پربازدید امور اداری

مصوبه کنکوری مجلس مجدداً در کمیسیون آموزش و صحن مجلس بررسی می‌شود

مصوبه کنکوری مجلس مجدداً در کمیسیون آموزش و صحن مجلس بررسی می‌شود/
تأثیر قطعی معدل یا باید با تعویق چند ساله یا با کاهش مواجه شود
نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه رد شده از شورای نگهبان مجدداً در کمیسیون آموزش بررسی و به صحن ارجاع می‌شود، گفت: تأثیر قطعی معدل یا باید با تعویق چند ساله یا با کاهش مواجه شود.

خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره آخرین وضعیت مصوبه کنکوری مجلس، عنوان کرد: مصوبه‌ای که کمیسیون به صحن علنی مجلس ارائه کرد در صحن مجلس با تغییراتی مواجه و تبدیل به یک ماده شد که مبنی بر تعویق سه ساله تأثیر قطعی معدل بود تا زیرساخت‌های آموزش و پرورش در زمینه عدالت آموزشی آماده شود که نهایتا این مصوبه مورد تأیید شورای نگهبان قرار نگرفت.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس ادامه داد: در حال حاضر این مصوبه از شورای نگهبان بازگشته و فرآیند قانونی آن به این شکل است که مصوبه از طرف رئیس مجلس باید مجدداً به کمیسیون آموزش ارجاع شود.

وی اضافه کرد: روز گذشته نیز جلسه‌ای در هیأت رئیسه مجلس با حضور جمعی از نمایندگان برگزار و مقرر شد این مصوبه مجددا در کمیسیون آموزش بررسی و به صحن مجلس بازگردد تا اگر پیشنهاد یا الحاقاتی وجود دارد، لحاظ شود.
نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که آیا مجلس همچنان بر تعویق تأثیر قطعی معدل اصرار دارد یا خیر، گفت: بر این باور هستیم که یا باید تأثیر قطعی به تعویق بیفتد یا اینکه میزان درصد تأثیر قطعی از ۵۰ درصد به کمتر کاهش یابد چراکه با توجه به بررسی‌ها انجام شده معتقدیم تأثیر قطعی معدل به ضرر داوطلبان مناطق محروم کشور است./

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید