معضل ارسال ۱۰۰۰ بخشنامه تجویزی به مدارس آموزش و پرورش

[ad_1] به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشاوران و کارشناسان امور زنان آموزش و پرورش سراسر کشور که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد با اشاره به ورود به چهل سالگی انقلاب اظهار کرد: کشور ایران به رغم دشمنی‌های دشمنان در ۴۰ [...]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشاوران و کارشناسان امور زنان آموزش و پرورش سراسر کشور که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد با اشاره به ورود به چهل سالگی انقلاب اظهار کرد: کشور ایران به رغم دشمنی‌های دشمنان در ۴۰ سال گذشته، مسیر پرفروغ‌تر را طی کرده است و ان‌شاءالله ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: در حوزه کمی دستاورد خوبی داشتیم اما در حوزه کیفی مشکلات همان مشکلات ۳۰، ۴۰ سال گذشته است.

بطحایی با بیان اینکه سالی را به خاطر نمی‌آورم که معیشت معلمان مطرح نباشد، گفت: بسیاری از مسائل ما، مسائل گذشته است و این در حالیست که در ۴۰ سال گذشته تلاش‌های زیادی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: صرف نظر از سنوات خدمت در آموزش و پرورش، از بنده به عنوان همکار کوچک خود در خانواده بزرگ آموزش و پرورش بپذیرید که اگر آموزش و پرورش راه خود را برای حل مسائل تغییر ندهد چهل سال آینده باز هم همین مشکلات مطرح است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: عنوان می‌شود وزیری موفق‌تر بوده که بودجه بیشتر و سرانه بیشتری را بگیرد اما تنها راه نجات آموزش و پرورش این است که مسیر حل مشکلات را بازنگری کند.

وی تصریح کرد: راه حل مشکلات، مدرسه محوری است یعنی اجازه بدهیم مدرسه به عنوان رکن تعلیم و تربیت روی پای خود بایستد.

بطحایی افزود: بررسی شد در طی ۳ ماه ۲۵۶ بخشنامه تجویزی به مدارس داده شده است یعنی در یک سال هزار بخشنامه داده می‌شود؛ ما از سر گشاد شیپور می‌دمیم یعنی مدرسه باید محور باشد و من نقش نوکری باید داشته باشم.

وی با بیان اینکه باید ساختارهای بیرون مدارس را چابک کنیم، ادامه داد: تا چابک‌سازی ساختار صورت نگیرد مشکل حل نمی‌شود.

ادامه دارد..

[ad_2]

Source link

0/5 ( 0 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟
سوالات ازمون رتبه بندی2.3.4.5 از لینک پرداخت زیر کلیک کنید پرداخت آنلاین

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پیشنهاد

پشتیبانی سایت