معلمان خریدخدمات همچنان در انتظارپرداخت معوقات

معلمان خرید خدمات همچنان در انتظار ۶ ماه حقوق معوقه

در حالیکه طبق وعده مسئولان قرار بود مطالبات معلمان تا سوم فروردین به حساب آنها واریز شود طبق گفته معلمان خرید خدمات آموزشی هنوز حقوق معوقه آنها از مهر ۹۶ واریز نشده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, سال ۹۶ در شرایطی به اتمام رسید که معلمان خرید خدمات آموزشی از مهر تا پایان اسفند حقوق خود را دریافت نکردند، همچنین ساعات حق االتدریس رسمی (معلمان شاغل) نیز از ابتدای مهر تا پایان اسفند تسویه نشده بود.

اگرچه مسئولان آموزش و پرورش تلاش کردند تا در ساعات پایانی سال ۹۶ بخشی از مطالبات را واریز کنند اما این اتفاق رخ نداد.

البته علی الهیار ترکمن – معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در سوم فروردین ۹۷ اعلام کرد: پس از پیگیری‌های انجام شده، تخصیص آموزش و پرورش را زودتر از سایر دستگاه‌ها در ساعت ۱۶:۳۰ روز ۲۹ اسفند ماه دادند و از بانک مرکزی درخواست کردیم تا برای پرداخت مطالبات آموزش و پرورش همکاری ویژه داشته باشد و آنها هم به رغم آنکه ساعت کاری‌شان تا ساعت ۱۷ بود اما شیفت ویژه برای آموزش و پرورش گذاشتند و تا ساعت ۱۷:۳۰، مبالغ به بانک‌های ملی استان‌ها واریز شد. تمام تخصیصی که در خزانه داشتیم را ۲۹ اسفند ماه دریافت کردیم و بنا را بر ۵ آیتم اصلی گذاشتیم که شامل حق‌التدریس شاغلین، اضافه کار اداری، خرید خدمات آموزشی، حق‌الزحمه امتحانات و حقوق سرباز معلمان است.حق‌التدریس شاغلین را برای ۶ ماه تعریف کردیم که ۳ ماه از ابتدای سال ۹۶ و ۳ ماه دیگر نیز از شروع سال تحصیلی است.

هرچند که مسئولان از واریز حق التدریس شاغلان برای ۶ ماه خبر دادند اما آنگونه که معلمان می‌گویند در برخی استان‌ها از جمله خراسان جنوبی یا کرمان هنوز رقمی به حساب معلمان واریز نشده است یا در برخی استانهای دیگر فقط سه ماه از مطالبات پرداخت شده است و مشخص نیست باقی مطالبات چه زمانی پرداخت خواهد شد؟

حقوق معوقه معلمان خرید خدمات آموزشی نیز که قرار بود تا  ساعت ۲۴ روز دوم فروردین ۹۷ به حساب بانکی آنها پرداخت شود طبق گفته جمعی از این معلمان هنوز پرداخت نشده است و این گروه از معلمان از مهر ۹۶ تا به امروز ریالی حقوق دریافت نکردند.

برای پیگیری دلایل عدم واریز کامل مطالبات حق التدریس معلمان شاغل و عدم واریز حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی بارها تلاش کردیم تا با معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی یا مدیرکل دفتر بودجه وزارت آموزش و پرورش صحبت و توضیحات آنها در اینباره را منعکس کنیم اما متاسفانه فردی حاضر به پاسخگویی نشد.

به گزارش تسنیم, فعالیت رسمی بانک‌ها و ادارات آموزش و پرورش در سال ۹۷ از امروز آغاز می‌شود حال باید دید که آیا با آغاز رسمی فعالیت‌ها, مطالبات معلمان به حساب آنها واریز خواهد شد یا باز هم داستان تاخیرهای طولانی در پرداخت حقوق و مطالبات معلمان در سال ۹۷ دامه خواهد داشت؟

و این پرسش همچنان مطرح است که تاخیرهای طولانی مدت در پرداخت مطالبات معلمان با توجه به بودجه این وزارتخانه در سال ۹۷ یا ماجرای عدم همکاری خزانه با آموزش و پرورش باز هم ادامه خو اهد داشت؟ موفقیت طرح خرید خدمات آموزشی که معلمان آن ۶ ماه در انتظار دریافت حقوق ماندند و شب عید هم حقوقی به آنها داده نشد, با چه استدلالی قابل دفاع است؟

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت