لغو بازنشستگی اجباری معلمین

لغو بازنشستگی اجباری معلمین

معلمان+مدرسه
رضامراد صحرایی در آیین تکریم سرافرازان تعلیم و تربیت خطاب به بازنشستگان فرهنگی گفت: بازنشستگان آموزش و پرورش، بازهای نشسته هستند نه بازنشسته؛ خوشا به حالتان که با سرافرازی، ماموریت خود را به اتمام رساندید و این ماموریت را به دیگران سپردید. این همه شغل در جامعه وجود دارد اما خداوند مقدر فرموده است که […]

رضامراد صحرایی در آیین تکریم سرافرازان تعلیم و تربیت خطاب به بازنشستگان فرهنگی گفت: بازنشستگان آموزش و پرورش، بازهای نشسته هستند نه بازنشسته؛ خوشا به حالتان که با سرافرازی، ماموریت خود را به اتمام رساندید و این ماموریت را به دیگران سپردید. این همه شغل در جامعه وجود دارد اما خداوند مقدر فرموده است که معلم باشیم و این اتفاق برای هرکسی نمی‌افتد.

وی با بیان اینکه شرافت هر شغلی به آن موضوعی است که با آن سر و کار دارد، اظهار کرد: بنابراین معلمی، قابل قیاس با هیچ شغلی نیست و خداوند پیامبر(ص) را هم معلم خطاب فرمود.

صحرایی خاطرنشان کرد: معلمانی که ماموریت خود را به پایان رسانده‌اند، از معلمی در مقام ظاهری فاصله گرفته‌اند وگرنه ما به وجود آن‌ها نیازمندیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ایده‌ها و تجارب ارزشمندی که در رویداد الف‌تا ارائه شده بود به یکی از آن‌ها اشاره کرد و گفت: در یکی از ایده‌ها گروهی توسط معلمان بازنشسته تشکیل داده بودند که وقتی معلمی به هر دلیلی بر سر کلاس حاضر نمی‌شد و نمی‌توانست به کلاس برود، اعلام آمادگی کرده بودند که بدون چشم‌داشتی در کلاس آن روز حضور یابند و به جای معلم، آن کلاس را اداره کنند.

وی افزود: معلمان بازنشسته در آن روزها درس زندگی به دانش‌آموزان داده بودند و نتیجه اینکه دانش‌آموزان، درس آن‌ها را بهتر از دروس خود آموخته بودند.

وی تصریح کرد: معلم چه در این دنیا و چه آن دنیا از رسالت معلمی نمی‌افتد چون هیج کس در کار خود تکثیر نمی‌شود غیر از معلم؛ و این‌معلم است که در فکر و اندیشه و زندگی دانش‌آموزان تکثیر می‌شو

صحرایی با بیان اینکه ما وظایفی نسبت به بازنشستگان داریم که برای انجام آن‌ها باید با اخلاص بکوشیم، اظهار کرد: امسال دستور داده‌ام کسی را بازنشسته نکنند مگر اینکه خودش بخواهد بازنشسته شود و این کار ۲ دلیل دارد؛ اول اینکه به وجود و ظرفیت بازنشستگان نیاز داشتیم و دوم اینکه روال برعکس شود و آن‌ها بگویند می‌رویم و ما بگوییم نروید.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بندی در قانون برنامه هفتم توسعه لحاظ شد که اگر فردی به سن بازنشستگی رسید، دولت موظف است پاداش وی را همان لحظه پرداخت کند اما می‌تواند ۵ سال هم بماند و در آموزش و پرورش خدمت کند.

وی تصریح کرد: این اقدام در آموزش و پرورش، ایده خوبی است چون سن بازنشستگی در آموزش و پرورش حوالی ۵۰ سالگی است در حالی که پیامبر(ص) در ۴۰ سالگی به استخدام خداوند متعال درآمدند و مبعوث شدند.

وی با بیان اینکه سن اوج کاری برای معلم، موعد بازنشستگی شده که اوج ضرر و زیان برای نظام تعلیم و تربیت است، خاطرنشان کرد: امسال با کمک قانون مدیریت خدمات کشوری به استان‌ها این اختیار داده شده است که اگر به معلمی نیاز دارید او را نگه دارید.

وی افزود: اتفاق دیگر هم که قانونِ آن به شورای عالی آموزش و پرورش ارسال شده، این است که همکاران فرهنگیِ بازنشسته بتوانند به موسسات آموزشی بروند و قانونی ایجاد شود که خودشان بتوانند موسسه آموزشی داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه صدور احکام بازنشستگان ۱۴۰۱ با اِعمال پاداش و رتبه‌بندی تا چند هفته آینده به اتمام می‌رسد، گفت: این کار به حدود یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت که تامین شد.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.5 / 5. تعداد امتیاز: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت