معلمان از عدم پرداخت مطالبات می‌گویند

معلمان حق التدریس در یک قدمی استخدام؟ وزارت آموزش و پرورش الحاقیه بخشنامه تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس را ابلاغ کرد و تکلیف معلمانی که اسناد مالی دریافت حقوق را نداشتند، مشخص شد. لحاقیه بخشنامه تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از سوی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد. در این بخشنامه آمده است:‌ پیرو بخشنامه مورخ 15 آذر 99 با موضوع شیوه نامه قانون تفسیر الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب 15 اردیبهشت 99 مجلس شورای اسلامی، یک تبصره به جزء 2-6 بند (6) و یک بند به عنوان بند (16) به شیوه نامه مزبور الحاق می‌شود. تبصره: در صورتی که مشمولین حق التدریس شاغل و دارای کد پرسنلی، امکان ارائه اسناد مالی دریافت حقوق از محل مشارکت‌های مردمی را نداشته باشند به شرط احراز همکاری آنها با آموزش و پرورش و دارا بودن سایر شرایط قانونی و تایید کارگروه منطقه و شهرستان و پذیرش مسئولیت قانونی صحت اطلاعات، در فهرست مشمولین تبدیل وضعیت قرار می‌گیرند؛ فهرست افراد مشمول این تبصره باید به تأیید کارگروه و مدیرکل استان برسد. بند 16. به منظور حصول اطمینان از اجرای صحیح و عادلانه قانون و تضمین حقوق ذینفعان، کارگروه استانی موضوع شیوه نامه مزبور موظف است نسبت به دریافت شکایات و اعتراضات احتمالی افراد اقدام و با بررسی کامل مدارک و مستندات ارائه شده توسط شاکی و احراز شرایط قانونی، پرونده جهت بررسی نهایی و طرح در کمیته سرمایه انسانی وزارت متبوع به مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری ارسال شود.
معلمان از عدم پرداخت مطالبات می‌گویند   تعدادی از معلمان می‌گویند، با وجود اینکه وعده شده بود مطالبات حق‌التدریس و حقوق معلمان خرید خدمات واریز شود اما تا این لحظه این وعده عملیاتی نشده است. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ۱۴ دی ماه بود که محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص […]

معلمان از عدم پرداخت مطالبات می‌گویند

 

معلمان از عدم پرداخت مطالبات می‌گویند
معلمان از عدم پرداخت مطالبات می‌گویند

تعدادی از معلمان می‌گویند، با وجود اینکه وعده شده بود مطالبات حق‌التدریس و حقوق معلمان خرید خدمات واریز شود اما تا این لحظه این وعده عملیاتی نشده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ۱۴ دی ماه بود که محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت معوقات فرهنگیان گفت: امروز حق‌الزحمه حق‌التدریس شاغلین و بازنشسته‌ها، مطالبات آن‌ها از سال تحصیلی قبل تا بهار سال جاری و همچنین مطالبات برون‌سپاری و خرید خدمات آموزشی تا مهرماه سال جاری تسویه می‌شود.

حاجی میرزایی مجموع مطالبات پرداختی فعلی را ۳۸۰ میلیارد تومان اعلام و عنوان کرده بود: با مساعدت سازمان برنامه ‌و بودجه، وعده‌ای را که در این زمینه داده بودیم مبنی بر اینکه بعد از پرداخت حقوق آذرماه مطالبات مذکور پرداخت می‌شود، محقق شد. همچنین برخی از مطالبات سال جاری نیز تا قبل از اتمام سال پرداخت خواهد شد.

با این وجود، برخی معلمان در تماس با خبرگزاری تسنیم می‌گویند که مطالبات حق‌ التدریس آنها هنوز واریز نشده است.

یکی از معلمان دوره ابتدایی از استان البرز که در هفته ۲۴ ساعت اضافه کار دارد، می‌گوید: از اول اسفند سال گذشته مطالبات حق‌التدریس واریز نشده است.

وی درباره میزان مطالبات حق‌التدریس خود عنوان می‌کند: رقم آن به مدرک و سابقه افراد بستگی دارد، برای بنده به ازای هر ماه حدود سه میلیون تومان مطالبات حق‌التدریس است.

این معلم با اشاره به پیگیری‌های خود برای آگاهی از زمان واریز مطالبات می‌گوید: متأسفانه مسئولان پاسخ مناسبی نمی‌دهند.

معلم دیگری که در دوره ابتدایی شهرستان‌های استان تهران تدریس می‌کند، می‌گوید: هم‌اکنون معلمان رسمی، اضافه کار دارند، در اصل باید نیروی رسمی استخدام می‌کردند اما نیروی رسمی مزایای فوق العاده، عیدی و… دارد و حقوقش نیز در ماه بیش از ۳ میلیون تومان است، بنابراین با ساعت حق‌التدریس معلمان رسمی فعلی این کمبود را تکمیل کرده‌اند.

او ادامه می‌دهد: بنده در سال سی‌ودوم خدمت هستم، شیفت صبح ساعت موظفی‌ام است و شیفت بعداز ظهر را اضافه کار یا همان حق‌التدریس دارم اما از فروردین امسال ۱۵ روز، اردیبهشت ۳۰ روز، خرداد ۱۰ روز، شهریور ۱۵ روز، مهر، آبان، آذر و دی ماه هم در مجموع ۹۰ روز مطالبات حق‌التدریس‌ام پرداخت نشده است و در مجموع حدود ۱۶ میلیون تومان مطالبه دارم.

حق بیمه بیشتر از حقوق

همچنین دو نفر از معلمان خرید خدمات از دو استان یزد و اصفهان می‌گویند که حقوق آنها تا به امروز واریز نشده است و از مهر ماه تا به امروز (۲۰ دی) ریالی حقوق دریافت نکرده‌اند.

به گفته معلم خرید خدمات استان اصفهان، در شیوه نامه خرید خدمات آموزشی که شهریور امسال ابلاغ شد، آمده است: حقوق معلمان خرید خدمات با احتساب ۲۴ ساعت تمام وقت، طبق حداقل حقوق وزارت کار تعیین و به موقع پرداخت شود اما هم‌اکنون قراردادها در استان‌ها متفاوت است مثلا معلمی را در شهر میانه داریم که ماهانه ۵۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد اما باید ۷۹۰ هزار تومان برای بیمه پرداخت کند.

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت