معرفی رشته جدید دانشگاه فرهنگیان

معرفی رشته جدید دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان
رشته بهداشت مدارس دانشگاه فرهنگیان در پی کمبود نیروی مراقب سلامت در مدارس سراسر کشور و همچنین اهمیت ویژه ی آموزش و یادگیری مباحث بهداشتی در دوران کودکی، طراحی و ایجاد شده است زیرا نهادینه شدن رفتار و دانش سلامت در دوره دانش‌ آموزی سبب می‌ شود تا آینده سالم‌ تری برای فرزندان ایران رقم […]

رشته بهداشت مدارس دانشگاه فرهنگیان در پی کمبود نیروی مراقب سلامت در مدارس سراسر کشور و همچنین اهمیت ویژه ی آموزش و یادگیری مباحث بهداشتی در دوران کودکی، طراحی و ایجاد شده است زیرا نهادینه شدن رفتار و دانش سلامت در دوره دانش‌ آموزی سبب می‌ شود تا آینده سالم‌ تری برای فرزندان ایران رقم بخورد.

همانطور که می دانید یکی از چالش‌ های اصلی و مهم آموزش و پرورش که در سال های گذشته هنگام شیوع ویروس آنفلوآنزا و به دنبال آن شیوع کرونا مشهود بود، کمبود مراقبین سلامت در مدارس بود. البته دو واحد عمومی درس بهداشت برای همه دانشجو معلمانی که با ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل در این واحد آموزشی هستند، گنجانده شده است اما این مقدار کافی نیست!

همچنین بیش از دو میلیون دانش‌ آموز به عنوان سفیر سلامت آموزش داده شده اند تا در این مسیر یاریگر مراقبان سلامت باشند و از این طریق سطح بهداشت مدارس و دانش بهداشتی دانش‌ آموزان ارتقا یابد، زیرا آموزش‌ پذیری هم‌ سن‌ ها از یکدیگر بیشتر است. اما باز هم کمبود مراقب سلامت خصوصا در مدارس مناطق محروم کشور احساس می شود.
مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش طی مصاحبه ای ابراز داشت در سراسر کشور ۴۴۴۳ مراقب سلامت مرتبط داریم که با غیر مرتبط‌ ها حدود ۶ هزار و ۵۰۰ نفر می‌شوند و هنوز حدود ۲۰ هزار مراقب سلامت در سراسر کشور کمبود نیرو داریم. البته لازم به ذکر است با افزایش ۸.۵ درصدی راه‌ اندازی و تجهیز اتاق‌ های بهداشت در مدارس سراسر کشور در دولت سیزدهم، زمینه ارتقا دانش سلامت محور و ارائه خدمات به دانش‌ آموزان فراهم شده است.

رشته بهداشت سلامت دانشگاه فرهنگیان
لزوم رشته بهداشت سلامت دانشگاه فرهنگیان از آنجایی محرز می شود که حتی با وجود استفاده از ظرفیت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌ آموز به عنوان مراقب سلامت، همچنان با کمبود مراقب سلامت در مدارس سراسر کشور مواجه هستیم و به همین دلیل دانشگاه فرهنگیان اقدام به معرفی و جذب دانشجو معلمان به رشته بهداشت سلامت نموده است.

بنابراین امسال با جذب ۴۰۰ نفر در کنکور سراسری ، تعداد دانشجو معلمان به ۷۱۰ نفر افزایش خواهد یافت تا بعد از چهار سال این افراد به مدارس جذب و به ارتقا سطح بهداشت مدارس کمک کنند.

وظایف مراقب سلامت در مدارس
بسیاری از مردم شاید تعریف و شرح وظایف مراقب سلامت در مدارس را چک کردن ناخن های بلند، تذکرات به مسواک زدن و کوتاهی موهای سر دانش آموزان بدانند و به همین دلیل با ساده انگاری، متاسفانه این امور را پیش پا افتاده تصور می کنند و همین تفکرات غلط باعث شده که مربیان بهداشت مدارس از رشته‌ های ناهمسو با گرایش‌ های بهداشت انتخاب شوند و نتیجه آن اشاعه اطلاعات نادرست و نادیده گرفتن دستور العمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مدارس خواهد بود.

دانشگاه فرهنگیان برای مقابله با این موضوع و جایگزین کردن این باورهای غلط و نادرست با باورهای صحیح و اصولی، اقدام به ایجاد رشته بهداشت مدارس دانشگاه فرهنگیان نموده است.
ثبت نام رشته بهداشت مدارس دانشگاه فرهنگیان
اگر قصد ثبت نام رشته بهداشت مدارس دانشگاه فرهنگیان را دارید مطلع باشید که شرط اصلی پذیرش در این دانشگاه در هر یک از گروه های آزمایشی ثبت نام کنکور و شرکت در آزمون سراسری و همچنین کسب رتبه و تراز لازم برای قبولی است. توجه به این نکته خالی از لطف نیست که دانشگاه فرهنگیان از جمله دانشگاه های با شرایط خاص پذیرش و مصاحبه می باشد و از پذیرفته شدگان اولیه کنکور برای حضور در مصاحبه دعوت به عمل می آید.
تنها راه ورود به رشته بهداشت سلامت دانشگاه فرهنگیان کسب رتبه قبولی در کنکور و پذیرش در مصاحبه حضوری این دانشگاه می باشد.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.1 / 5. تعداد امتیاز: 40

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت