اخبار آموزش و پرورشاخبارسامانه شاداخبارفرهنگیانپربازدید امور اداری

معلمان قم  رتبه نخست در ورود به برنامه شاد و تدریس را کسب کردند

معلمان قم  رتبه نخست در ورود به برنامه شاد و تدریس را کسب کردند

ایسنا/قم رئیس فناوری آموزش و پرورش استان قم گفت: استان قم با ورود ۸۳ درصد مدیران، ۴۰ درصد معلمان و ۳۱ درصد دانش آموزان به برنامه شاد رتبه نخست ثبت نام در کل کشور را از آن خود کرده است.

یکی از چالش های مهم دانش آموزان و معلمان در این ایام تعطیلات نحوه پیگیری مسائل آموزشی است. پس از کش و قوس های فراوان درباره انتخاب یک پیام رسان واحد برای آموزش، نهایتا برنامه شاد بدین منظور طراحی شد، اما همچنان بسیاری از دانش آموزان و برخی از معلمان وارد برنامه نشده‌اند.
غلامحسین احمدوند رئیس فناوری آموزش و پرورش استان قم در این زمینه بیان کرد: در ابتدا از پنج پیام رسان برای امر تدریس استفاده می‌شد که برای جلوگیری از پراکنده کاری برنامه شاد ایجاد شد.
وی اضافه کرد: استان قم با ورود ۸۳ درصد مدیران، ۴۰ درصد معلمان و ۳۱ درصد دانش آموزان به برنامه شاد رتبه نخست ثبت نام در کل کشور را از آن خود کرده است.
احمدوند با بیان اینکه شاد یا همان شبکه آموزش دانش آموزی می‌تواند کار تدریس را تسهیل کند تصریح کرد: یکی از نگرانی‌های جدی خانواده ها، مسائل مربوط به امنیت برنامه شاد بود که خوشبختانه با پیگیری بخش‌های فناوری این مشکلات مرتفع شده است.
رئیس فناوری آموزش و پرورش استان قم مدارس ابتدایی بیان کرد: از نیمه شعبان تدریس در این برنامه را به صورت جدی کلید خورد و مدارس متوسطه نیز از چند روز گذشته کار خود را آغاز کرده‌اند.
وی تصریح کرد: دانش آموزان و معلمان برای دانلود و نصب برنامه شاد می‌توانند به سایت shaddl.medu.ir مراجعه کنند، همچنین افرادی که فاقد گوشی اندروید هستند و یا در پی استفاده از پیام رسان شاد در لپ تاب خود می‌باشند می‌توانند از طریق لینک https://shadweb.iranlms.ir وارد برنامه شوند.
احمدوند ابراز کرد: درصورت بروز مشکل و ابهام درباره طریقه استفاده از برنامه افراد می‌توانند با پشتیبانی به شماره ۴۳۰۸۱ تماس حاصل نمایند.
رئیس فناوری آموزش و پرورش استان قم با اشاره به دستورالعمل‌های لازم برای عدم اختلال در استفاده از برنامه شاد ادامه داد: کاربران در استفاده از برنامه باید به چند نکته توجه نمایند، نخست باید توجه شود که vpn گوشی یا لپ تاپ خاموش باشد، نکته دیگر این است که صفحه کلید در حالت لاتین باشد، دیگر اینکه مرورگر باید به روز باشد و نسخه‌های قدیمی جواب نمی‌دهد و در نهایت اندروید گوشی باید از ۴٫۴ بالاتر باشد؛ اگر همچنان مشکل وجود داشت، مرورگر را باید تغییر داد.
احمدوند تاکید کرد: اگر کد ملی معلم یا دانش آموزی تایید نشود، به دلیل این است که اطلاعات او در سامانه سناد به روز رسانی نشده و مدیر مدرسه باید برای این کار اقدام نماید.
احمدوند با تاکید بر اینکه استفاده از یک گوشی برای ثبت نام چند دانش آموز میسر است، افزود: شیوه کار اینگونه است که نفر اول ثبت نام شود و تا مرحله احراز هویت و عضویت در کلاس پیش برود، سپس از طریق قسمت تنظیمات و لمس سه نقطه بالای صفحه در سمت چپ گزینه خروج را انتخاب کنند؛ سپس مجددا مانند فرآیند قبلی وارد شاد شوند و نفر بعدی را ثبت نام کنند.
بر اساس گفته رئیس فناوری اداره کل آموزش و پرورش استان قم برخی از کانال‌های پیام رسان‌های دیگر برای جذب مخاطب به دروغ مطرح می‌کنند که کانال شاد در این کانال ها وجود دارد، این ادعا کذب بوده و کانال‌های شاد فقط در این برنامه وجود دارند.
وی گفت: برنامه شاد فقط برای این ایام تعطیلات نیست و روز به روز بر امکانات آن افزوده می‌شود، احتمال می‌رود برخی از فرآیندهای اداری مدارس که تا کنون دانش آموزان حضوری آن ها را انجام می‌دادند، در برنامه شاد دنبال شود.

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید