مبالغ طرح رتبه‌بندی معلمان بعدازتصویب اعلام می‌شود

مبالغ و درجات طرح رتبه‌بندی معلمان بعد از تصویب اعلام می‌شود

معاون امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد طرح رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان فعلا در اختیار دولت است و بعد از تصویب به اجرا درخواهد آمد.
مبالغ و درجات طرح رتبه‌بندی معلمان بعد از تصویب اعلام می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر سلیمان‌زاده در سومین جشنواره دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر درباره طرح رتبه بندی معلمان گفت: لایحه طرح رتبه‌بندی معلمان تهیه شده و به دولت تقدیم شده است که بعد از تصویب اجرا خواهد شد. در جلسات برگزار شده این طرح مبالغ، درجات و کسب رتبه اعلام شده است و بعد از تصویب اعلام می شود.

سلیمان‌زاده درباره طرح معلم تمام‌وقت گفت: بعضی از معلمان بر اساس اقتضائات و نیاز، ساعتی از زمان را به صورت اضافه کار و حق‌التدریس با ما همکاری می‌کنند.

معاون امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: از تقرییا سال ۹۴ وزیر به دنبال این بود که حق‌التدریس معلمان به نحوی ماهانه و سر موقع پرداخت شود. تلاش شد که این موضوع در حکم کارگزینی آورده شود که اجازه ورود ندادند.

وی اظهار کرد: بستر این موضوع در سال ۹۷ فراهم شده است که با تمایل همکار معلم و نیاز آموزش و پرورش، فردی که ۶ ساعت حق تدریس گرفت مبلغ آن را ۱۸ درصد به صورت فوق‌العاده ویژه می‌گیرد. این مبلغ هرماه داده می‌شود، در حقوق بازنشستگی فرد تاثیر می‌گذارد و در پاداش پایان خدمت او هم لحاظ می‌شود.

سلیمان‌زاده گفت: یعنی فردی با سابقه ۲۷ سال ۶ ساعت حق‌التدریس داشته باشد، ۱۸ میلیون پاداش و ۶۰۰ تومان حقوق می‌گیرد. ۱۸درصد فوق‌العاده ویژه طرح معلم تمام وقت بین ۲۸۰ تا ۶۰۰ تومان است.

وی ادامه داد: سال ۹۴ طرح رتبه‌بندی حرفه ای معلمان ابلاغ شد و ۵۰ هزار نفر از کارکنان خدماتی و پشتیبانی آموزش و پرورش مشمول این طرح نشدند. طرح آموزش و پرورش بود که حقوق این افراد ۵۰ درصد افزایش داده شود.

معاون امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال ۹۷ دولت این موضوع را به عنوان یک طرح مدنظر دارد اما هنوز تصویب نهایی نشده است.

سلیمان‌زاده افزود: افرادی که در کانون های فرهنگی تربیتی رشته شغلی کارشناس امور فرهنگی دارند اگر استخدام آموزشی داشته باشند می‌توانند از مزایای رتبه‌بندی حرفه ای استفاده کنند اما اگر این افراد به عنوان کارشناس و کارمند استخدام شوند نمی توانند از این موضوع استفاده کنند.

وی گفت: فوق‌العاده ویژه به ۱۵درصد رشته‌شغل‌ها تعلق می گیرد در نتیجه رشته شغلی کارشناس امور فرهنگی مشمول این فوق‌العاده ویژه نمی‌شود

ادامه خبر در کانال تلگرام کارگزینی فرهگیان کلیک کنید

https://telegram.me/joinchat/CknxQT6oRzGCeZjifErrdg

یاآدرس زیر وارد کنید

kargoozin@

0/5 ( 0 نظر )

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پیشنهاد

پشتیبانی سایت