مدارس و دانشگاه‌ها حداقل ۴ هفته تعطیل شوند

مدارس و دانشگاه‌ها حداقل ۴ هفته تعطیل شوند
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به ورود اُمیکرون به کشور خواستار شد؛ مدارس و دانشگاه‌ها حداقل ۴ هفته تعطیل شوند دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت سرعت همه‌گیری ویروس جهش یافته اُمیکرون تقریبا دو و نیم برابر دلتا است بنابراین حداقل ۴ هفته مدارس و دانشگاه‌ها و مجامعی که محل تجمع بیش از […]

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به ورود اُمیکرون به کشور خواستار شد؛
مدارس و دانشگاه‌ها حداقل ۴ هفته تعطیل شوند

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت سرعت همه‌گیری ویروس جهش یافته اُمیکرون تقریبا دو و نیم برابر دلتا است بنابراین حداقل ۴ هفته مدارس و دانشگاه‌ها و مجامعی که محل تجمع بیش از ۱۰ نفر است تعطیل و در قرنطینه باشند.

حمیدرضا جماعتی در حاشیه پنجاه و سومین جلسه کمیته علمی کشوری کرونا که در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران برگزار شد، اظهار کرد: در کمیته علمی همه اعضا بر این نکته توافق نظر داشتند که از امروز تا حداقل ۴ هفته آینده، در تمامی مجامع، کنسرت‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و رستوران‌ها، هتل‌ها و به ویژه دورهمی‌های شب یلدا، محدودیت‌ها اجرا شود تا با پیک اُمیکرون روبه‌رو نباشیم.

وی افزود: توصیه دوم کمیته علمی این است که افرادی که دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند، حتما دُز سوم و یادآور را تزریق کنند و افراد کمتر از ۱۸ سال حتما واکسیناسیون را به طور کامل(دو دُز) انجام دهند چون اُمیکرون در نوجوانان و جوانان شاید بیشتر دیده شود.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا یادآور شد: کمیته علمی کشوری کرونا تاکید دارد که حتما واکسیناسیون برای گروه سنی ۷ تا ۱۱ سال نیز بعد از تصویب در ستاد ملی کرونا، انجام شود چون یکی از موارد شیوع اُمیکرون می‌تواند ابتلا در سنین پایین‌تر و مدارس باشد بنابراین باید با پیشگیری، جلوی پیک بعدی را بگیریم.

جماعتی تاکید کرد: افراد پرخطر حتما واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند چراکه اخیرا گزارش‌هایی از بیمارستان‌های مختلف با بیماری حاد و شدید سیستم تنفسی گزارش شده که مربوط به ویروس آنفلوآنزا بوده است.

به گزارش وبدا، وی تصریح کرد: توصیه کمیته علمی کشوری کرونا این است که حداقل ۴ هفته مدارس و دانشگاه‌ها و مجامعی که محل تجمع بیش از ۱۰ نفر است مانند کنسرت‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و ورزشگاه‌ها، تعطیل و در قرنطینه باشند و محدودیت شدید اعمال شود و بازگشایی انجام نشود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد امتیاز: 8

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت