متوسط حقوق فرهنگیان با متوسط سایر کارکنان دولت هماهنگ است

متوسط حقوق فرهنگیان با متوسط سایر کارکنان دولت هماهنگ است وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هم‌اکنون متوسط حقوق فرهنگیان با متوسط کارکنان دولت که مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری می‌شوند، هماهنگی دارد، گفت طی هشت سال اخیر هیچ مصوبه‌ای در خصوص فوق‌العاده ویژه در هیچ دستگاهی وجود ندارد و فقط دستگاه‌ها مجاز هستند […]

متوسط حقوق فرهنگیان با متوسط سایر کارکنان دولت هماهنگ است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هم‌اکنون متوسط حقوق فرهنگیان با متوسط کارکنان دولت که مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری می‌شوند، هماهنگی دارد، گفت طی هشت سال اخیر هیچ مصوبه‌ای در خصوص فوق‌العاده ویژه در هیچ دستگاهی وجود ندارد و فقط دستگاه‌ها مجاز هستند به ۲۵ درصد مشاغل، ویژه فوق العاده تا سقف ۳۵ درصد بپردازند به شرطی که متوسط پرداخت از ۲۱ درصد فراتر نرود.

محسن حاجی میرزایی، ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در دفتر امام جمعه این شهر، با عنوان این مطلب که آموزش مجازی با شیوع کرونا جایگزین آموزش حضوری شد، اما به دلیل آسیب‌های دورماندن دانش‌آموزان از مدرسه، تلاش بر بازگشایی مدارس در سال تحصیلی آینده است، خاطرنشان کرد: واکسیناسیون معلمان با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اولویت قرار گرفت تا مهر ۱۴۰۰ مدارس بعد از ۲۰ ماه تعطیلی بازگشایی شود.

وی افزود: به منظور ارتقاء سطح نظام آموزشی کشور، سند تحول بنیادین بین حوزه‌های علمیه، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها امضا شد و اجرای آن از اولویت‌های این وزارتخانه است. بر اساس این سند، نظام آموزشی کشور باید از آموزش به سمت تربیت چندوجهی و جامع حرکت کند.

وزیر آموزش و پرورش، در ادامه اظهار کرد: مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش دارند، زیرا آینده کشور در گرو تعلیم و تربیت و آمادگی دانش‌آموزان برای دفاع فعال‌تر از آرمان‌های انقلاب است.

حاجی میرزایی بااشاره به اینکه ۵۰ درصد از دانش‌آموزان استان سمنان جذب هنرستان‌ها می‌شوند و این آمار ۱۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری است، افزود: جهت ارتقاء تجهیزات هنرستان‌ها از راه‌های مختلف تلاش شد اما هنوز از نظر تجهیزات و نیروی انسانی کمبود وجود دارد.

وی در خصوص بیمه فرهنگیان گفت: خدماتی که در بیمه فرهنگیان ارائه می‌شود، نسبت به حق بیمه‌ای که این افراد می‌پردازند، بسیار بالاتر است. در حال حاضر خدمات بیمه‌ها به روز شده و مراکز خدماتی نیز افزایش یافته است و برای ارتقاء بیشتر خدمات باید حق بیمه پرداختی افزایش یابد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین خاطرنشان کرد: افرادی که تا پیش از سال ۹۲ در دارالقرآن‌ها فعالیت می‌کردند، می‌توانند با قبولی در آزمونی که چند ماه آتی برگزار می‌شود، با شروط مشخص استخدام شوند.

حاجی میرزایی، در ادامه با بیان اینکه سال تحصیلی پیچیده‌ای پشت سر گذاشته شد، گفت: هر رویدادی، صرف نظر از شاد یا مصیبت‌بار بودن، درون خود عناصری مانند بیداری، هوشیاری و حواس‌جمعی به همراه دارد.

وی کرونا را فرصتی طلایی در کنار مصیبت‌ها دانست و افزود: ترک عادت فرصتی برای مرور وضعیت گذشته و یافتن راهی برای انجام کارها به روش جدید و گستش توانمندی‌ها است.

وزیر آموزش و پرورش، با عنوان این مطلب که استفاده از بستر شبکه شاد در کنار آموزش حضوری ادامه می‌یابد، گفت: آسیب آموزش غیرحضوری در شخصیت، ذهن و تربیت دانش‌آموان، تاثیری گسترده و دیرپا است و از این رو تاکید این وزارت بر آموزش حضوری در کنار رعایت شیوه‌نامه‌ها است.

حاجی میرزایی، با اشاره به اینکه با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به زودی معلمان واکسینه می‌شوند تا آماده حضور بر سر کلاس‌ها باشند، ابراز کرد: کلاس‌های حضوی مانع بهره‌بری از ظرفیت ویژه شبکه شاد نمی‌شود و استفاده از این فضا در کنار آموزش حضوری ادامه می‌یابد.

وزیر آموزش و پرورش در این سفر یک روزه علاوه بر دیدار با علیرضا آشناگر، استاندار سمنان در جلسه همزمان شورای اداری و شورای آموزش و پرورش استان شرکت می کند.

حاجی میرزایی بعد از ظهر امروز پنجشنبه با نمایندگان دانش‌آموزان و تشکل های دانش آموزی دیدار و گفت وگو می کند و سپس با شرکت در جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش با مدیرکل، معاونان و روسا و مدیران ادارات آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق استان نیز نشست خواهد داشت.

افتتاح دبیرستان کاردانش شهید چمران و همچنین دیدار با جمعی از خیران مدرسه ساز استان، آخرین برنامه‌ سفر یک روزه وزیر آموزش و پرورش به استان سمنان خواهد بود.

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت