مدارک لازم برای دریافت وام پست بانک

مدارک لازم برای دریافت وام پست بانک کارگزین خبر- پست بانک ایران در قالب انواع عقود اسلامی به مشتریان واجد شرایط خودوام مورد نیاز آن‌ها را پرداخت می‌کند. این وام‌ها با توجه به موارد کاربرو مبلغ، شرایط پرداخت و اقساط متفاوتی دارند. این مجموعه همچنین تسهیلاتی را ارائه می‌دهد که برای حوزه اشتغال و کارآفرینی […]

مدارک لازم برای دریافت وام پست بانک

کارگزین خبر- پست بانک ایران در قالب انواع عقود اسلامی به مشتریان واجد شرایط خودوام مورد نیاز آن‌ها را پرداخت می‌کند. این وام‌ها با توجه به موارد کاربرو مبلغ، شرایط پرداخت و اقساط متفاوتی دارند.

این مجموعه همچنین تسهیلاتی را ارائه می‌دهد که برای حوزه اشتغال و کارآفرینی هم مناسب باشد. اخیرا این موضوع مورد توجه استانداری تهران قرار گرفته و این مجموعه از پست بانک به دلیل ارائه تسهیلات ۱۰۰ درصدی برای حمایت از اشتغال پایدار روستایی و عشایری تقدیر کرده است. انواع وام‌های پست بانک در قالب عقود مشارکت مدنی، مضاربه، جعاله، قرض الحسنه و فروش اقساطی ارائه می‌شود. در این گزارش مدارک لازم برای دریافت هر یک از تسهیلات پست بانک ارائه خواهد شد؛

مشارکت مدنی

کسانی که در قالب مشارکت مدنی وام برای خرید تجهیزات صنعتی، دفتر کار و … را دریافت می‌کنند باید مدارکی را ارائه دهند. درخواست کتبی مشتری، مدارک شناسایی متقاضی و اصل شناسنامه، رونوشت شناسنامه و مجوز نوع فعالیت مدارک لازم دریافت وام مشارکت مدنی برای اشخاص حقیقی هستند. اشخاص حقوقی هم باید اساسنامه، شرکت نامه، آگهی روزنامه رسمی ‌و آخرین تغییرات روزنامه رسمی مجموعه خود را ارائه دهند.

مضاربه

افراد حقیقی که از طریق مضاربه اقدام به دریافت وام می‌کنند باید درخواست کتبی، پروانه کسب یا مجوز صنفی مجاز و معتبر، اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی، کپی سند مالکیت یا اجاره نامه محل کسب و سایر مدارک مورد نیاز را ارائه دهند. مدارک مورد نیاز اشخاص حقوقی هم شامل درخواست متقاضی، تصویر شناسنامه و کارت ملی مدیران شرکت، مجوز صنفی معتبر که حاکی از انجام کار بازرگانی و تجارت است. همچنین ارائه اساسنامه، اظهارنامه مالیاتی، آخرین تغییرات شرکت مندرج در روزنامه رسمی، کارت بازرگانی برای واردات و داشتن وثایق معتبر هم ضروری به نظر می‌رسد.

جعاله

متقاضیان حقیقی برای این وام باید درخواست کتبی، اصل شناسنامه و کپی آن و همچنین مجوز فعالیت خود را ارائه دهند. ارائه اساسنامه، شرکت نامه، آگهی تاسیس و آخرین تغییرات در روزنامه رسمی و سایر مدارک و مجوزهای لازم برای انجام کار موضوع قرارداد که موید اظهارات کتبی متقاضی تسهیلات باشد هم برای اشخاص حقوقی ضروری است.

تسهیلات قرض الحسنه

این تسهیلات پست بانک به منظور تامین هزینه ازدواج، تعمیر مسکن، کمک هزینه تحصیلی و … ارائه می‌شود. متقاضیان این وام باید درخواست کتبی، معرفی نامه از نهادهای دارای سهمیه در سایت وام ازدواج بانک مرکزی و مدارک دیگر را هم ارائه دهند.

فروش اقساطی

مدارک لازم برای دریافت تسهیلات در قالب عقد فروش اقساطی متفاوت است. اشخاص حقیقی برای گرفتن این وام باید درخواست کتبی، فاکتور خرید، اصل و کپی شناسنام، کپی مجوز فعالیت صنفی و اصل و فتوکپی مجوز ملکی خود را ارائه دهند. ارائه اصل و کپی شناسنامه مدیران براساس آخرین تغییرات آگهی روزنامه رسمی، اساسنامه و اظهارنامه ثبت شرکت، آگهی تاسیس آن، آخرین تغییرات شرکت مندرج در روزنامه رسمی‌، اظهارنامه مالیاتی، پروانه فعالیت، آخرین صورت‌های مالی شرکت و سایر مدارک و مستندات و مجوزهایی که براساس نظر مرجع تصویب‌کننده اعتبار ضروری بوده و وقوع معامله را اثبات می‌کند هم برای افراد حقوقی ضروری است.

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت