مطالبات آموزش و پرورش در آستانه روز معلم پرداخت شود

مطالبات آموزش و پرورش در آستانه روز معلم پرداخت شود

مطالبات فرهنگیان در آستانه روز معلم پرداخت شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در آستانه روز معلم باید مطالبات فرهنگیان پرداخت شود وگرنه تکریم معلم در این روز بی معناست.
حجت الاسلام علیرضا سلیمی  اظهار کرد: در مورد بودجه آموزش و پرورش، در سال ۱۳۹۸ در مجلس به بخش بودجه آموزش و پرورش بیش از سایر بخش ها توجه شد.
وی تصریح کرد: حدود ۵۴ هزار میلیارد تومان بودجه آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۸ مصوب شد؛ آب، برق و گاز مدارس نیز در سال جاری همچنان رایگان است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امسال در مجلس برای نوسازی مدارس ۲۸۰۰ میلیارد تومان در مجلس بودجه مصوب شد، از عوارض سیگار برای آموزش و پرورش نیز بودجه قرار داده شد.
سلیمی گفت: درخصوص میزان حقوق فرهنگیان این موضوع در اختیار شورای حقوق و دستمزد است و رئیس این شورا شخص رئیس جمهور است و طبق اصل ۷۵، مجلس اگر طرحی را مصوب کند که برای دولت بار مالی ایجاد کند، توسط شورای نگهبان رد می شود، مجلس قطعا برای افزایش حقوق فرهنگیان فشار می آورد ولی طبق قانون تصمیم گیری با دولت و رئیس جمهور است.
وی اظهار کرد: اخیرا در مجلس به وزیر آموزش و پرورش تذکر دادم که در آستانه روز معلم، مطالبات فرهنگیان را پرداخت کنید وگرنه تکریم معلم در این روز بی معناست، معلم حق دارد که معترض باشد؛ حقوق معلمان نسبت به کشورهای هم جوار و بسیاری از کشورهای دیگر کمتر است.
وی ادامه داد: درخصوص بودجه تکمیل استخر در مسکن مهر یک‌ میلیارد بودجه گرفته شد و شنیدم اخیرا دراستان تصمیم گرفته شده که ۵۰۰ میلیون تومان آن به خنداب رود که نباید این موضوع اتفاق بیفتد و باید حتما قرارداد یک میلیارد آن بسته شود، یک میلیارد تومان نیز برای تکمیل مدرسه شریعتی دلیجان گرفته شده است،  این بودجه ویژه محلات و دلیجان است و نباید در هیچ شهر دیگری هزینه شود. 
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس تاکید کرد: فضای مازاد را باید دقت بیشتری شود و طبق قانون عمل شود، فضاهایی که برای امور آموزشی مورد نیاز است نباید به بخش خصوصی اختصاص یابد؛ قانون اساسی می گوید آموزش و پرورش باید دولتی باشد، ما باید به فکر فقرا باشیم، اغنیاء برای خود کاری می کنند.
سلیمی گفت: حرکت بیشتر به سمت خصوصی سازی در آموزش و پرورش مخالف اصل ۲۹ و ۳۰ قانون اساسی است و امام راحل فرمودند خلاف قانون رفتار کردن، خلاف شرع است. اینکه فضاهای خوب را به نام مازاد به بخش خصوصی اختصاص دهیم، زیبنده آموزش و پرورش نیست و باید از آن جلوگیری شود.
0/5 ( 0 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت