، بررسی نقدها، پیشنهادات ذینفعان و فعالان اقتصادی و استفاده از تجربه سایر کشور‌ها باعث شد تا در این قانون اصلاحات و بازنگری‌هایی صورت بگیرد.

محمد مسیحی گفت: این مالیات بر مصرف است و اشخاص و مصرف کنندگان به نسبت و درصدی از مصرفشان این مالیات را پرداخت می‌کنند. رفع ابهامات فنی و اجرایی، بازنگری در معافیت‌های قانون مالیات بر ارزش افزوده، متناسب سازی جرائم مالیاتی و موضوع اصلاح دادرسی نظام مالیاتی از مهم‌ترین تغییرات بود. بخش‌های مختلف مانند بخش کشاورزی بخش تولید هم در این اصلاحیه پیش بینی و عملیاتی شده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت